Lewandowski klasszisa döntött Mallorcán, megint nyert a Barca

R. Gy.R. Gy.
2022.10.01. 20:49
Kemény meccs volt, nagy küzdelemmel (fotó: AFP)
A spanyol bajnokság 7. fordulójában is folytatta jó sorozatát az eddig veretlen Barcelona, méghozzá a 10. helyezett Mallorca otthonában. Bár a hazaiak többet veszélyeztettek, a Barcelona Lewandowski góljával elhozta a három pontot, és a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ

Mallorca–Barcelona 0–1 (0–1)
Palma de Mallorca, Visit Mallorca Stadion. Vezette: Jesús Gil Manzano.
MALLORCA: Rajkovics – Maffeo, Valjent, Raíllo, Copete, J. Costa (Cufré, 77.) – Ruiz de Galarreta (Lago Junior, 85.), Baba, A. Sánchez (D. Rodríguez, 67.) – Li Kang In, Muriqi. Vezetőedző: Javier Aguirre.
BARCELONA: Ter Stegen – A. Balde, Piqué, Christensen, Jordi Alba (Sergi Roberto, 79.) – Busquets, Kessié (Pedri, 67.), Gavi – O. Dembélé (Ferran Torres, 79.), Lewandowski, Ansu Fati (Raphinha, 67.).Vezetőedző:Xavi Hernández.

20. Elche6152–16–141

Pazar sorozatból érkezett a Barcelona Mallorcára, és nyilván azért sem aggódtak túlságosan a vendégek szurkolói, mert jó régóta győzni járnak a szigetre. Az első félidőben kiegyenlített küzdelmet lehetett látni, többnyire a Mallorca volt aktívabb, mégis szinte a semmiből gólt szerzett a Barcelona. A 20. percben Lewandowski a tizenhatos bal sarka közeléből egy csel után kiválóan csavart a bal alsóba. 0–1

A gól megnyugtatta a vendégeket, nem nagyon siettek növelni az előnyüket, lényegében tartották az állást. A 35. percben kis híján egyenlített a Mallorca, de Jauma Costa közeli perdítését nagy bravúrral védte Ter Stegen. A félidő végén szétrugdosták egy kicsit egymást a játékosok, így egymás után villantak a sárgák.

A második félidőben sem hajtotta szét magát az eddigi meccseken csupán 1 gólt kapott Barcelona, a Mallorca viszont iparkodott rendesen. Ez a hajtás azonban igazán nagy helyzeteket nem hozott, a hazai szurkolók is inkább csendben üldögéltek a stadionban.

Az utolsó tíz percre valamelyest megélénkült a meccs, kisebb helyzetek mindkét oldalon adódtak, újabb gól azonban már nem esett, így a Barcelona nyert, és átvette a vezetést a tabellán, igaz, a Real Madrid egy meccsel kevesebbet játszott.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Vége a meccsnek, megküzdött érte, de nyert a Barcelona. 0–1

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Kontrára indultak a mallorcaiak, Maffeo ment el a jobb oldalon, majd középre adott, Li mellel, majd fejjel is megtolta jobb oldalra, aztán éles szögből ellőtte, és nem sokkal ment el a labda a hosszú sarok mellett.

89. perc: Gavi nagy lendülettel tört át a mallorcai védelmen, majd a passzaLewandowski elé került, aki egy csel után ellőtte, de nem lett belőle gól, mert ketten is közbevetődtek.

87. perc: Ter Stegen rossz passza után Rodríguez lőtte rá 25 méterről, de ez könnyű csemege volt a német kapusnak.

87. perc: Muriqi férkőzött nagyon harcosan a labdához, majd 15 méterről rosszul találta el, mellészállt a labda.

85. perc: Cseréltek a hazaiak, Ruiz de Gallareta helyett Lago Júnior a pályán.

83. perc: Torres tört előre nagy lendülettel, Valjent csak lerántani tudta, kapott egy sárgát.

79. perc: Kettőt cserélt a Barca, Alba helyett Sergi Roberto,Dembélé helyett pedig Ferran Torres játszik.

78. perc: Gavi adott nagy labdát a beinduló Pedrinek, aki 5 méterre a kaputól sarokkal passzolt, pedig lőhetett is volna...

77. perc: Újabb hazai csere, Jaume Costa helyére Brian Cufré állt. Costa megsérült, ezért kellett lecserélni.

76. perc: Bal oldali Mallorca-szöglet után kifejelték a védők taccsra.

