Díszsorfal itt és ott, majd ikszelt a Betis a Real Madriddal

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.05.20. 20:50
Csak vidáman! (Fotó: AFP)
A La Liga 38., utolsó fordulójában nulla nullát játszott egymással a bajnok Real Madrid és a kupagyőztes Real Betis.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

Real Madrid–Betis 0–0
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion, 52.232 néző. V: Latre
Real Madrid:
Courtois – Carvajal, Militao, Nacho, F. Mendy (Marcelo, 69.) – Modric (Ceballos, 70.), Casemiro (Camavinga, a szünetben), T. Kroos (F. Valverde, a szünetben) – Rodrygo (Isco, 70.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Betis: Rui Silva – Sabaly, Bartra, Pezzella, Álex Moreno – Guido Rodríguez, A. Guardado (William Carvalho, 63.) – Fekir (Joaquín, 73.), Canales (Tello, 86.), Juanmi (Borja Iglesias, 73.) – Willian José (Rodri Sánchez, 63.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini

A Real Madrid szépen szeretett volna búcsúzni a közönségétől erre a bajnoki idényre, a Bajnokok Ligája-döntő előtt, vendége, a Real Betis a Spanyol Király-kupa megnyerésével kiharcolta az Európa-liga-szereplést, a BL-ről már korábban lemaradt, sőt előrébb sem léphetett az ötödik helyről, ellenben ha megelőzi az utolsó fordulóban a Real Sociedad, akkor hétmillió eurót veszít a televíziós jogdíjak elosztása miatt.

Nem tartalékolt Carlo Ancelotti, ennek ellenére a picit tartalékos Betis kezdett jobban, igaz, az első félidőben egyik csapatnak sem volt ziccere, inkább 16-os előtti lövésekkel operáltak, ezek pedig vagy veszélytelenek voltak, vagy pedig védett Thibaut Courtois vagy Rui Silva.

Nem volt feszült hangulatú vagy durva mérkőzés, megadta az alaphangot, hogy a kezdés előtt a Real Madrid díszsorfalat állt a friss kupagyőztesnek, amely aztán díszsorfalat állt a friss bajnoknak.

A második félidőt a házigazda kezdte frissebben, de Karim Benzema kihagyott egy nagy, Rodrygo meg egy óriási helyzetet, majd a francia támadó tekert a 16-osról jobbal nem sokkal a bal alsó sarok mellé. Juanmi révén kétszer is gólt szerezhetett volna a Betis, ahová beállt a hajrára Borja Iglesias és a veterán, nemrégiben hosszabbító, most a 600. La Liga-mérkőzésén szereplő Joaquín is.

Aki a hajrában eldönthette volna a mérkőzést, de az ötös elől a léc fölé lőtt, előtte még közelebbről Benzema talált a kapu fölé: maradt a döntetlen, senki sem lehetett elégedetlen ezen a mérkőzésen.

Igaz, túlságosan elégedett sem...

Bardi gólpasszt adott, négyet vágva búcsúzott a Levante
A már biztosan kieső Levante szép emlékkel búcsúzott az első osztály küzdelmeitől: Álvaro García korai góljára már az első félidőben három találattal válaszolt – a harmadik előtt az asszisztot a korábbi újpesti Enisz Bardi jegyezte. A szünet után visszajött a meccsbe a Rayo Vallecano, de a hajrában újabb gólt kapott.
V. J.

A másik mai mérkőzésen
Rayo Vallecano–Levante 2–4 (
Á. García 18., S. Guardiola 61., ill. Melero 26., 45+1., R. Martí 44., Coke 76.)

A TOVÁBBI PROGRAM
Szombat

17.30: Valencia–Celta Vigo (Tv: Spíler2)
22.00: Sevilla–Athletic Bilbao
22.00: Barcelona–Villarreal (Tv: Spíler2)

20. Alavés37872231–64–3331

Marcelót megtapsolják a kezdőkörben a többiek, a közönség is élteti. Itt a búcsú ideje? A szerződése a nyáron lejár.

Öt meccsen nem lőtt gólt ebben az idényben a Real Madrid odahaza, ez a negatív klubcsúcs beállítása.

