NB II: a leváltott edző a Facebookon szólt vissza a szurkolónak

P. K.P. K.
2023.02.08. 11:40
Az NB II-ben 17. helyen álló Kazincbarcika kedden jelentette be, hogy leváltja vezetőedzőjét, Varga Attilát, aki a leváltásáról szóló Facebook-poszt alatt reagált is az őt érő kritikára, ugyanakkor több drukkernek is megköszönte a támogatást.

Ritka az, amikor egy vezetőedző a leváltása kapcsán a Facebookon társalog a szurkolókkal. A hangzatos nyilatkozatairól is közismert Varga Attila a Kazincbarcika közösségi oldalán reagált a Budafok ellen múlt héten 4–0-ra elveszített meccsen pályára küldött csapat összeállítását érő kritikákra.

„Tavaly a harmadik fordulóban nyertünk 2–1 re a Budafok ellen, a Pálesz (Pálinkás Gergő – a szerk.) balhátvédet játszott, mégpedig kiválóan! Olyannyira, hogy a 84. percben ő lőtte a második gólunkat! Te pedig véresre tapsoltad a kezed annyira, hogy hintőporozni kellett! Na ennyit erről meg rólad” – írta Varga Attila az egyik szurkolónak.

A távozó szakember egyébként több drukker pozitív hozzáállását és támogatását is megköszönte. Varga 2021 nyarán lett a Kazincbarcika vezetőedzője, az irányításával első lett a csapat az NB III-ban, a Magyar Kupában pedig tavaly, harmadosztályú együttesként bejutott a negyeddöntőbe. A jelenlegi idényben az első öt fordulóból négyszer győzött a Kazincbarcika az NB II-ben, szeptember után viszont 15 mérkőzésből csak egyet nyert, legutóbb Budafokon kapott ki 4–0-ra, előtte a Békéscsabától 3–1-re, a tabellán 24 ponttal a 17. helyen áll.

A Kazincbarcika Varga utódját még nem nevezte ki, úgy tudjuk, a Feczkó Tamás, Kis Károly, Schindler Szabolcs hármasból kerülhet ki a csapat új vezetőedzője.