Majdnem hét év után kapott ki otthon a Győr a BL-ben

2022.09.24. 17:47
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában az eddig két győzelemmel álló Győri ETO a francia Metzet fogadta, és váratlan vereséget szenvedett (24–28). A Stine Oftedalt nélkülöző zöld-fehérek sok hibával játszottak, amit a franciák kihasználtak, és nagyon biztos győzelmet arattak.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotók: Árvai Károly)
KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA,CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT

GYŐRI AUDI ETO KC–METZ HANDBALL 24–28 (14–18)
Győr, 4019
néző. V: Braseth, Sunder (norvégok)
GYŐR: SANDRA TOFT – Győri-Lukács 1, Rju Un Hi 2, Nze Minko 4, Blohm 4 (1), V. Kristiansen 3 (1), Schatzl Nadine 2. Csere: Silje Solberg (kapus) 1, Broch, Gros 2(1), ANNE M. HANSEN 5 (1), Faluvégi D., Fodor Cs. Edző: Ambros Martín
METZ: SAKO – Bont 3, Maszlova 2, K. JÖRGENSEN 4 (1), Bougtit 4, ALMEIDA DE PAULA 4, VALENTINI 7. Csere: Vinter Burgaard 3, Le Blevec, Horacek 1, Barthelemy. Edző: Emmanuel Mayonnade
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 13. p.: 6–9. 18. p.: 7–12. 24. p.: 8–14. 38. p.: 15–22. 46. p.: 19–24. 49. p.: 19–27. 53. p.: 22–27. 57. p.: 24–28
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/1
MESTERMÉRLEG
Ambros Martín: – Az ellenfél az első pillanattól kezdve jobban játszott, a mieink talán a valaha volt eddigi leggyengébb teljesítményüket nyújtották. A Metz elérte célját, nekem nincs magyarázatom erre a keserű estére. Egyénileg és csapatként is hibát hibára halmoztunk, a küzdőszellem nem volt elég ahhoz, hogy fordítani tudjunk.
Emmanuel Mayonnade: – Sokat készültünk a győriek játékából, nem hiába, és a játékosoké az elismerés, mert sokat futottak, keményen és agresszíven védekeztek. Nem számítottunk a korai előnyre, tartottunk a folytatástól, de a második félidőben a rendelkezésre álló kevés játékossal is meg tudtuk őrizni az előnyünket.

ÖSSZEFOGLALÓ

Motiváltan léphetett pályára volt csapata, a Metz elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen a Győrbe nyáron visszatérő Ana Gros és Yvette Broch. Korábban mindketten pályafutásuk fontos állomáshelyeként hivatkoztak a francia klubra, hiszen Gros az ott töltött négy év alatt rengeteget fejlődött, és ott érezhette először igazán, hogy bizalmat kap egy nagycsapatban. Vele ellentétben Brochnak a kézilabda szeretete és az újrakezdés miatt voltak kulcsfontosságú a francia bajnoknál eltöltött évek – ő kétéves kihagyást követően, 2020-ban megújulva tért vissza a pályára Metzben.

A találkozó remekül kezdődött, a győriek Veronica Kristiansen és Linn Blohm összjátéka után szereztek vezetést. Az első öt percben egyébként a norvég játékos volt a főszereplő, aki a győriek minden góljából kivette a részét, míg a másik oldalon az ő eladott labdájából fordítottak a lendületes metziek. Az első félidőben egyébként a francia együttes tudta jobban kihasználni lehetőségeit, de védekezésben is határozottabb volt. Támadásban sokszor dadogott a labda a győri kezekben, Estelle Nze Minko többször erőltette az egy egy elleni játékot, a vendégek pedig a hibákkal élve gyors lerohanás gólokkal léptek el. A kilencperces hazai gólcsend alatt is azért lett csak ötgólos a vendégelőny, mert a Rába-parti kapuban Sandra Toft szenzációsan, negyven százalékkal védett, a szünetre azonban így is jelentős volt a zöld-fehérek hátránya.

