Sorozatban harmadszor kapott ki az MTK az NB II-ben

Bognár György, az MTK Budapest szakmai igazgatója
A listavezető MTK 2-0-ra kikapott a Nyíregyháza vendégeként Sényőn a labdarúgó NB II szerdai, tizedik fordulójában, így a döntetlent elérő Pécs a tabella élére állt.

A szünet előtt az MTK is betalált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.
A fővárosiak sorozatban harmadszor kaptak ki a másodosztályban, előzőleg a Diósgyőr (3-0) és a Csákvár (4-1) győzte le őket. A Nyíregyháza sorozatban harmadszor nyert a bajnokságban.

A Gyirmót FC 2-0-ra nyert helyi rangadón az ETO FC Győr otthonában. Az 56. percben Herjeczki Kristóf szerzett vezetést a vendégeknek, majd a 83. percben Medgyes Zoltán állította be a végeredményt.

A Pécsi MFC az MTK botlásának köszönhetően az élre állt, miután döntetlent játszott a Siófok vendégeként. Az öt győzelemmel és öt döntetlennel éllovas pécsiek előnye egy pont a második MTK-val és a harmadik Gyirmóttal szemben.