75. perc: Busquets csípte-rúgta-húzta Babát, kapott egy sárgát.

72. perc: Sajnos nem valami jó a meccs, egyelőre a Barca nem hajtja szét magát a vezetés tudatában, a Mallorca pedig képtelen fordítani a találkozó menetén.

67. perc: Cserék. Kessié helyett Pedri, Fati helyett Raphinha, A. Sánchez helyett Dani Rodríguez a pályán.

66. perc: Állófoci volt egy-két percig, a közönség csöndben figyelte az eseményeket.

61. perc: Kesssié kapott jó átadást Dembélétől, majd 20 méterről nem sokkal lőtt a jobb alsó mellé.

60. perc: A második félidőben lényegében most jutott el először a Barca a Mallorca tizenhatosáig, de ott elfogyott a tudomány.

56. perc: Leginkább a Mallorca támad, úgy tűnik, valóban hisznek abban, hogy lehet még itt keresnivalójuk.

52. perc: A szögletből nem lett semmi.

51. perc: Tovább folytatta a támadást a Mallorca, és ezúttal éles szögből lőtte el Sánchez a jobb oldalról, Ter Stegen még belepiszkált, szöglet.

50. perc: Maffeo adott be elég jól a jobb szélről, Muriqi fejelhetett 12 méterről. Nem okozott volna gondot a fejes a kapusnak, de hagyta, hogy elmenjen a labda a kapu mellett.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Barcelona. 0–1

45. perc: Busquets és Raíllo ütközött a levegőben, a barcelonai a földön maradt némi ápolásra.

45. perc: Kessié is kapott egy sárgát, mert lerántotta Maffeót.

42. perc: Jaume Costa reklamált igen teátrálisan a bírónál, aki megunta a drámát, és felmutatott neki egy sárgát.

40. perc: A kispadon ülő Óscar Hernández, Xavi testvére reklamált hangosan, piros lapot kapott.

40. perc: Piqué igen durva becsúszása ért csak sárgát, a hazaiak pirost reklamáltak neki. Mondjuk némi joggal... Páros lábbal csúszott be a szebb napokat is látott védő.

38. perc: Ott egy sárga! Christensenlépett oda csúnyán Muriqi lábára, kapott egy sárgát.

35. perc: HŰ, MI MARADT KI! Sánchez cselezgetett a jobb oldalon majd élesen középre adott, a bevetődő Jaume Costa 4 méterről tette kapura a labdát, Ter Stegen azonban nagy bravúrral mentett.

30. perc: Küzd az egyenlítésért a Mallorca, de a vendégek védelme elég jól áll a lábán. Olyannyira, hogy helyzetbe sem tudtak kerülni a mallorcaiak, ami kiváltotta a helyi szurkolók füttyszavát.

26. perc: Jobb oldali Barca-szöglet után Lewandowki fejelte vissza, Piqué, továbbította fejjel Fati felé, aki 5 méterről csúnyán fölélőtt. Más kérdés, hogy eleve lesről tette.

20. perc: GÓÓÓL! VEZET A BARCELONA! Nem sok előjele volt... Lewandowski indult meg a tizenhatos bal oldalánál, betört a tiizenhatoson belülre, egy csellel elküldte gyufáért Valjentet, majd jobbról a hosszú sarokba csavart. 0–1

19. perc: Újabb mallorcai lehetőség adódott egy nagy bedobás után, Muriquit húzták-vonták, majd a kipattanót Ruiz de Galarreta rúgta el 19 méterről, de elég rosszul.

12. perc: Jobb oldali Mallorca-szöglet után megfeledkeztek Ruiz de Galarretáról, aki 10 méterről, nagy helyzetből lőtt mellé.

11. perc: Hosszú eseménytelenség után Muriqi tette le a labdát Linek, aki 18 méterről nem sokkal lőtt a léc fölé.

5. perc: Átment a Mallorca a másik térfélre, és mindjárt kiharcolt egy szögletet. Röviden fejelték ki a barcelonai védők, Galarreta 17-ről rápörkölte, de éppen az előtte álló védőbe.

4. perc: Gavi küszködött a labdáért, majd 22 méterről el is lőtte, de gyatrán mellé.

3. perc: A mallorcaiak megszállták a saját térfelüket, olyan, mintha sündisznóállásba húzódtak volna.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Mallorca piros-feketében, a Barcelona tiszta sárgában játszik.