A 92. percben fordított a Barcelona a Real Madrid ellen – eldőlt a bajnokság?

2023.03.19. 20:45
Immár 12 pont a katalánok előnye a tabella élén! (Fotó: Getty Images)
A tabella élén álló Barcelona 2–1-re legyőzte a Camp Nouban a címvédő Real Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 26. fordulójának vasárnapi játéknapján.

SPANYOL LA LIGA
26. FORDULÓ
Barcelona–Real Madrid 2–1
(1–1)
Barcelona, Camp Nou, 95 745 néző. Vezette: R. Bengoetxea
Barcelona: Ter Stegen – R. Araújo, Koundé, Christensen, Balde – Sergi Roberto (Kessié, 77.), Busquets, F. de Jong – Raphinha (F. Torres, 83.), Lewandowski, Gavi (Fati, 90+1.). Vezetőedző: Xavi
Real Madrid:
Courtois – Carvajal, Éder Militao, Rüdiger, Nacho (F. Mendy, 62.) – Modric (Tchouaméni, 76.), Camavinga (Ceballos, 76.), Kroos (Rodrygo, 62.) – Valverde (Asensio, 76.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Sergi Roberto (45.), Kessié (90+2.), ill. R. Araújo (9. – öngól)

Kilenc pont. Ennyi volt a tabella élén álló Barcelona előnye a címvédő Real Madriddal szemben a fordulót megelőzően, így a fővárosiak egyértelműen győzelmi kényszerben érkeztek meg a Camp Nouba, amelyben több mint 95 ezer néző foglalt helyet. A meccset egyértelműen a katalánok kezdték jobban, több gólhelyzetig is eljutottak az első percekben Xaviék, csakhogy a 9. percben a Real Madrid szerzett vezetést: Vinícius Jr. levitte a labdát az alapvonalhoz, onnan visszatette középre, de Ronald Araújót találta el, róla pedig a kapuba pattant a labda. 0–1

Vinícius beadása után egy öngóllal szerzett vezetést a Real Madrid (Fotó: Getty Images)

Az ezt követő percekben a Real Madrid feljebb lépett, de nem sokkal később visszavette a mezőnyfölényt a katalán csapat, amely több kisebb helyzetet, távoli lövést, fejest követően a 45. percben kiegyenlített: két blokkolt lövés után Sergi Roberto talált be a félig üres kapuba. 1–1

A Barcelona egyenlítő gólja... (Fotó: Getty Images)

A második játékrészt mindkét csapat rendkívül magas intenzitással kezdte, de több helyzetet ezúttal is a Barcelona alakított ki. A katalánok jobbról, balról és középről is próbálkoztak, nem tudtak azonban igazán jó helyről lőni, ziccereket kialakítani, míg a Real Madrid a szokásosnál jobban is a bal oldalt erőltette a támadásait, Vinícius sebességére és cselezőképességére épített, ám ha ez be is vált, a Barcelona-védők mindig idejében odaértek.

Aztán elérkezett a 81. perc, amikor Vinícius gyors labdavezetése után Dani Carvajal „jutott szóhoz” a jobb oldalon, ő betette a labdát középre a csereként beálló Marco Asensiónak, a spanyol támadó pedig a kapuba lőtt, ám a videózás után kiderült, lesen volt. Bő tíz perccel később pedig jött a feketeleves: katalán kontra végén Alejandro Balde beadásából a szintén csereként pályára lépő Franck Kessié kapásból a kapuba lőtt, eldöntve a meccset. 2–1

A katalánok előnye így már 12 pont a tabella élén. Eldőlt a bajnoki cím vagy van még visszaút?

ITT A VÉGE!

90+6. perc: Kis kakaskodás még, de hamarosan vége a meccsnek.

90+4. perc: A Barcelona előnye 12 pontos előnyre tesz így szert a Real Madriddal szemben. Eldőlt?

Visszanézték ezt is, de a Balde középre tett labdája után remekül érkező Kessié gólját érvényesnek találták!

92. perc: GÓÓÓL! Eldőlt? Kessié góljával vezet a Barcelona a hajrában.

Öt perc a ráadás.

87. perc: Most egyértelműen a Real Madrid játszik mezőnyfölényben, nyomás alá helyezi a Barcelonát. Lesz még gól?

83. perc: Ferran Torres bejött Raphinha helyére.

83. perc: Asensio szerzett gólt közelről, de hosszas videózás után elvették a találatot, marad az 1–1!

81. perc: GÓÓÓL! Vagy mégsem? Videózzák a Real Madrid találatát!

80. perc: Felpörög a Real Madrid? Ezúttal az egészen meccsen halvány Benzema próbálkozott.

78. perc: Vinícius Jr. lőtt, de pont Ter Stegen kezében kötött ki a labda.

76. perc: Tchouaméni, Asensio és Ceballos be, Modric, Valverde és Camavinga le. A Barcánál Kessié jött be Roberto helyére.

A Real Madrid a szokásosnál is jobban a bal oldalra, azon belül is Vinícius Jr.-ra épít, akitől az az elvárás, hogy verje meg Araújót egy az egybe. Bár ez megtörtént már egy jó párszor, a Barca az ezt követő lépéseket könnyedén levédekezi. A túloldalon a katalánok könnyedén eljutnak lövésekig középről, balról, jobbról, de középen nem tudják megbontani a madridiakat, így igazán nagy ziccerük sincs.

74. perc: Raphinha lőtt, Courtois védett – ígéretes próbálkozásai inkább a Barcelonának vannak. De lesz még gól?

70. perc: Modric is kapott egy lapot.

67. perc: Lewandowski akrobatikus mozdulattal tette kapura a labdát, de nem találta el jól!