Hiába kezdett jól a második félidőben a kapuba álló Silje Solberg, a másik kapunál sokáig kellett várni az első gólra – közel öt perc elteltével Hansen talált be (15–19), de ez sem volt elég a zárkózáshoz. A franciák szemlátomást végig sokkal lendületesebben játszottak, a győriek pedig többször távol védekeztek, teret adva az átlövőknek. Sokáig hétgólos hátrányban volt a magyar csapat, Solberg üres kapus találatánál (19–24) azonban újból megjött a közönség hangja. A hajrában még próbálta megszorongatni ellenfelét az ETO, de Stine Oftedal hiányában sima vereséget szenvedett. A győriek legutóbb 2015. október 25-én veszítettek házigazdaként a BL-ben, amikor a dán Midtjylland győzte le őket 26–21-re.

AMBROS MARTÍN: NINCS MAGYARÁZATOM ERRE A SZÖRNYŰ ESTÉRE

A szombati másik mérkőzésen
Lokomotiva Zagreb (horvát)–Buducsnoszt (montenegrói) 24–25 (14–13)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, 2015. október 25. után szenvedett hazai pályán vereséget a Győr a BL-ben. 24–28

59. perc: A franciák már örvendeznek, a Győrnek a végén sem sikerült belőnie, Schatzl ejtését védte Sako.

58. perc: Labdát szerzett a Győr, de a támadás rendkívül rossz volt, ráadásul jött egy hibás passz is. Ez a meccs elment.

57. perc: Nze Minko pillanatok alatt belőtte a helyzetét. 24–28

57. perc: Újabb ütés a torokra, Barthelemy is kapott két perc büntetést.

57. perc: Burgaard lőtt nagy lendületből kissé jobbról, és be is ment. 23–28

56. perc: Egy rossz passz Hansentől... Hihetetlen.

56. perc: Rju tört be, a nyakára kapott egyet, újabb emberelőny. Bouktitot küldték ki.

55. perc: A semmiért adtak hetest a Metznek, AmbrosMartín reklamált, kapott egy sárgát. A hetest Jörgensen mellédobta.

54. perc: Passzív után Hansen szerzett labdát, adta Nze Minkónak, aki megint belőtte az üres kapuba. 23–27

54. perc: Nze MInko labdát szerzett, indította Lukácsot, Sako azonban kivédte a ziccert.

53. perc: Újabb győri labdaszerzés után Nze Minko szép megmozdulás után lőtt a kapuba. 22–27

53. perc: Metzi időkérés.

52. perc: Rontott metzi támadás után gyorsan próbált támadni a Győr, majd Hansen betörése után került emberelőnybe a hazai csapat, plusz jöhetett egy hetes. A hetest Hansen belőtte. 21–27

50. perc: Egy borzasztó passz, és megint jöhetett előre a Metz. Passzív volt, indult a Győr, és jobbról Lukács lőtt a hosszú alsóba. 20–27

49. perc: Belemenést fújtak Grosnál, három rontott támadás az emberelőnyben. Ráadásul a másik oldalon Bouktit is betalált. 19–27

48. perc: Újabb eladott labda után az emberelőny lényegében semmivé lett. Ráadául a betörő Burgaard hetest harcolt ki. A hetest Jörgensen belőtte. 19–26

47. perc: Hansen eladta a labdát, a másik oldalon Horacek lövése ment be a bal alsóba. 19–25

47. perc: Burgaard lövése jött ki a kapufáról, Lukács elkapta a labdát, Lukácsot meg De Paula, ezért kiállították a metzit két percre.

46. perc: Solberg védett, majd a saját hatosán belülről lőtt gólt az üres kapuba. 19–24

45. perc: Emberelőnybe került az ETO, majd Hansen átlövésből lőtt a jobb alsóba. 18–24

45. perc: Győri időkérés.

