Könnyedén verte néggyel az RB Leipzig a Bochumot

2022.10.01. 15:28
null
Timo Werner duplázott, megszerezte 100. és 101. gólját a Lipcse színeiben (Fotó: RB Leipzig)
A Bundesliga 8. fordulójában az idényt gyengén kezdő RB Leipzig az utolsó helyen álló VfL Bochumot fogadta a kedves emlékeket őrző Red Bull Arénában. A mérkőzést simán nyerte a lipcsei gárda.

BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
RB LEIPZIG–VFL BOCHUM 4–0 (2–0)

Lipcse, Red Bull Aréna, 44 403 néző. Vezette: Florian Badstübner
RB Leipzig: Gulácsi – Simakan (Henrichs, 59.), W. Orbán, Gvardiol, Halstenberg (Raum, 72.) – Schlager (Haidara, 72.), Kampl – Nkunku, Szoboszlai (Forsberg, 72.) – André Silva, Werner (Novoa 82.). Vezetőedző: Marco Rose
VfL Bochum: Riemann – Oermann, Ordec, Horn (Antwi-Adjei a szünetben) – Gamboa, Losilla, Góralski (Stöger, a szünetben), Osterhage, Danilo Soares (Masovics, 35.) – Zoller (P. Hofmann, a szünetben), Holtmann. Vezetőedző: Thomas Letsch
Gólszerző: Werner (15., 53.), Nkunku (23. – 11-esből, 85.)

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK

Eintracht Frankfurt–Union Berlin 2–0
(Götze 12., Lindström 42.)
Kiállítva: Kolo Muani (69., Frankfurt)
Freiburg–Mainz 2–1 (Gregoritsch 3., Kyereh 37., ill. Aarón Martín 52.)
1. FC Köln–Borussia Dortmund 3–2 (Kainz 53., Tigges 56., Ljubicic 71., ill. Brandt 31., Schmitz 78. – öngól)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 3–2
(Marmus 23., Arnold 38., Gerhardt 90+1., ill. Guirassy 22. , Mavropanosz 45+1.)

Később
18.30: Werder Bremen–Mönchengladbach (Tv: Arena4)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első percektől kezdve érezhető volt a Lipcse fölénye, nem volt kérdés, hogy melyik csapat a mérkőzés esélyese. Már a 3. percben figyelnie kellett a vendégek védőinek, Oermann szögletre blokkolta Werner beadását. A német válogatottban nem a legjobb arcát mutató Timo Werner már a 10. percben is közel járt a gólszerzéshez, labdája azonban a kapufáról kifelé pattant. Öt perccel később már sikerrel járt a német, a vendégek védőjétől kapott labdát magabiztosan lőtte a kapuba (1–0).Werner ezzel 100. találatát szerezte meg az RB Leipzig színeiben. Hét perccel később Horn a büntetőterületen belül buktatta Nkunkut, s a játékvezető tizenegyest ítélt. A Christopher Nkunku gólra váltotta (2–0). Nem lankadt a hazaiak lelkesedése, nem sokkal később Szoboszlai Dominik lőtte meg erőteljesen a labdát, amit Riemann éppen ki tudott ütni szögletre. Az első félidő második felében is a Bochum térfelén zajlott a játék, a kapuba azonban már nem találtak be a hazaiak, Werner lövése a kapu előtt gurult el, ezzel mehettek szünetre a csapatok.

A második félidőt onnan folytatta a Lipcse, ahol az elsőt abbahagyta, Werner lövését Riemann fogta, aztán a másik oldalon Gulácsinak is figyelni kellett, először lőttek kapura a vendégek. André Silva próbálkozott aztán, lövése a kapufán csattant, Timo Werner jól érkezett a kipattanóra, megszerezte a második gólját (3–0). A gól után is ugyanúgy nyomott a Lipcse, Szoboszlai Dominik lőtt nagy erővel kapura, de Riemann ezt is megfogta. A Bochum kapusa nyújtotta talán az egyetlen értékelhető teljesítményt csapatából. Újabb büntetőt harcolt ki a Lipcse, Gamboa lépett rá Halstenberg lábára. Ezúttal is Nkunku állt a labda mögé, azonban másodszorra már nem tudta gólra váltani a tizenegyest, lövése után a bal kapufáról pattant ki a labda. Werner próbálkozott aztán többször is, hajtott a harmadik góljáért, Riemann azonban megakadályozta ebben. A 68. percig kellett várni a Bochum első kaput eltaláló lövésére, Holtman próbálkozott, de Gulácsinak ez nem okozott problémát. Az utolsó negyedórába lépve Nkunku esett el a tizenhatoson belül két védő között, de a játékvezető úgy ítélte meg, nem történt szabálytalanság, elmaradt az újabb büntető. A kegyelemdöfést a büntetőt hibázó Christopher Nkunku vitte be, a 85. percben Forsbergtől kapott jó labdát, amit aztán a kapuba lőtt (4–0), ezzel beállította a végeredményt.

