A Konferencia-liga csoportkörének harmadik fordulójában a magyar válogatott Kerkez Milos csapata, a holland AZ Alkmaar 3-2-re legyőzte a ciprusi Apollon együttesét, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti csoportját. A 18 éves hátvéd ezúttal is nagy szerepet játszott a győzelemben, a 85. percben szerzett győztes gól előtt ő adta a gólpasszt.

A fiatal balhátvéd a Konferencia-liga csoportkörében már a harmadik gólpasszát adta, ebben a mutatóban minden játékost megelőz a mezőnyben.

Kerkez Milos bombaformában futballozik a 2022/2023-as idényben, minden sorozatot figyelembe véve már 2 gólt lőtt és 6 gólpasszt adott védő létére.

A sérült Holman Dávidot nélkülöző Slovan Bratislava bravúros, 2-0-s győzelmet aratott Szalai Ádám csapatának, a Baselnek a vendégeként, ezzel két pontra megközelítette a svájci csapatot, illetve a szintén hatpontos Pjunik Jerevánt a H csoportban. Szalai nem volt tagja a bázeli keretnek.

Konferencia-liga, csoportkör, 3. forduló:

A csoport: Hearts (skót)-Fiorentina (olasz) 0-3 (0-2)
RFS (lett)-Basaksehir (török) 0-0
Az állás: 1. Basaksehir 7 pont, 2. Fiorentina 4, 3. Hearts 3, 4. RFS 2

B csoport:
RSC Anderlecht (belga)-West Ham United (angol) 0-1 (0-0)
Silkeborg (dán)-FCSB (román) 5-0 (3-0)
Az állás: 1. West Ham United 9 pont, 2. Anderlecht 4, 3. Silkeborg 3, 4. FCSB 1

C csoport:
Villarreal (spanyol)-Austria Wien (osztrák) 5-0 (2-0)
Lech Poznan (lengyel) - Hapoel Beer-Seva (izraeli) 0-0
Az állás: 1. Villarreal 9 pont, 2. Lech Poznan 4, 3. Hapoel 2, 4. Austria Wien 1

D csoport:
1. FC Köln (német)-Partizan Beograd (szerb) 0-1 (0-1)
Slovacko (cseh)-Nice (francia) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. Partizan Beograd 5 pont (5-4), 2. Nice 5 (3-2), 3. 1. FC Köln 4, 4. Slovacko 1

E csoport:
AZ Alkmaar (holland)-Apollon (ciprusi) 3-2 (1-1)
Dnyipro (ukrán)-Vaduz (liechtensteini) 2-2 (1-1)
Az állás: 1. AZ Alkmaar 9 pont, 2. Dnyipro 4, 3. Vaduz 2, 4. Apollon 1

F csoport:
Gent (belga)-Djurgarden (svéd) 0-1 (0-1)
Molde (norvég)-Shamrock Rovers (ír) 3-0 (1-0)
Az állás: 1. Djurgarden 7 pont, 2. Molde 4 (5-3), 3. Gent 4 (3-1), 4. Shamrock Rovers 1

G csoport:
Slavia Praha (cseh)-CFR Cluj (román) 0-1 (0-1)
Sivasspor (török)-Ballkani (koszovói) 3-4 (1-2)
Az állás: 1. Balkani 4 pont (7-7), 2. Sivasspor 4 (5-5), 3. Slavia Praha 4 (4-4), 4. Cluj 4 (2-2)

H csoport:
FC Basel (svájci)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-2 (0-2)
Pjunik Jereván (örmény)-Zalgiris Vilnius (litván) 2-0 (1-0)
Az állás: 1. Pjunik 6 pont (5-3), 2. Basel 6 (4-3), 3. Slovan Bratislava 4, 4. Zalgiris 1