A labdarúgó NB I 25. fordulójában az Újpest 3–2-re legyőzte odahaza a Zalaegerszeget.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Mesterhármas! A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ
Újpest FC–Zalaegerszeg 3–2 (Csoboth 29., 47., 75., ill. Andzulasz 63. – öngól, Ubochioma 66.)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion, 3338 néző. V: Káprály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Harmincnégy hónap elteltével ült újra az Újpest kispadján vezetőedzőként Nebojsa Vignjevics, aki korábban hét évig irányította a lila-fehéreket. S hogy ebben a csaknem három évben mennyit változott az Újpest kerete, jól jelzi, hogy a 2020. május 30-án játszott, Kisvárda elleni találkozón csak Branko Pauljevics és Vincent Onovo (aki szintén visszatért azóta a Szusza Ferenc Stadionba) volt ott a kezdőcsapatban a most a ZTE FC ellen a kezdéshez felálló együttesben.

A mérkőzés előtt egy régi és egy új hősét is megünnepelte az Újpest: köszöntötték a csapattal hétszeres bajnok, európai ezüst- és bronzcipős Dunai Antalt, aki március 21-én lett nyolcvanesztendős, illetve külön kiemelte a hangosbemondó is a hivatalos műsorfüzet címlapján is szereplő, 22 éves Csoboth Kevint, aki két győztes meccsen bemutatkozott a válogatottban, s a Megyeri út kedvence a 11. percben kis híján gólpasszt adott, amikor a hosszú indítás után remekül húzott el a bal szélen, jól is továbbította középre a labdát, ám az ott érkező Ognjen Mudrinszki elszerencsétlenkedte a lehetőséget (a szerb csatárt aztán a 23. percben sérülés miatt le is kellett cserélni).

Még nagyobb helyzetük volt azonban négy perccel korábban a vendégeknek, amikor a balról érkező beadás gond nélkül átszállt a túloldalon érkező Zoran Lesjakhoz, aki viszont egy méterről Djordje Nikolics kapusba lőtte a labdát.

Jobban futballozott valamennyivel a ZTE, kezdeményezőbb is volt, helyzetei is akadtak, az Újpest inkább a kínálkozó lehetőségekre várt. S ez a lehetőség el is érkezett a 29. percben, amikor a csereként beállt Fernand Gouré jobbról remekül játszotta meg Csoboth Kevint középen, aki az öt és felesről nem hibázott.

A válogatott újoncát éltette az újpesti publikum, pár perccel később pedig újra, amikor tizenegyest harcolt ki (amit videózás után meg is adtak), és adta volna magát, hogy a szélső végezze el a büntetőt, ám Petrus Boumal állt a labda mögé, s roppant gyenge megoldást választva a jó irányba vetődő kapusba lőtt. A játékvezető azonban újrarúgatta a tizenegyest, mert Demjén Patrik megmozdult és talán egy védő is beszaladt a tizenhatoson belülre – ám a lila-fehér kameruni légiósa ezúttal még gyatrábban rúgta meg a labdát, jócskán a jobb kapufa mellé.

A szünetre így csak egygólos előnnyel ment az Újpest, de aztán rögtön a második játékrész elején megduplázta az előnyét: Djordje Nikolics védett, majd kézből azonnal előrevágta a labdát Csoboth Kevin felé, és bár ketten is hátul maradtak a fiatal szélső őrzésére, ez sem sokat ért, az NB I leggyorsabb játékosa megtolta a labdát, úgy száguldott el Kovács Barnabás mellett, mintha a zalai védő ott sem lenne, és higgadtan be is fejezte az akciót.

Fél órával a vége előtt szinte a semmiből érkezett egy zalaegerszegi találat – Georgiosz Andzulasz öngólt vétett... Az Újpest ráadásul elveszítette az újra megsérülő Yohan Croizet-t, így váratlanul izgalmassá vált a pár perccel korábban szinte teljesen ellaposodó meccs. Pláne, amikor újabb négy perccel később kiegyenlített a ZTE!

Vérszemet kaptak a vendégek, átvették a játék irányítását, nagy hévvel rohamoztak. Ám ez a szombat Csoboth Kevin napja volt: az óriásit hibázó Demjén Patrik egyszerűen belerúgta a labdát az újpesti szélsőbe, és még jól is pattant a labda hazai szemszögből – a kapuba.

Mesterhármas, három pont az Újpestnek nagyon furcsa, de izgalmas, fordulatos mérkőzésen!

1. Ferencvárosi TC 24 15 5 4 47–20 +27 50
2. Kecskeméti TE 24 10 12 2 35–23 +12 42
3. Paksi FC 25 11 5 9 45–41 +4 38
4. Puskás Akadémia 25 9 10 6 36–32 +4 37
5. Debreceni VSC 24 9 7 8 39–36 +3 34
6. Kisvárda 25 8 10 7 37–40 –3 34
7. Zalaegerszegi TE 25 8 6 11 31–31 0 30
8. Újpest FC 25 8 6 11 32–45 –13 30