Az edzőváltás utáni első meccsét játszó Bochum nem tudott javítani, 8 forduló után is nyeretlenül, egy szerzett ponttal áll az utolsó helyen. A meccs képe alapján simán lehetett volna nagyobb is a különbség, lesz min dolgoznia Thomas Letsch-nek.

Az RB Leipzig számára ez a győzelem az önbizalom szempontjából is fontos, hogy a gyenge kezdésből fel tudjon állni a csapat. Szerdán a Celticet fogadja a Bajnokok Ligájában, idénybeli első BL-pontjait szerezheti meg.

A TÖBBI SZOMBATI MÉRKŐZÉSEN

EINTRACHT FRANKFURT–UNION BERLIN 2–0
Az Union Berlin emberelőnyben kapott ki Frankfurtban. Az Eintracht Mario Götze ziccerből szerzett találatával szerzett vezetést, majd a szünet előtt egy védelmi hibát kihasználva második gólját is megszerezte. Schäfer András az 57. percben állt be a vendégekhez, akik annak ellenére sem tudtak pontot szerezni, hogy Randal Kolo Muanit nagyjából a második játékrész felénél járva kiállították.

FREIBURG–MAINZ 2–1
Hamar előnyhöz jutott a Freiburg a Mainz ellen: Michael Gregoritsch látványos lövést küldött a jobb felső sarokba. A hazaiak egy fejessel a félidő hajrájában megduplázták az előnyüket – erre a szünet után Aarón Martín közeli góljával válaszolni tudott, de a kaput a házigazdánál többször eltaláló vendégek nem tudtak egyenlíteni.

1. FC KÖLN–BORUSSIA DORTMUND 3–2
Julian Brandt hiába szerzett vezetést a Dortmundnak a 31. percben, a második félidőre szenzációsan kijövő Köln három találattal válaszolt! A rendkívül szoros mérkőzés hajrájában a Borussia számára Benno Schmitz öngólja még reményt adott a pontszerzésre, ám az „effzeh” meg tudta tartani előnyét.

WOLFSBURG–VFB STUTTGART 3–2
A Wolfsburg fordulatos meccsen verte meg az idényben továbbra is nyeretlen Stuttgartot. Az első félidő közepén hiába vezettek a „svábok”, egy percre rá már válaszoltak is a „farkasok”, akik nem sokkal később fordítottak. A szünet előtt egyenlítő vendégek azért nem távoztak ponttal a Volkswagen Arénából, mert a 91. percben Yannick Gerhardt is bevette kapujukat.

PERCRŐL PERCRE

90. perc: Letelt a 90. perc, nem hosszabbít a játékvezető. Véget ért a találkozó, könnyedén nyert 4–0-ra az RB Leipzig, az eredmény a Bochum számára hízelgő, lehetett volna négynél több is...

85. perc: GÓÓL! Akcióból ott a második, Forsbergtől kapott labdát Nkunku, aki magabiztosan lövi azt a a hálóba. 4–0!

82. perc: Ma már nem jön össze a mesterhármas, Timo Werner lemegy, helyette Hugo Novoa a pályán.

81. perc: Az első vendég-szöglet, amit a lipcsei védők könnyedén fejelnek ki.

80. perc: Gvardiol ment szögletre, közben Nkunku a földön.

78. perc. Antwi-Adeji beadását is könnyedén fogja Gulácsi Péter.

74. perc: Nkunku esik el a tizenhatoson belül két bochumi között, de a játékvezető szerint nem büntető, a döntést hangos füttyszó követi.

72. perc: hármas csere a hazai oldalon: Halstenberg helyére Davis Raum, Schlager helyett Amadau Haidara érkezik, Szoboszlait pedig Emil Forsberg váltja.Rose pihenteti játékosait, szerdán a Celtic látogat a Red Bull Arénába.

71. perc: Werner próbálkozik ismét, a védőkön átmegy, de Rieman fogja a lövését. Újabb Szoboszlai-szöglet jön.

69. perc: Első kaput eltaláló lövés a másik oldalon! Gulácsit is bevonják a játékba, de Holtmann próbálkozása nem okoz gondot a magyar kapusnak.

68. perc: Werner ismét próbálkozik, de Rieman megakadályozza, hogy eljusson a mesterhármasig a Lipcse támadója. Van még rá bő húsz perce.

64. perc: Ezúttal is Nkunku áll a labda mögé, azonban most a kapufát találja el.

63. perc: Újabb büntető, Gamboa lépett rá Halstenberg lábára, nem kérdés, hogy tizenegyes, ápolni kell a lipcseit.

