Férfi kézi NB I: a Veszprém és a Szeged is simán nyert

2022.11.26. 19:52
A veszprémiek átgázoltak a Csurgón (Fotó: <a href="https://handballveszprem.hu/hu/article/telekom_veszprem_-_csurgoi_kk_44-28_6516?fbclid=IwAR0DH0-k003-EvumeCLgCXLuf-EXFbcmVFObI5oP_rAV0qrd7Y27KqkquEo" target="_blank">handballveszprem.hu</a>)
A Tatabánya 40–27-re győzött a Fejér B.Á.L.-Veszprém otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Telekom Veszprém 44–28-ra kiütötte a Csurgót, a Pick Szeged 36–24-re megverte a HSA NEKA-t. Nyert még a Gyöngyös, a Budakalász és a Ferencváros is.

A hazaiaknál Éles Benedek kilenc, a Tatabányánál Ancsin Gábor nyolc gólt szerzett, Székely Márton pedig tíz lövést védett. Az Európa-liga-csoportkörös veszprémieknek egy győzelem mellett ez már a kilencedik vereségük volt az élvonalban.

A listavezető Telekom Veszprém már az első félidőben eldöntötte a Csurgó elleni mérkőzést, hiszen 22–15-ös hazai vezetéssel vonultak szünetre a felek. A veszprémiek a folytatásban sem álltak le, ugyanannyi gólt szereztek a második félidőben, mint az elsőben, s 44–28-ra nyertek.

Az üldöző Pick Szeged is simán győzött, 36–24-re múlta felül hazai pályán a NEKA együttesét. A Ferencváros a Komló ellen diadalmaskodott 38–30-ra, a Gyöngyös nyolc góllal verte meg a még nyeretlen sereghajtót, a Budai Farkasokat.

Szoros meccset hozott a Dabas–Budakalász összecsapás – a vendégek 32–31-re győztek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM
MOL TATABÁNYA KC 27–40 (16–21)
Veszprém, 500
néző. Vezette: Fekete T., Tóth D.
VESZPRÉM: Podoba – Szmetán P. 1, Pulay 1, ÉLES B. 9 (1), Szrnka, Stranigg 3, Hári 3 (2). Csere: Balogh T. (kapus), GÁL 5, Ludmán 2, Vetési 1, Tóth P., Molnár B. 2, Szatmári, Fercsik, Preszter. Edző: Konkoly Csaba
TATABÁNYA: SZÉKELY – RODRÍGUEZ P. 6, ANCSIN 8, TOPIC 4, PERIC 5, Győri M. 3 (1), Pergel 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), MARAS 6, Ubornyák, Vilovszki, Edwards 4, Obradovics 1, Paizs 1, Bodor. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 9. p.: 5–7. 16. p.: 9–12. 25. p.: 14–19. 34. p.: 16–25. 38. p.: 16–28. 45. p.: 20–33. 54. p.: 24–36. 58. p.: 27–37
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Konkoly Csaba: – A mérkőzés csalódást jelentett, mert ugyanolyan motiváltan akartunk játszani, mint Lisszabonban. Ez az első félidőben még sikerült is, ám ami a szünet utáni időszakot illeti, azt ki kell elemeznünk. A tanulságos mérkőzés megmutatta a hibáinkat.
Tombor Csaba: – Az első félidőben a védekezésünkkel és a visszarendeződésünkkel nem volt minden rendben, többször is fegyelmezetlenek voltunk, sok gólt kaptunk, ám a fordulást követően védekezést váltottunk, amivel aztán el is döntöttük a két pont sorsát.

