Vos 31. szakaszát nyerte a női Girón, Vas az 54. lett

helm Eén persoon Hoofddeksel Kleding volwassen vrouwen Fiets Nationaal wedstrijd Fietsen Rijden mannen Nationale Atleet Kampioenschap Actie renners dames titel WIELRENNEN wielrenner Kampioenschappen NK wielrenners sporthelm sportbenodigdheden fietssport o
2022-06-25 17:03:36 EMMEN - Cyclist Marianne Vos in action during the National Cycling Championships in Drenthe. ANP BAS CZERWINSKI netherlands out - belgium out (Photo by BAS CZERWINSKI / ANP MAG / ANP via AFP)
Marianne Vos immár 31 szakaszsikerrel rendelkezik a női Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyen, amelynek harmadik szakaszán, szombaton Vas Kata Blanka 54. lett.

A szárd nagy rajt harmadik szakaszán a péntekihez hasonló sík etap várt a bringásokra. Az ötfős szökést hét kilométerrel a cél előtt fogta be a nagy tempót diktáló mezőny. Az SD Worx hegyikerékpárban olimpiai, országúti mezőnyversenyben világbajnoki negyedik, terepkerékpárban Európa-bajnoki ezüstérmes bringása, Vas - aki ezúttal magyar bajnoki trikóban tekert - utolsó segítőként az egy kilométeres kapuig vitte csapatársát, a belga Lotte Kopeckyt, aki az elsőségért zajló küzdelembe nem tudott beleszólni és hatodik lett.

A győzelmet ezúttal Vos szerezte meg, ezzel már 31. Giro-szakaszsikerét gyűjtötte be pályafutása során a Jumbo-Visma mezőnyversenyben olimpiai és háromszoros világbajnoka. Másodikként holland honfitársa, Charlotte Kool, harmadikként a vb-címvédő és rózsaszín trikós olasz Elisa Balsamo ért célba.

Vas az 54. helyen gurult be, az összetettben 39 másodperces lemaradással a 32. helyen áll.

Eredmény, 3. szakasz, Cala Gonone-Olbia, 113,4 km:
1. Marianne Vos (holland, Jumbo-Visma) 2:48:22 óra
2. Charlotte Kool (holland, DSM) azonos idővel
3. Elisa Balsamo (olasz, Trek-Segafredo) a. i.
...54. Vas Kata Blanka (SD Worx) 6 másodperc hátrány

Az összetett élcsoportja:
1. Balsamo 5:33:12 óra
2. Vos 6 másodperc hátrány
3. Georgia Baker (ausztrál, BikeExchange-Jayco) 12 mp h.
...32. Vas 39 mp h.

Az Olaszország kontinentális részére történő átköltözés és a vasárnapi pihenőnap után hétfőn a Cesena környéki 120,9 kilométeres táv vár a mezőnyre.