Fucsovics simán kikapott az első fordulóban Wimbledonban

Fucsovics Márton, Stuttgart, 2019
Hungary's Marton Fucsovics returns the ball to Canada's Milos Raonic in their quarterfinal match at the ATP Mercedes Cup tennis tournament in Stuttgart, southwestern Germany, on June 14, 2019. (Photo by THOMAS KIENZLE / AFP)
Fucsovics Márton három szettben kikapott a kazah Alekszandr Bubliktól a wimbledoni teniszbajnokság férfiversenyének első fordulójában, hétfőn.

A világranglistán csak 21 hely választja el egymástól a két játékost (Bublik a 38., Fucsovics az 59. helyen kezdte a hetet), ehhez képest meglepően nagy volt a különbség az első és a második szettben Bublik javára. A harmadik felvonás némileg szorosabban alakult, de 3:3 után a kazah elvette ellenfele adogatójátékát, és az ekkor megszerzett előnye kitartott a mindössze 1 óra 24 perces mérkőzés végéig.

Fucsovics hat, Bublik 16 ászt szervált a találkozón.