44. perc:Türelmesen játszott a Metz, de végül a kínai figurát nem tudták megjátszani.

43. perc: Hét gól a Metz előnye, és a játék képe alapján nem látszik, hogy lehetne innen fordítani.

42. perc: Lukács a bal oldalról a kapufát találta el, a másik oldalon Bouktit rontott.

41. perc: Jörgensen megint helyzetbe került, és megint belőtte. 17–24

40. perc: Schatzl kapta a labdát a bal oldalon, és nagyon szépen ejtett a hálóba. 17–23

40. perc: Emberelőny is lett belőle, ennek ellenére Jörgensen átlövésből nagyon belőtte a kapu bal oldalába. 16–23

39. perc: Fodornál lábot fújtak, a nyolcgólos előnyért támadhatott a Metz. Nem sikerült nekik, mert beléptek, a másik oldalon viszont Nze Minko szerzett betörés után gólt. 16–22

38. perc: Újabb eladott labda után Valentini rohant meg előre, és ezúttal is belőtte. 15–22

37. perc: Gros eladta a labdát, magukhoz képest sokáig támadtak a franciák, Burgaard lövését viszont Solberg kiütötte.

36. perc: Gyengén játszik az ETO, ezúttal Hansent sáncolták le, a másik oldalon De Paula talált be valahogy a jobb alsóba. 15–21

36. perc: Bond nem sokat vacakolt, a jobb szélről bedobta a helyzetét. 15–20

35. perc: A franciák sem tudtak betalálni, elvették tőlük a labdát a bírók, és majdnem öt perc után Hansen végül szép átlövést küldött a bal alsóba. 15–19

34. perc: Passzívig játszott a Metz, labdát vesztettek, de Nze Minko ziccerét Sako védte. Maradt a labda az ETO-nál, Gros dobta nagy erővel fölé a labdát.

33. perc: Fodor kapott labdát a bal oldalon, az ejtése azonban a lécről pattant fölé.

32. perc: Sako védte Hansen lövését, majd jöttek előre a franciák, Solberg azonban védte az átlövést.

31. perc: A félidő első támadása a Metzé volt, Bouktit szép játék után kapott teljesen egyedül labdát, és a jobb alsóba lőtt. 14–19

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, négy gól a Metz előnye. 14–18

30. perc: A félidő utolsó másodpercében a Győr még támadhatott egyet, Hansen pedig 8 méterről a jobb alsóba lőtt. 14–18

30. perc: Schatzl most először kapott labdát, és szépen belőtte a helyzetét. 13–18

29. perc: De Paula a létező legkisebb szögből is hihetetlenül pontosan lőtte ki balról a hosszú alsót. 12–18

29. perc: Végre egy szép támadás, amelynek a végén lövősáv maradt Hansen előtt, ő pedig a jobb felsőbe lőtt. 12–17

28. perc: Nagyon szépen jött a feladott labdára Burgaard, és kegyetlenül belőtte. 11–17

28. perc: Blohm viszont remekül játszik, ha eljut hozzá a labda, akkor az gól, mint az imént is. 11–16

28. perc: Rossz bejátszás után Sako indította remekül Valentinit, ő meg belőtte. 10–16

27. perc: Valentini maradt szabadon kissé balra a kaputól, helyzetbe került, és be is lőtte. 10–15

26. perc: Üres kapufal támadták a győriek gyorsan, Kristiansennek volt szíve lepasszolni, Blohm pedig a hálóba lőtt a hatosról. 10–14

26. perc: Kristiansen tört be ellenállhatatlanul, Jörgensen odacsapott, kiállítás és két perc. A hetest Gros a bal felsőbe lőtte. 9–14

24. perc: Kristiansen nem túl jó lövését könnyen védte Sako. A másik oldalon Toft védte Horacek lövését.

24. perc: Győri időkérés.