Sorozatban harmadszor játszott itt nulla nullát a Betis, ötödik meccsén nem kapott itt gólt sorozatban.

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Marcelo balról ballal az ötös jobb sarkára emel, Benzema a jobb alsó sarok mellé fejel. Moreno nyújtott kézzel lökte... kirúgás.

90. perc Isco passzol vissza Ceballos elé, aki jobbal 17-ről nem sokkal lő a jobb alsó mellé!

Négy perc a ráadás!

87. perc FÖLÉ, Iglesias az ötös bal sarkáról ballal Joaquín elé kanalazza Tello jobb oldali beadását, a szélső nyolcról jobbal a léc fölé lő!

86. perc Cristian Tello fut be Canales helyére, exrealos helyett exbarcás.

Benzema 27 gólos a bajnokságban, francia rekorder ezzel.

83. perc Vinícius balról szépen emel Benzema mellére ballal, jó a levétel, de ballal az ötös bal sarkáról a rövid felső fölé lő! ZICCERBŐL!

82. perc Ceballos passzát Benzema jobbal a bal felső fölé szúrja 19-ről. Vinícius remek csellel indult meg az imént a bal szélen, majd szépen is passzolt.

PORTRÉ. Aki a fontos pillanatokban érkezik – Rodrygo forrófejű tehetségből BL-hőssé válhat.

A Real Madrid megnyerte előző 3 hazai bajnokiját, átlagban 4 gólt lőve, és egyet sem kapva.

A Real Betis sorozatban a 3. bajnokiját nyerheti meg, és egyszer sem kapott gólt.

77. perc Ivószünet.

73. perc Juanminak nem ment ma, Borja Iglesias váltja, Joaquín be, Fekir le.

73. perc Marcelo kissé balról, 23-ról jócskán a bal alsó mellé lő.

69. perc Modric le, Dani Ceballos be, Marcelo meg Mendyt váltja. Rodrygo le, Isco be.

65. perc Carvajal jobbról az ötösre emel egy szabadrúgást, Vinícius középre fejeli a labdát, Bartra a bal felső fölé ment egy lépésről. Szöglet, veszélytelen.

Willian José ez előző 4 RM elleni bajnokiján 4 kanadai pontot termelt.

63. perc Rodri Sánchez be, José le, William Carvalho be, Guardado le.

63. perc FÖLÉ, Moreno balról nagy ívben ad középre, Juanmi az ötös jobb sarkáról a léc fölé fejel, Mendyt megelőzve!

Francia kapcsolat

59. perc Carvajal passza után Camavinga ballal 22-ről, picit jobbról kapura lő, beleér a labdába Bartra, a balra elinduló Silva visszaér végül jobbra a labdára!

57. perc Guardado ballal Courtois elé lő 26-ról, Benzema jobbal a bal alsó mellé teker Valverde finom passza után, a 16-os bal sarkáról.

56. perc Vinícius passzol Mendy elé, aki ballal kapura lőne nyolcról, kissé balról, de megbotlik, majd éles szögből lő, Rodrígez blokkol.

55. perc Vinícius jobb oldali beadása Camavinga arcán csattan... de nincs ápolás.

51. perc Benzema jobbal nem sokkal lő a bal sarok mellé, laposan, 17-ről, középről.

50. perc Helyzet, Carvajal jobb oldali beadását Benzema jobbal tízről a kapusba rúgja, jobbal, középről, Ridrygo az ötösről Bartra szorításából jócskán a jobb alsó mellé lő!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Eduardo Camavinga be, Casemiro le, Federico Valverde meg Kroost váltja.

Pellegrini a 2009–2010-es idényben a Real Madridot vezette

A Betis előző 4 Madrid elleni meccsén nem kapott ki, és nem kapott gólt. Összességében 415 perce nem kapott gólt a Realtól.

A mai tét: a Betis előrébb már nem léphet, de ha megelőzi a Sociedad, akkor 7 millió eurót fog bukni.

Karim Benzema 8

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás.

45. perc MELLÉ, Casemiro megindul, nincs védő, jobbal kapura lőhet így középről, és 17-ről nem sokkal talál a bal alsó mellé. Silva vetődött, de hogy elérte volna-e...