65. perc: Vinícius sokadjára próbálja kiugratni Benzemát, de a védők mindig (így ezúttal is) odaérnek.

65. perc: Sergi Roberto is kapott egy lapot.

63. perc: Rodrygo egyből egy lövéssel száll be, de fölé.

62. perc: Nacho helyett Mendy, Kroos helyett Rodrygo állt be.

59. perc: Lewandowski zseniális lövést adott le Courtois kapujára, de a belga kitornászta az alsó sarokból.

55. perc: Az intenzitás továbbra sem esett vissza, az imént Carvajal mentett nagyot hátul.

49. perc: élénken indul ez a játékrész is.

48. perc: Vinícius megint megverte Araújót egy az egyben, visszatette a labdát Valverdének, ő azonban mellé trafált.

FÉLIDŐ!

45. perc: GÓÓÓL! Egyenlít a Barca! Egyre őtt a nyomás a madridiakon, ebben a támadásban pedig két katalán lövést is blokkoltak a védők, majd Sergi Roberto lőtt a félig üres kapuba. 1–1

40. perc: Nacho ütött oda ellenfelének, neki már van sárga lapja, reklamáltak is a katalánok, de a játékvezető csak figyelmeztette a rutinos spanyol válogatott védőt.

36. perc: Most újra mezőnyfölényben a katalánok, nyomás alatt a madridiak.

33. perc: Raphinha Kroost tarolta le, ő is kapott egy sárga lapot.

32. perc: Egy újabb Barca-szöglet után egy újabb Christensen próbálkozás – ezúttal Courtois védett.

27. perc: Vinícius Jr. balról indulva két embert is kicselezett, majd a kapu elé került, de túl hosszan tolta meg a labdát, Ter Stegen résen volt.

24. perc: Gavi beadására Christensen érkezett középen, de mellé bólintott.

20. perc: Raphinha emelt alá a labdának, de nem érte el senki középütt.

18. perc: Nachoé a meccs első sárgája, Araújót rúgta le.

17. perc: Vinícius ezúttal is megverte egy az egybe Araújót, majd remekül ívelt Benzema elé, de a francia klasszisnak egy kicsit hosszú volt az átadás. Jó ötlet, közepes megvalósítás.

14. perc: A vezető gól óta sokkal élénkebb a Real Madrid támadójátéka. Nagyobb terület is nyílhat a madridiak előtt, ha De Jongék hátrányban feljebb lépnek.

9. perc: GÓÓÓL, méghozzá öngól! Vinícius vitte le a labdát az alapvonalhoz, onnan próbálta középre tenni, Araújo belekapott, s végül róla pattant be a labda Ter Stegen kapujába. 0–1

6. perc: TŰZIJÁTÉK! Raphinha közeli fejesét védi Courtois, majd a kipattanót fölé lőtték a katalánok.

3. perc: Lewandowski távoli bombáját ütötte ki Courtois, bekezd a Barcelona.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT AZ EL CLÁSICO!

Pep Guardiola, a Manchestern City jelenlegi, a Barcelona korábbi edzője is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.

Hamarosan kezdés...

ELŐZMÉNYEK

A La Liga legjobb védelme a legjobb támadósora ellen. Röviden így is összefoglalható a vasárnapi Barcelona–Real Madrid csúcsrangadó, hiszen a katalánok csupán nyolc gólt kaptak a bajnokságban, míg a fővárosiak ötvenet szereztek. A presztízs mellett óriási a tét, ha ugyanis a Barca nyer, tizenkét pontra növeli az előnyét, és nagy lépést tesz a bajnoki cím megszerzése felé. Ebben az évadban már negyedszer találkoznak, az ősszel 3–1-re győztek a madridiak a Bernabéuban, a januári Szuperkupa-döntőben a Barcelona nyert 3–1-re, március elején, a Király-kupa-elődöntő első mérkőzésén pedig 1–0-ra diadalmaskodott Xavi együttese. A Barcelona trénere most is kiegyezne hasonló eredménnyel, noha sok kritika éri csapatát az „olaszosan”, 1–0-ra megnyert találkozók miatt.

„És ha egy nullára nyerünk, mi van? Az is nagyszerű eredmény – idézte a Mundo Deportivo a 43 éves edzőt. – Nyilván jobb öt nullára vagy öt négyre győzni, de aki közelről ismeri az elitfutballt, tudja, mennyire nehéz manapság gólt szerezni. Vérbeli Barcelona-drukkerként nagyon várom a mérkőzést, a Clásico mindig pluszmotivációt jelent, és ha győzünk, nagy lépést teszünk a bajnoki cím felé. Arra számítok, hogy az előző meccseinkhez képest támadóbb szellemben játszik a Real Madrid, így a szurkolók még inkább élvezhetik az összecsapást. Különleges meccs ez még akkor is, ha már nincs akkora feszültség a két klub között, mint régebben, mindkettő jobban tiszteli a másikat.”

A hazaiaknál a La Ligában 15 gólos Robert Lewandowski, a vendégeknél a 11 gólos Karim Benzema jelentheti a legtöbb veszélyt. Érdekesség, hogy a Barcelona 2018 októbere óta nem nyert el Clásicót a Camp Nouban, akkor Luis Suárez mesterhármasával 5–1-re győztek a katalánok.

A Football Espana a napokban arról adott hírt, hogy noha a Barcelona mindent megtesz annak érdekében, hogy Pedri játékra alkalmas állapotban legyen, a középpályás combizomsérülés miatt azonban már biztosan kihagyja az el Clásicót.

Interjú a Nemzeti Sport főszerkesztőjével, Szöllősi Györggyel az El Clásicóról és annak magyar vonatkozásairól

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ FC BARCELONA–REAL MADRID EL CLÁSICO ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!