PICK SZEGED–HSA NEKA 36–24 (18–14)
Szeged,
1800 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
SZEGED: ALILOVIC – Bombac 2, Garciandía 1, Gaber, ROSTA M. 7, Bodó 4, Frimmel 3 (3).
Csere:
L. Krivokapic (kapus), SZITA 5, B. RADIVOJEVICS 5, Tönnesen 4, Bánhidi 1, Mackovsek, BLONZ 4. Edző: Juan Carlos Pastor
NEKA: Palasics – Krakovszki Zs., Dely 2, Ács P. 3, PAPP T. 4, KOVÁCS T. 5, Bajus.
Csere:
Deményi (kapus), Fekete D. 2, Dobi 2, Karai, Szilágyi Benjamin 1 (1), Kathi 3, Krakovszki B. 1, Sisa 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 8. p.: 5–5. 14. p.: 8–7. 18. p.: 9–10. 23. p.: 14–10. 27. p.: 17–12. 33. p.: 20–15. 39. p.: 26–19. 46. p.: 29–21. 50. p.: 30–22. 55. p.: 32–23. 58. p.: 34–24.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Juan Carlos Pastor: – A fiatalokból álló NEKA jól játszott az első félidőben, ekkor megnehezítette a dolgunkat. Nem tudok felhőtlenül örülni a győzelmünknek, mert Borut Mackovsek megsérült, és egyelőre a sérüléséből visszatérő Sebastian Frimmel sem teljes értékű harcos, ami nem a legjobb előjel a jövő heti, Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés előtt.
Sótonyi László: – Fontos volt ez a mérkőzés, mert a játékosaink megtapasztalhatták, milyen egy klassziscsapat ellen hatvan percet eltölteni a pályán. Leckét kaptunk, amiből tovább tudunk építkezni. Az első félidő rendben volt, a szünet után felőrölt bennünket a bajnok és érvényesítette a papírformát.

TELEKOM VESZPRÉM–CSURGÓI KK 44–28 (22–15)
Veszprém, 1100
néző. Vezette: Sándor, Szikszay.
VESZPRÉM:
CORRALES – Mahé 3 (2), J. Omar 5 (1), PESMALBEK 5, Ligetvári 3, ed-Dera 3, Elísson 4. Csere: NILSSON 4, Ilic Z., Gasper Marguc 6 (1), STRLEK 5, VAJLUPAU 5, Lukács P. 1, Sipos. Edző: Momir Ilics
CSURGÓ:
Holló – Gebhardt, KRECIC 7, Krszmancsics 4 (3), Rotim 1, Gábor M. 2, Spruk 1.
Csere:
Füstös Á. (kapus), Borsos 3, SZEITL L. 4, Bazsó 1, Szeitl E. 2, Markez 3, Vasvári, Tóth Á., Skol. Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 4. perc:
2–2. 8. p.: 7–2. 16. p.: 12–6. 22. p.: 14–10. 41. p.: 32–18. 51. p.: 39–23. 57 p.: 42–27.
Kiállítások:
– ill. 12 perc.
Hétméteresek:
6/4, ill. 5/3
Momir Ilics:
– Nagyon elégedett vagyok, jó meccset játszottunk. Szerettünk volna gyorsan és szervezetten kézilabdázni, illetve két különböző típusú védekezést kipróbálni. Nem sok időnk volt készülni, ezzel együtt jól sikerült a találkozó.
Baranyai Norbert:
– Kicsit többet vártam a csapatomtól, de sajnos már a meccs elején látszott a két együttes közötti különbség. Támadásban kapkodtunk, védekezésben is többször hibáztunk, amit ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. A szünet után hasonló volt a forgatókönyv. Sajnos nagyon alulteljesítettünk, van miben javulnunk.

FERENCVÁROS–SPORT36-KOMLÓ 38–30 (19–17)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 400
néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
FERENCVÁROS:
Győri K. – Imre B. 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 7, DEBRECZENI 4, Lékai 1, NAGY B. 6, KOVACSICS 5.
Csere:
Borbély 1 (kapus), Balogh Zs., Füzi 1, J. Mikita 1, Török Á., BUJDOSÓ 5, Bognár 1, Pordán 3, Csörgő 1. Edző: Pásztor István
KOMLÓ:
Granic – Vaskó 3, SZUHAREV 7, Csányi 1, MELNYICSUK 6 (3), JERKOVIC 4, Kovács D.
Csere:
Pásztor I., Szilágyi Benjamin (kapusok), Orbán 1, SZUNAJKO F. 4, Takács B. 1, Bazsa 2, Urbán, Hoffmann 1, Varga Sz. Edző: Kilvinger Bálint
Az eredmény alakulása. 9. perc:
7–7. 16. p.: 13–8. 40. p.: 25–21. 53. p.: 32–27.
2, ill. 8 perc.
3/0, ill. 3/3
Pásztor István:
– Nagyon csalódott vagyok, néhány jó játékos és egy ificsapat ellen nagyon sok gólt kaptunk. A második félidőben csináltuk azt és úgy, ahogyan kellett volna. Nehéz volt kilábalni abból az ingoványból, ami az első félidőt jellemezte. Összességében a második félidő miatt dicséretet érdemel a csapat.
Kilvinger Bálint:
– Érdekes előzmények után érkeztünk ide, két olyan fiatal játékossal, akiknek nemhogy NB I-es rutinjuk nincs, de játékpercük sem sok volt eddig, azonban hellyel-közzel szépen meg is oldották a feladatot. Ötven percig tudtuk magunkat tartani, aztán kijött a fáradtság, így nagyobb lett a különbség, de elégedetten mehetünk haza.