43. perc NINCS LÖVÉS SEM, Juanmi kapura törhet egy jobbról érkező Canales-passzal, de utoléri, majd szereli őt az ötösön Militao! A segédedző...

Újabb argentin századosok a Betisben, a 3. és a 4.

36. perc Helyzet,
Kroos futtatja a balon Viníciust, Benzema a beadás után elesik Pezzella mellett, a 16-oson, Rodrygo 15 méteres lövésébe meg belevetődik Moreno.

35. perc Moreno balról ballal az ötösre emel, Militao fejére.

A Real Madrid csak kettőt nyert meg a Betis elleni előző hat bajnokijából, két iksz mellett, az azelőtti ötből négyet nyert meg, egy iksz mellett.

30. perc Mezőnyharc, közepesen pontos ívelésekkel.

25. perc Rodrygo jobb oldali beadását fogja a jobb felső előtt Silva.

20. perc Juanmi szereli a 16-os előtt Casemirót, Fekir Joséhoz passzol, aki nem sokkal teker jobbal 18-ról a bal alsó mellé. Középről, Courtois vetődve biztosított.

Nem, nem Mbappét köszöntik, hanem Európa trónját célozzák

19. perc
Kroos jobb oldali szabadrúgását a másik kapu előtt nyolcról az égbe fejeli Vinícius.

16. perc Modric ballal 19-ről a kapushoz lő, picit balról.

15. perc Fölé, Canales bal oldali, ballábas beadását az ötösről az elalvó Mendy elől nem sokkal fejeli a bal felső fölé Juanmi!

13. perc Kroos szögletét kifejeli az ötös elől Bartra.

Canales anno 15 meccset játszott a Madridban, de összesen alig több mint 500 percet. A Málaga elleni meccsen adott egy gólpasszt Cristiano Ronaldónak.

11. perc Canales estében, ballal kapura lő középről, 23 méterről, Courtois jobbra ledőlve fogja a labdát.

8. perc Mendy balról szépen emel Benzema elé, jobbal nyolcról Bartrába lő, Kroos jobbal a bal alsó mellé vágja a lecsorgót, 15 méterről.

7. perc Modric jobb oldali, jobblábas, lapos beadását az ötösről majdnem Benzema elé sarkazza mentés címén Pezzella, de rövid lett szerencséjére a "passz".

3. perc Fekir bal oldali szöglete Courtois-é, kontra, Vinícius Benzema elé passzol, de kivetődik szépen a 16-osra Silva.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek zöld-fehér mezben és fekete nadrágban.

Helyi Szuperkupa-meccs...

Gesztus. A bajnok díszsorfalat áll a friss kupagyőztesnek! Aztán a Betis áll díszsorfalat a friss bajnoknak.

Egy kis örökmérleg! 115 találkozó, 64 realos és 26 betises sikerrel, 243, ill. 120 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Bale, Miguel Gutiérrez és David Alaba sérült, a vendégektől Bellerín, Víctor Ruíz, Camarasa, C. Bravo és Martín Montoya maródi.

A francia L'Équipe úgy tudja, a végső döntést vasárnap, 17 óra körül jelenti majd be Mbappé – ekkor tehát végleg kiderülhet, hogy a világbajnok támadó meghosszabbítja-e szerződését, vagy aláír a Real Madridhoz.

„És igen, ha a Real Madrid mellett dönt, ő fog rendelkezni a reklámjogairól” – tette hozzá az édesanya, reagálva azokra a híresztelésekre, melyek szerint ott akadt el a tárgyalás a spanyol klubbal, amikor Florentino Pérez elutasító választ adott Mbappé menedzsmentjének a reklámjogok feletti rendelkezéseket illetően.

„Van egy megállapodásunk a Real Madriddal és a Paris Saint-Germainnel is, a két szerződésajánlat pedig szinte ugyanazokat a feltételeket tartalmazza. A sor most Kylianon van, neki kell, és ő is fog dönteni a jövőjéről. ” – mondta a Kora Plus EG-nek Fazya, Mbappé édesanyja pénteken.

