Hihetetlen dráma, Horvátország 11-esekkel legyőzte Brazíliát!

2022.12.09. 15:45
Nagy csatában nyertek a horvátok (Fotó: Getty Images)
A katari labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében Horvátország az 1–1-gyel záruló hosszabbítás után 11-esekkel 4–2-re legyőzte Brazíliát, így Zlatko Dalic csapata jutott be az elődöntőbe.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
NEGYEDDÖNTŐ

Horvátország–Brazília 1–1 (0–0, 0–0, 0–1) – 11-esekkel 4–2
Al-Rajjan, Egyetemváros Stadion, 43 893 néző. Vezette: Oliver (angol)
HORVÁTORSZÁG:
Livakovic – Juranovic, Lovren, Gvardiol, Borna Sosa (Budimir, 110.) – Modric, Brozovic (Orsic, 114.), Kovacic (Majer, a hosszabbítás szünetében) – Pasalic (Vlasic, 72.), Kramaric (B. Petkovic, 72.), Perisic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic
BRAZÍLIA:
Alisson – Éder Militao (Alex Sandro, a hosszabbítás szünetében), Thiago Silva, Marquinhos, Danilo – Casemiro, Paquetá (Fred, a hosszabbítás szünetében), Neymar – Raphinha (Antony, 56.), Richarlison (Pedro, 84.), Vinícius Júnior (Rodrygo, 64.). Szövetségi kapitány: Tite
Gólszerző:
B. Petkovic (117.), ill. Neymar (105+1.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A 12. percben Mario Pasalic beadása után Ivan Perisic jó helyzetben lőhetett, de rosszul találta el a labdát, így semmi sem lett belőle. A huszadik perc végén Vinícius és Neymar is veszélyes helyzetben lőhetett, de előbb Josko Gvardiol blokkolt, majd Dominik Livakovic védett.

A brazilok szabadrúgáshoz jutottak a 42. percben a horvát tizenhatos sarkánál. Neymar végezte el, a labda kissé megpattant a sorfalon, de Livakovicnak pont így lett csemege.

A félidő nagy részében teljesen kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a csapatok 0–0-val vonulhattak pihenőre.

A második félidő elején a brazilok tempót váltottak, és majdnem megszerezték a vezetést, Gvardiol kis híján a saját kapujába rúgott egy beadást, de Livakovic mentett. Pár másodperccel később ismét a kapus volt a megmentő Vinícius lövésénél. Majd Neymar próbálkozását blokkolta Gvardiol, és bár Josip Juranovic kezezett előtte, elmaradt a büntető, mert Vinícius lesen állt.

Livakovic szinte egymaga tartotta meccsben a horvátokat, és később is bőven volt munkája (összesen 11 védéssel zárt). A 65. percben Lucas Paquetá ziccerét is védte. Tite csapata sokkal jobban játszott a második félidőben, Dalic együttesének kevés jó pillanata akadt. Bár a brazilok nyolcszor is eltalálták a kaput, a horvátok meg egyszer sem, a 90 perc alatt egyik kapuba sem jutott el a labda.

A 103. percben Bruno Petkovic szenzációs cselei után Marcelo Brozovic nagy helyzetben fölé vágta a labdát. Már mindenki a szünetre várt a ráadás első felének végén, amikor Neymar nagyszerű egyérintőzés végén megszerezte a vezetést Brazíliának. A PSG támadójának ez volt a 77. gólja a nemzeti csapatban, amivel beérte Pelét a brazil válogatott örökranglistájának élén (0–1).

De a dráma nem maradt el.

A 117. percben egyenlítettek a horvátok: szép kontra végén Mislav Orsic elfutott a bal oldalon, középre adott, ahol Petkovic teljesen tisztán lőhetett 15 méterről, a megpattanó labda védhetetlenül a kapu jobb oldalába vágódott. A horvátoknak ez volt az egyetlen, kapura tartó lövésük/fejesük az egész meccsen (1–1).

A hosszabbítás végén maradt az 1–1, így jöhettek a tizenegyesek.

