A Diósgyőr az NB II utolsó fordulójában a Budafok csapatát fogadta Miskolcon. Az már korábban eldőlt, hogy az edzőváltáson átesett DVTK nem juthat fel az NB I-be.

A szurkolók érthetően csalódottak az utóbbi hetek eredményei miatt. A csapat törszszurkolói nem is jelentek meg a stadionban. A kapu mögötti helyeik teljesen üresen maradtak, helyette egy felirat díszíti ezt a lelátórészt.

Egyértelmű üzenetet fogalmaztak meg a diósgyőri szurkolók Fotó: Ladóczki Balázs - Origo

A meccs kezdéséig nagyjából 4-500 szurkoló érkezhetett a stadionba, de a többség inkább csak azért, hogy a nemtetszését fejezze ki a játékosok és a klubvezetők felé.

A Diósgyőr hamar vezetést szerzett, Eppel Márton egy kiugratás után még a kapufát találta el, de a kipattanót Jurek Gábor lőtte a kapuba.

A túloldalon egy kezezés után Szabó Levente lőtt gólt tizenegyesből. A félidei 1-1 után a Budafoknak voltak nagyobb helyzetei, de végül megszerezte a győzel,met a DVTK. Hornyák Marcell egy kipattanó után fejelt akapuba, így győzelemmel zárt a Diósgyőr, amely harmadik lett az NB II-ben.