24. perc: Mondani sem kell, megint kihullott a labda egy győri kézből, Valentini már tudja, hogy ilyenkor indulni kell, szaladt is, és bevágta. 8–14

23. perc: Újabb buta hiba a győri támadásban, azonnal indult Burgaard, és a ziccert könnyen bevágta. 8–13

23. perc: Gros jelezte, hogy megszerezte a labdát, de így is hetest kapott a Metz. A hetest Horacek is kihagyta, mert Toft kivédte!

22. perc: Metzi időkérés.

22. perc: Jörgensen lövését védte Toft, így aztán a gyors ellenakció végén Gros átlövése vágódott a metzi kapuba. 8–12

21. perc: Majdnem tíz perce nem dobott gólt az ETO, és még mindig nem, mert Gros csúnyán belement.

20. perc: Rju passza roppant rossz volt, jöhettek a franciák, Jörgensen azonban ellépte.

20. perc: De Paulát küldték ki két percre mezráncigálásért.

19. perc: Belül védekezésért kapott hetest a Metz, Sandra Toft viszont kivédte.

18. perc: Nem volt helyzet, teljesen vaktában lőtte el Kristiansen, így nehéz lesz...

17. perc: Jött egy kétperces kiállítás, Grost küldték ki, mert ellökte a beállót. Nem ő volt ugyan, de mindegy. Pillanatok alatt kihasználták a franciák, Bond lőtte be jobbról. 7–12

17. perc: Gros most állt be, egyből elvállalta, de csak az oldalhálót zörgette meg.

15. perc: Elhamarkodott lövés jött Nze Minkótól, a másik oldalon pedig Jörgensen talpról, váratlanul nagyon bevágta a jobb alsóba. 7–11

15. perc: Újabb rossz ETO-támadás, lehalászták a franciák a labdát. Ezúttal megfontoltan támadtak, Jörgensen viszont az oldalhálóba lőtt.

14. perc: Kölcsönösen rontott támadások után ismét indult De Paula, mint a nyúl, és ő is belőtte a ziccerét. 7–10

13. perc: Dadogott a labda a győri kezekben, de végül Rju csak megtalálta a rést a védőfalban, és szépen lőtt a kapu bal oldalába. 7–9

12. perc: Győri időkérés.

12. perc: Elvették a labdát a Győrtől, azonnal indult a Metz, és Valentini ezt is belőtte. 6–9

11. perc: Valentinire nem figyelt a győri védelem, így került nagy helyzetbe, és a jobb alsóba lőtt. 6–8

11. perc: Nagy lövés jött Rju kezéből, ezt nem lehetett védeni.6–7

10. perc: Nze Minko óriási lövése a lécről pattant ki, azonnal indultak a metziek, Valentini pedig a bal szélről szépen lőtte ki a bal alsót. 5–7

9. perc: Támadóhibát fújtak a Győrnél, Bont maradt egyedül a jobbszélen, és a labda Toft lábáról pattant a kapuba. 5–6

8. perc: Emberelőnybe került a Metz, Blohm ült le két percre. Gyorsan gólra váltották az előnyt, Bouktit lőtt a győri kapuba beállóból. 5–5

7. perc: Jó labdaszerzés után gyorsan indult a Győr, Rju lőtte el, Jörgensen védekezése a hatoson belül történt, így jött a hetes. A hetest Blohm pattintotta a kapuba. 5–4

6. perc: Blohm fordult be De Paula mellett, ebből hetest lett. A hetest Kristiansen a bal alsóba lőtt. 4–4

5. perc: Bouktit fordult le Nze Minkóról, és ha már ott volt, a kapu jobb oldalába lőtt. 3–4

5. perc: Kristiansen javította a hibáját, és bár lökték-taszították, így is bevágta a jobb alsóba. 3–3

4. perc: Keresztmozgásokkal bontották meg a győri védelmet, és Maszlova a bal alsóba lőtt. Rövid idővel később labdát szereztek a vendégek, De Paula meglódult, és a léc alá vágta a ziccert. 2–3

3. perc: Ziccert rontottak a franciák, jöhetett előre az ETO. Kristiansen távoli lövését könnyen védte a metzi kapus.

