Marquinhos két gólpasszt adott, betalált a debütáns: fordított a Ferencváros

2023.02.01. 18:20
A labdarúgó NB I 4. fordulójából most bepótolt mérkőzésen a Paks 3–1-re kikapott odahaza a Ferencvárostól. A téli új szerzemény, Owusu Kwabena hét perccel pályára küldését követően szerezte első gólját a Fradiban, a győzelmet ezúttal a cserejátékosok szállították a bajnok számára.
Owusu betalált az első ferencvárosi meccsén (Fotó: Árvai Károly)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Owusu betalált az első ferencvárosi meccsén (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ, ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Paksi FC–Ferencvárosi TC 1–3 (Kinyik 49., ill. Owusu 72., Zachariassen 84., R. Mmaee 90. – 11-esből)
Paks, Paksi FC Stadion, 2501 néző. Vezette: Csonka

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A meccsjárat tűpontosan gördült be a Fehérvári úti stadion elé. Miután a zöld-fehér paksi busz a város utcáin cirkálva összeszedte a stadionba igyekvő drukkereket – az orvosi rendelőnél, a Konzervgyárnál, a Barátság úton és többek között az Anna utcánál is megállt –, zsúfolva érkezett az arénához. Harminc perccel a kezdés előtt sálba, sapkába burkolódzó szurkolók léptek le a járgányról, hogy beálljanak a beléptetőkapuk előtti sorba.

Kár volt sietni...

Ha csak a második félidőre értek volna a stadionba, akkor sem maradtak volna le semmiről. Az első negyvenöt perc régen látott unalmat hozott, a paksiak nem sürgették a játékot, a ferencvárosiak pedig nem találták a rést a pajzson, a hazaiaknak a szünetig egyetlen kapura lövésük/fejesük sem volt. Erre az sem volt mentség, hogy a gólkirályjelölt Varga Barnabás sárga lapjai miatt kénytelen volt kihagyni az összecsapást, ám a szünet után kiderült, van ki pótolja. A belső védő Kinyik Ákos első gólját szerezte az idényben, ha eddig igaz volt a paksiakra, hogy a kiírásban az NB I-ben ők használják ki legjobb százalékban a helyzeteiket, akkor ez a mutatójuk szerda este biztosan tovább javult, első lehetőségükből a kapuba vágták a labdát.

A Paks került előnybe (Fotó: Árvai Károly)

Sztanyiszlav Csercseszov nem sokat várt a változtatással, gyorsan reagált a paksi találatra, Kristoffer Zachariassent és Marquinhost is pályára küldte, ám úgy tűnt, a hazaiak meglovagolhatják az előnyt, Haraszti Zsolt szögletből próbálta betekerni a labdát Dibusz Dénes kapujába, majd Kinyik duplázott kis híján, a Ferencvárost pedig az ág is húzta, a belső védő, Samy Mmaee megsérült.

Csercseszov azonban tovább kockáztatott, Pászka Lóránd személyében újabb védőt hozott le, és bevetette a télen szerződtetett ghánai támadót, Owusu Kwabenát, aki Pakson debütált a Ferencvárosban.

De még hogyan debütált!

A Qarabagtól érkező 25 esztendős ghánai pályára küldése után hét perccel máris egyenlített, és bár lesgyanús volt a helyzet, a játékvezető a VAR vizsgálatot követően megadta a gólt, így egyenlített a Ferencváros. Két-három percig bizonytalanságban várta az ítéletet az afrikai csatár, lélektanilag nem könnyű pillanatok lehettek ezek számára, hiszen egy új futballista számára sosem mellékes, miként debütál csapatában, csatárként mikor szerzi meg első találatát. A hét perc nem mondható túlzottan soknak, így kijelenthettük, Owusu Kwabena máris megvillantott abból valamit, miért szerződtette őt a magyar bajnok, és miért volt hajlandó pénzt áldozni érte.

Fordított az FTC (Fotó: Árvai Károly)

A Fradi a végére csak összeszedte magát, Marquinhos adott még egy gólpasszt, a második az ugyancsak csereként beszálló Kristoffer Zachariassen szerezte, az utolsó pillanatokban pedig Ryan Mmaee értékesített egy saját maga által kiharcolt büntetőt. 1–3

A listavezető az elhalasztott mérkőzés pótlásán tovább növelte előnyét a tabella élén, ami így már nem kevesebb mint tizenkét (!) pont.