Sztefanosz Cicipasz szerint Nick Kyrgios pszichológiai terrorban tartotta őt szombaton a wimbledoni teniszbajnokság harmadik fordulójában.

A feszült hangulatú összecsapáson a görög származású ausztrál Kyrgios szetthátrányból fordítva 6:7, 6:4, 6:3, 7:6-tal búcsúztatta negyedik helyen kiemelt görög ellenfelét.

- mondta a sportág aktuális fenegyerekéről Cicipasz.

A két teniszező nincs jó viszonyban Forrás: AFP/Glyn Kirk

Sztefanosz Cicipasz szomorú volt a vereség után Forrás: AFP/Glyn Kirk

Kyrgios azzal érvelt, hogy Cicipaszt le kellett volna léptetni, mivel egy ízben mérgében az első sorban ülő nézők közé ütötte a labdát. Emiatt az ausztrál teniszező hülyének nevezte a székbírót, és még a torna főellenőrét is a pályára hívatta. A görög utólag belátta, hogy hibázott, és elnézést kért ezért a tettéért.

- folytatta a botrányairól és pénzbüntetéseiről is elhíresült Kyrgios. A bíróval folytatott vitáimat leszámítva nem voltam tiszteletlen vele szemben.

Forrás: AFP/Glyn Kirk

Az ausztrál végül közölte, Cicipasz puhány és emellett rossz vesztes is.