DABAS KC–CYEB BUDAKALÁSZ 31–32 (14–17)
Dabas, 600
néző. Vezette: Horváth P., Marton.
DABAS: Pallag
– Horvat 4 (3), FEKETE B. 4, Garajszki, KOLLER 4, SZÖLLŐSI SZ. 6, Tarabochia 3. Csere: Nagy T. (kapus), Bálint B., Bognár N., Laurinyecz 3, Katona 2, Hutvágner, Ács T. 1, Zdolik 4. Edző: Tomori Győző
BUDAKALÁSZ:
Váczi D. 1 – Varjú 1, SINKOVITS 6, MIHALIN 6, Kiss B. 3, JURIC-GRGIC 6, Kovács D. 5.
Csere:
Djordjeszki (kapus), Tyiskov, Koncz 1, Tóth R. 3 (3), Papp B., Maracskó, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása.
6. perc: 3–4. 14. p.: 8–8. 22. p.: 12–12. 35. p.: 17–19. 44.p.: 21–23. 56. p.: 28–30. Kiállítások: 12, ill. 18 perc.
3/3, ill. 4/3
Tomori Győző: –
Saját hibáink okozták a vesztünket. A védekezésünk nem volt olyan feszes, mint az elmúlt mérkőzéseken. Jövő héten javítanunk kell ezen, hogy újra eredményesek lehessünk.
Csoknyai István: – Fontos volt, hogy már a szünetre háromgólos előnnyel mehettünk, amit egészen a hajráig tartani is tudtunk. Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP 33–25 (15–12)
Gyöngyös, 800
néző. Vezette: Felhő, Öcsi.
GYÖNGYÖS: A.
TOMICS 1 – Schäffer 4, Gábori 1, HEGEDŰS M. 5, Gerdán, Potisk 2, MENYHÁRT 6 (2).
Csere:
Gyánti (kapus), Nkousa, Halász L. 1, BURA 3, Lakosy 2, SCHMID 3, GRÁF 4, Jóga 1. Edző: Bíró Balázs
BUDAI FARKASOK:
Merkovszki – Kecskeméti 2, Enomoto 2, Vuleta 2, Auer 2, Nagy Sz. 1, NURELDEN 3 (1).
Csere:
Nánási (kapus), Turák, Benmiloud, Németh A. 5 (3), Szövérdffy 2, Holdosi, KVASTEK 4, Rédai, Kovács Á. 2. Edző: Koi Endre
Az eredmény alakulása. 6. perc:
3–1. 12. p.: 6–4. 18. p.: 7–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 18–15. 42. p.: 22–18. 48. p.: 25–20. 54. p.: 30–22.
8, ill. 14 perc.
2/2, ill. 6/4
Bíró Balázs:
– Nem volt ez olyan sima mérkőzés, mint azt az eredmény mutatja. Szorosabb első félidő után ezúttal is a stabil védekezés jelentette a siker kulcsát. Amikor már az ellenfél nem tudott újítani, és odaveszett a frissességük, azt az időszakot jól kihasználtuk.
Koi Endre:
– Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk. A szünet után sokkal keményebben védekezett a Gyöngyös, amivel szemben nehezen találtuk az ellenszert. Emellett sok helyzetet kihagytunk, sok technikai hibával játszottunk, ezek miatt vagyok a leginkább bosszús.

1. Veszprém 10 10 399–287 +112 20
2. Szeged 11 10 1 401–301 +100 20
3. Tatabánya 10 8 2 312–278 +34 16
4. Csurgó 10 6 1 3 283–283 0 13
5. FTC 10 6 4 356–319 +37 12
6. Balatonfüred 11 5 2 4 314–304 +10 12
7. Gyöngyös 10 5 1 4 278–286 –8 11
8. Budakalász 10 5 1 4 276–292 –16 11