Még mindig nem ért véget a hosszú hónapok óta tartó Kylian Mbappé-dráma, de francia sajtóértesülések szerint vasárnap végleg pont kerül az ügy végére, mert a PSG sztárja aznap bejelenti, hol folytatja karrierjét. Mindeközben Mbappé édesanyja is olajat öntött a tűzre, hiszen pénteken úgy nyilatkozott, fia a Paris Saint-Germainnel és a Real Madriddal is megállapodott.

A pénteki, Betis elleni záró fordulót sérülés miatt biztosan kihagyja, de a május 28-i, Liverpool elleni Bajnokok Ligája-döntőben elméletileg szerepet kaphat. Az eddigiek alapján azonban ez nem valószínű, így vélhetően az április 9-i, Getafe elleni meccsen játszott utoljára a Real Madridban. Azon a találkozón a közönség minden labdaérintésénél hangosan fütyült, amin ő csak mosolygott. És ez talán mindennél többet elárul arról, hogy miért távozik a királyi klubtól.

Az utóbbi években rengeteg kritika érte, mert állítólag a csapattársaival, a szurkolókkal és az újságírókkal sem találta meg a közös hangot, és csaknem tíz év alatt sem volt hajlandó megtanulni spanyolul. Igaz, egyes források szerint jól beszéli a nyelvet, csak fél nyilvánosan megszólalni. Az viszont tény, hogy többször unottan figyelte a csapat mérkőzéseit, és már a lefújás előtt távozott a stadionból. Mindezt úgy, hogy 2013 őszén akkori világrekordot jelentő 101 millió euróért szerződtette őt a klub, így a viselkedése és a nemtörődömsége okkal bosszantott fel sokakat. Általános vélemény, hogy a játéktudásával nem volt probléma (a 2018-ban 3–1-re megnyert BL-döntőben duplázott a Liverpool ellen), a hozzáállásával viszont annál inkább. Árulkodó, hogy sérülésre hivatkozva el sem ment a többiekkel ünnepelni a bajnoki cím elhódítása után, ami még akkor is kínos, ha ebben az idényben már egyértelműen csak kiegészítő emberként számolt vele Carlo Ancelotti. A BL-ben két meccsen összesen hét percet játszott, a bajnokságban pedig öt találkozón 283-at.

A walesiek június 5-én a Skócia–Ukrajna párharc győztesével játszanak a vb-részvételért Cardiffban, és ha nyernek, 1958 után először lehetnek ott a vb-n. Bár hazai pályán a skótok és az ukránok ellen is esélyesebbek, az sem lenne meglepetés, ha nem sikerülne a vb-kvalifikáció. Az As cikke szerint ebben az esetben az is elképzelhető, hogy a 32 éves támadó visszavonul vagy egy alacsonyabban jegyzett

bajnokságban folytatja (a Cardiff City is felvetődött lehetséges klubjaként). Ellenkező esetben viszont az lenne a célja, hogy minél jobb formába kerüljön a november 21-én kezdődő katari világbajnokságra. A Premier League pedig több szempontból is ideális választás lenne. Gareth Bale 2006–2007-ben a Southamptonban, majd 2007 és 2013 között, valamint később kölcsönben 2020–2021-ben a Tottenhamben futballozott, azaz jól ismeri a bajnokságot, és jobban is érezte magát a szigetországban, mint Spanyolországban.„Ami biztos, hogy távozik a Real Madridtól, az viszont még kérdés, hogy hol folytatja – idézte a portugál Record a 72 éves brit ügynököt. – Más döntést hozunk, ha Wales kijut a világbajnokságra, és más lesz a helyzet, ha a válogatott nem kvalifikálja magát a katari tornára. A legnagyobb esély arra van, hogy Gareth visszatér Angliába.”

A 2013 őszén átigazolt Gareth Bale az idény végén biztosan távozik a Real Madridtól, az viszont csak a június 5-i vb-pótselejtező után derül ki, hol folytatja, de az sincs kizárva, hogy visszavonul. BIZTOSSÁ VÁLT, hogy Gareth Bale nem hosszabbítja meg az idény végén lejáró szerződését, és a nyáron távozik a Real Madridtól. Ezt ügynöke, Jonathan Barnett árulta el, ugyanakkor hozzátette, hogy egyelőre bizonytalan a walesi szélső jövője.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–BETIS MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!