Dél-Koreának esélye sem volt, Brazília kiütéssel jutott a negyeddöntőbe

2022.12.05. 19:50
A brazil tánccal nem tudtak mit kezdeni a dél-koreaiak (Fotó: Getty Images)
A Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság második hétfői nyolcaddöntőjében Brazília az első félidőben mutatott remek játékkal és szép gólokkal 4–1-re győzött Dél-Korea ellen, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
NYOLCADDÖNTŐ

BRAZÍLIA–DÉL-KOREA 4–1 (4–0)
Doha,
974 Stadion, 43 847 néző. Vezette: Turpin (francia)
BRAZÍLIA: Alisson (Weverton, 80.) – Éder Militao (Dani Alves, 63.), Th. Silva, Marquinhos, Danilo (Bremer, 72.) – Paquetá, Casemiro, Neymar (Rodrygo, 80.) – Raphinha, Richarlison, Vinícius Júnior (Martinelli, 72.). Szövetségi kapitány: Tite
DÉL-KOREA:
Kim Szung Kju – Kim Mun Hvan, Kim Min Dzse, Kim Jung Kvon, Kim Dzsin Szu (Hong Csul, a szünetben) – Li Dzse Szun (Li Kang In, 74.), Dzsung Vu Jung (Szon Dzsun Ho, a szünetben), Hvang In Bom (Paik Szung Ho, 65.), Hvang Hi Csan – Szon Hung Min, Cso Ku Szung (Hvang I Dzso, 80.). Szövetségi kapitány: Paulo Bento
Gólszerző:
Vinícius Júnior (7.), Neymar (13. – 11-esből), Richarlison (29.), Paquetá (36.), ill. Paik Szung Ho (76.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Már az is kisebb csodának számított, hogy Dél-Korea az utolsó pillanatokban továbbjutott a H-csoportból, de a jóval esélytelenebbnek tartott ázsiai csapat azért szeretett volna meglepetést okozni Brazília ellen is – ehhez azonban Richarlisonéknak is volt egy-két szavuk.

A brazil szurkolóknak nem kellett sokat várni, már a 7. percben megszerezték a vezetést a „kanárik” – a jobb szélen Raphinha megbolondította a dél-koreai védőket, középre gurított. A védők Neymarra, Paquetára és Richarlisonra figyeltek a tizenhatoson belül, a hosszún így teljesen üresen maradt Vinícius Júnior. A Real Madrid szélsője átvette a labdát, majd könnyed mozdulattal a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

Öt perc sem telt, Brazília előtt ismét óriási lehetőség nyílt a gólszerzésre. Richarlisont buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt tizenegyest a sérülésből visszatérő Neymar pedig rendkívül higgadtan hajtotta végre – a kapus hiába próbált különös tánccal és helyezkedéssel zavart okozni, a támadó a bal alsó sarokba gurított. 2–0

Az ázsiaiak a borzalmas kezdés ellenére nem adták fel, s bár ziccert nem tudtak kialakítani, a tizenhatoson kívülről próbálkoztak átlövésekkel. Hvang Hi Csan közel is járt a szépítéshez, a huszonöt méterről leadott jobblábas lövésénél viszont Alisson hihetetlen bravúrt bemutatva a kapu fölé tolta a labdát.

A 29. percben Brazília eldöntötte a továbbjutás sorsát – Richarlison brazil módra előbb fejjel, majd lábbal dekázott, aztán Paquetá és Neymar volt a labda útja. A PSG csillaga a mélységből beinduló Richarlisonnak passzolt vissza, aki egy az egyben nem hibázott – már 3–0-ra vezetett a dél-amerikai együttes. Amely néhány perc elteltével a kitámadó dél-koreaiakat csúnyán lekontrázta: Vinícius Júnior lágy beadásából Paquetá tüzelt kapásból a jobb sarokba, így négygólos előnnyel vonulhattak pihenőre Neymarék.

A második félidő elején előbb Raphinha növelhette volna Brazília előnyét, majd Szon Hung Min révén összejöhetett volna a szépítő gól, ám Alisson hatalmasat védett.

Bár Raphinha és a brazil csatárok továbbra is tetszetősen játszottak, sok helyzetet elpuskáztak a második játékrészben. Dél-Koreára sem lehetett panasz, becsülettel hajtott a szépítő gólért, amelyet a 76. percben meg is szerzett – jobb oldali szabadrúgás után a csereként pályára lépő Paik Szung Ho gyűjtötte be a kipattanót, majd elképesztő bombagólt akasztott a bal felsőbe.

A hátralévő negyedórában már nem született újabb gól, Brazília 4–1-re legyőzte Dél-Koreát, s bejutott a negyeddöntőbe. Tite csapata magyar idő szerint pénteken 16 órakor lép pályára Horvátország ellen.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG! (Fotó: Getty Images)

Doha,
az 55. mérkőzés győztese–az 56. mérkőzés győztese (60. mérkőzés)