Az első sorozatban Nikola Vlasic belőtte, Rodrygo kihagyta! (1–0)

A másodikban Lovro Majer és Casemiro is bevágta. (2–1)

A harmadikban Luka Modric simán belőtte, Pedro is. (3–2)

A negyedikben Mislav Orsic nagyon pontosan a kapu jobb oldalába lőtt, Marquinhos viszont a jobb kapufára helyezett – 4–2!

Ezzel vége is lett a párbajnak, a horvát labdarúgó-válogatott nagy küzdelemben kiejtette a legfőbb favoritnak gondolt selecaót!

A videós összefoglalóhoz kattintson a képre!

Később
20.00: Hollandia–Argentína
– élőben az NSO-n!

HORVÁTORSZÁG KERETE
KAPUSOK: 1 Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb), 12 Ivo Grbic (Atlético Madrid – Spanyolország), 23 Ivica Ivusic (NK Osijek)
VÉDŐK:2 Josip Stanisic (Bayern München – Németország), 3 Borna Barisic (Rangers FC – Skócia), 5 Martin Erlic (Sassuolo – Olaszország), 6 Dejan Lovren (Zenit – Oroszország), 19 Borna Sosa (VfB Stuttgart – Németország), 20 Josko Gvardiol (RB Leipzig – Németország), 21 Domagoj Vida (AEK Athén – Görögország), 22 Josip Juranovic (Celtic – Skócia), 24 Josip Sutalo (Dinamo Zagreb)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 7 Lovro Majer (Rennes – Franciaország), 8 Mateo Kovacic (Chelsea – Anglia), 10 Luka Modric (Real Madrid – Spanyolország), 11 Marcelo Brozovic (Internazionale – Olaszország), 13 NikolaVlasic (Torino – Olaszország), 15 Mario Pasalic (Atalanta – Olaszország), 25 Luka Sucic (RB Salzburg – Ausztria), 26 Kristijan Jakic (Eintracht Frankfurt – Németország)
TÁMADÓK: 4 Ivan Perisic (Tottenham Hotspur – Anglia), 9 Andrej Kramaric (Hoffenheim – Németország), 14 Marko Livaja (Hajduk Split), 16 Bruno Petkovic (Dinamo Zagreb), 17 Ante Budimir (Osasuna – Spanyolország), 18 Mislav Orsic (Dinamo Zagreb)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Zlatko Dalic

BRAZÍLIA KERETE
KAPUSOK
: 1 Alisson (Liverpool – Anglia), 12 Weverton (Palmeiras), 23 Ederson (Manchester City – Anglia)
VÉDŐK: 2 Danilo (Juventus – Olaszország), 3Thiago Silva (Chelsea – Anglia), 4Marquinhos (Paris Saint-Germain – Franciaország), 6 Alex Sandro (Juventus – Olaszország), 13 Dani Alves (UNAM Pumas – Mexikó), 14 Éder Militao (Real Madrid – Spanyolország), 16 Alex Telles (Sevilla – Spanyolország), 24 Bremer (Juventus – Olaszország)
KÖZÉPPÁLYÁSOK: 5 Casemiro (Manchester United – Anglia), 7 Lucas Paquetá (West Ham United – Anglia), 8 Fred (Manchester United – Anglia), 15 Fabinho (Liverpool – Anglia), 17 Bruno Guimaraes (Newcastle – Anglia), 22 Éverton Ribeiro (Flamengo)
TÁMADÓK: 9 Richarlison (Tottenham Hotspur – Anglia), 10 Neymar (Paris Saint-Germain – Franciaország), 11 Raphinha (FC Barcelona – Spanyolország), 18 Antony (Manchester United – Anglia), 19 Gabriel Jesus (Arsenal – Anglia), 20 Vinícius Júnior (Real Madrid – Spanyolország), 21 Rodrygo (Real Madrid – Spanyolország), 25 Pedro (Flamengo), 26Gabriel Martinelli (Arsenal – Anglia)