2. perc: Kristiansen tört be nagy lendülettel, és begyötörte a hálóba a labdát. 2–1

2. perc: Ez becsúszott... Maszlova vállalta el kintről az átlövést, és a labda valahogy bejutott a bal alsóba. 1–1

1. perc: Mindjárt itt a győri gól, Blohm kapott passzt beállóban, nagy erővel helyet csinált magának, majd a jobb felsőbe lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Győr tiszta zöldben, a Metz sárga-kékben játszik.

Stine Oftedal sérülése nem jött rendbe, ezért ma csak a padról szoríthat az ETO-nak.

A Győr meccskerete:

16 Solberg (k), 89 Toft (k), 5 Blohm, 6 Schatzl, 8 Hansen, 9 Gros, 11 Rju, 21 Kristiansen, 22 Lukács, 23 Fodor, 27 Nze Minko, 31 Broch, 48 Faluvégi.

A Metz meccskerete:
1 Depuiset (k), 99 Sako (k), 2 De Paula, 6 Valentini, 10 Jörgensen, 11 Horacek, 14 Bont, 19 Burgaard, 20 Fauvarque, 21 Kanor, 22 Fabbo, 27 Bouktit, 28 Barthelemy, 61 Maszlova, 70 Le Blevec.

ELŐZMÉNYEK

Két fordulón vagyunk túla Bajnokok Ligájában, ahol a magyar bajnok Győri Audi ETO KC eddig hibátlanul teljesített.Az első kör dán napjait követően ezúttalfrancia percek következnek: az ETO a
Metz csapatát fogadja.

A győrieknél két, a nyáron visszatértjátékos is jól ismerheti a mostani ellenfelet, ugyanis Ana Gros és Yvette Broch többévet töltött a Metz csapatában, Broch ráadásul két év kihagyás után ott kezdteújra kézilabda-karrierjét még 2020-ban.

„A visszatérésemkor nagyon fontos voltszámomra, hogy a holland válogatott akkori szövetségi kapitánya, EmmanuelMayonnade edzette a metzieket, és a korábban ott töltött négy év alatt is voltakszép pillanataim – kezdte Yvette Broch,az ETO játékosa. – Az egész klub családias, úgy éreztem, annak ellenére, hogynagy csapat a Metz, van időm szép lassanújrakezdeni a játékot és formába lendülni. Nagyszerű emlékek kötnek az együtteshez” – idézte fel a holland válogatott beálló, aki arról is szót ejtett, hogyérezte magát az újrakezdést követően.

„Fontos volt számomra, hogy más mentalitással kerüljekvissza a kézilabda körforgásába, élvezzem a játékot, ne büntessem magam,ne legyek túl kemény saját magammal.Ez azóta sem változott. Akárhányszormegkérdezem magam, hogy még mindigszeretem, élvezem-e, mindig azt válaszolom, hogy igen, gyerünk, csináljuk!” –mondta nevetve.

Ami a szombati ellenfelet illeti, Brochszerint minden évben rendkívül erőskeret áll össze Metzben, amely esélyesként pályázik a francia bajnoki címre.

„Legutóbb a Bajnokok Ligájában isnagyszerű munkát végeztek. Mayonnadetaktikailag nagyon felkészült edző, ígyminden csapatot alaposan kielemez. Igenkemény mérkőzésre számítok, határozottletámadással és gyors játékkal, amire nagyon oda kell figyelnünk. Már várom azösszecsapást, szerintem érdekes meccs lesz. Az első pillanattól kezdve koncentrálnunk és hajtanunk kell” – nyilatkoztaYvette Broch.