61. perc: Szoboszlai pedig lő is, de Rieman ismét megakadályozza, hogy betaláljon.

Szoboszlai Dominiket emelik közben, a magyar középpályás nyomás alatti teljesítménye dicséretre méltó, és ő passzol a legpontosabban a meccsen.

59. perc: Cserél Rose is, Simkan helyére jön Benjamin Henrichs

53. perc: GÓÓL! André Silva kapott jó labdát lövése azonban a kapufán csattan, a kipattanót aztán Werner vágta a kapuba! 3–0

52. perc: Első kapura lövés a vendégeknél, de veszélyesnek nem nevezhető.

51. perc: Gulácsi is játékban, a vendégek beadását fogta.

50. perc: Ismét Werner lőtt kapura, de Rieman könnyedén megfogta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész

Hármat cserélt a félidőben a vendégcsapat Philip Hofmann Zoller, Christopher Antwi-Adeji Horn, Kevin Stoeger pedig Góralski helyét veszi át.

45+1. perc: Véget ért az első félidő. A Lipcse magabiztosan vezet 2–0 arányban, a vendég Buchum még nem lőtt kapura.

45+1. perc: Werner lövése elmegy a kapu előtt, marad a 2–0 a szünetre.

45. perc: Letelt a rendes játékidő, 1 perc lesz a hosszabbítás.

44. perc: Silva próbálta beadni, Masovic ki tudta fejelni, Szoboszlai újabb szögletet rúghat.

Nem lélegezhet fel a Bochum továbbra sem, 2–0-s előnyben is folyamatosan nyom a Leipzig.

35. perc: Cserél Thoma Letsch, jobbnak látja lehozni Soarest, mielőtt esetleg kiállítják. Erhan Masovic a helyén.

30. perc: Soares szabálytalanul állította meg Simakant, aki a földön marad, ápolni kell. Soaresnek már van egy sárga lapja, nem árt, ha a következő 60 percben mellőzi az ilyen megoldásokat.

26. perc: Szoboszlai lőtt kapura, Rieman éppen ki tudta ütni, szögletet rúghat a magyar.

23. perc: GÓÓL!Christopher Nkunku higgadtan lőtte a jobb alsóba a büntetőt! Rieman érezte az irányt, de nem tudott védeni, 2–0!

22. perc: Jannes Horn sárgát kap a francia elleni szabálytalanságért.

22. perc: Tizenegyes! Horn buktatta Nkunku a tizenhatoson belül, a játékvezető a tizenegyespontra mutat.

19. perc: Danilo Soares (Bochum) kapott sárgát, miután Szoboszlaival szemben volt szabálytalan.

15. perc: GÓÓL! WERNER! Gamboa labdája pattant Werner elé, aki a hálóba lőtte azt! 1–0, góllá érett a lipcsei fölény! Timo Werner ezzel 100. lipcsei gólját szerezte meg!

14. perc: André Silva tudott lefordulni Oermannról és lőtt kapura, labdája nem sokkal ment el a kapu mellett

Tíz perc elteltével egyértelmű a hazaiak fölénye, 76%-ban birtokolják a labdát, a játék nagy része a Bochum térfelén zajlik

6. perc: Szoboszlaitól Silva kapott jó labdát, ő Wernernek passzolt tovább, aki a kapufát találta el.

3. perc: Az első lipcsei támadás, Werner beadását blokkolta Oermann, Szoboszlai rúghat szögletet.

Fehérben futballoznak a lipcseiek, kékben a vendégek.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiak keretében ott van mindhárom magyar játékos! Szoboszlai Dominik, Gulácsi Péter és Willi Orbán is szép emlékekkel térhettek vissza a Red Bull Arénába, ahol egy hete a magyar válogatott legyőzte a németeket.

Köszöntjük olvasóinkat! A találkozó 15:30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

Az RB Leipzig nem kezdte jól az idényt, a Bundesligában jelenleg a 12. helyen áll. Az első két mérkőzésen egy-egy pontot szerzett, a harmadikat elvesztette. A lipcseiek első győzelmére a 4. fordulóig kellett várni, amikor a Wolfsburgot verték meg, amit aztán a Frankfurt elleni 4–0-s vereség követett. A BL-ben elszenvedett Sahtar elleni 4–1-es vereséget edzőváltás követte. Marco Rose ült le a kispadra, vele az első bajnokit a Dortmund ellen megnyerték, majd a Gladbachtól ismét vereséget szenvedtek.

A Bochum az elmúlt hét fordulóban csupán egy pontot gyűjtött (az 1. FC Kölnnel játszott döntetlent), ezzel az utolsó helyen áll. Nála is edzőváltás volt, Letsch most debütál a kispadon.