Mexikó egyetlen gólra volt a továbbjutástól, de elbukott

2022.11.30. 19:49
null
Minden Hirving Lozano arcára van írva (Fotó: Getty Images)
A katari labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának záró fordulójában Mexikó rendkívül nagy iramú, élvezetes mérkőzésen 2–1-re legyőzte Szaúd-Arábiát, de így is mindkét csapat elbúcsúzott a további küzdelmektől.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
C-CSOPORT
SZAÚD-ARÁBIA–MEXIKÓ
1–2 (0–0)
Loszaíl,Lusail Iconic Stadion, 84 985 néző. Vezette: Oliver (angol)
SZAÚD-ARÁBIA:
al-Ovaisz – al-Tambakti, al-Amri, al-Bulaihi (Sarahili, 37.) – al-Gannam (Bahebri, 88.), Ali al-Hasszan (Madu, a szünetben), Kanno, Abdulhamid – al-Buraikan, al-Sehri (al-Abud, 62.), Sz. al-Davszari. Szövetségi kapitány: Hervé Renard
MEXIKÓ: Ochoa – J. Sánchez (K. Álvarez, 86.), Montes, Moreno, Gallardo – Ed. Álvarez (Funes Mori, 87.), Chávez – Lozano, Pineda (C. Rodríguez, 77.), Vega (Antuna, a szünetben) – Martín (R. Jiménez, 77.). Szövetségi kapitány: Gerardo Martino
Gólszerző: Sz. al-Davszari (90+5.), ill. Martín (47.), Chávez (52.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az eredmények szerencsés alakulásával Szaúd-Arábia döntetlennel is kivívhatta volna a továbbjutást, míg Mexikónak mindenképpen győznie kellett ehhez.

Az első félidőben rengeteg apró szabálytalanságot láthattak a nézők, jó játékot nem annyira. A mexikóiak és a szaúdiak is próbálkoztak távoli lövésekkel, de eredmény nélkül. Ali al-Hasszan közel járt a gólhoz a játékrész végén, de látványos fejese után a labda mellé ment. Ekkor a félidei döntetlen mindkét csapat kiesését jelentette.

A második félidő hihetetlenül izgalmasan alakult. Miközben a másik meccsen Argentína megszerezte a vezetést Lengyelország ellen, Mexikó is villámgyorsan szerzett két gólt. Előbb Henry Martín talált be, majd Luis Chávez szabadrúgásból csavarta be a labdát.

Az argentinok rúgtak még egyet (Argentína–Lengyelország 2–0), így a továbbjutáshoz Mexikónak még egy gólra szüksége volt, vagy egy újabb argentin találat kellett.

Mexikónak sehogyan sem jött össze a harmadik gól, és Argentína sem növelte előnyét a másik meccsen, azon a találkozón maradt a 2–0 Messiék javára.

És a ráadásban jött a dráma: Szaúd-Arábia szépített. Ez még nem lett volna probléma a mexikóiaknak, hiszen így is csak egy további gólt kellett volna szerezniük, amivel pontazonosság és nullás gólkülönbség mellett több szerzett góllal megelőzték volna a lengyeleket. De hiába nyomtak a közép-amerikaiak, hiába minden törekvésük, maradt az eredmény, így Mexikó a harmadik helyen végzett, és kiesett. És magával húzta a szaúdiakat is. 1–2

SZAÚD-ARÁBIA KERETE
KAPUSOK:1 Mohamed al-Rubaje (al-Ahli), 21 Mohammed al-Ovaisz (al-Hilal), 22 Navaf al-Akidi (al-Nasszr),