NBA: nem jött össze a nagy fordítás, a Miami jutott be a nagydöntőbe – videók

2023.05.30. 07:17
null
Jimmy Butler (balra) újra kulcsember volt – itt éppen Jaylen Brown mellett húz el , ő lett a keleti döntő MVP-je<br />(Fotó: Getty Images)
A Boston Celticsnek nem sikerült végrehajtania a nagy fordítást: a vendég Miami Heat viszonylag könnyedén, 103–84-re megnyerte a két régi rivális keleti főcsoportdöntőjének magyar idő szerint kedd hajnali hetedik mérkőzését, 4–3-mal lezárta a párharcot, és bejutott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) idei nagydöntőjébe, ahol a Denver Nuggets lesz az ellenfele.

Az első öt pontot a 0–3-as összesített állásról talpra álló, az NBA történetének legnagyobb fordítására készülő bostoniak szerezték, 11–8-ra még ők vezettek, de onnantól egyszer sem. A második negyedben állandósult a Heat tízpontosnál nagyobb előnye, egyedül a harmadik játékrész második felében jött be tíz alá a Celtics, de 66–74-es állásnál következett egy 12–2-es miami roham, és onnan nem volt visszaút.

A Heat sorozatban a 41. olyan playoffmeccsét nyerte meg, amelyiknek nagyszünetében legalább tíz ponttal vezetett.

A Boston a hetedik meccs kiharcolásával közel járt ahhoz, hogy az első csapat legyen, amelyik 0–3-as összesített állásról megnyer egy playoffpárharcot, de ez végül nem jött össze, így immár 0–151 a vonatkozó ligamutató.

A keleti finálé MVP-jének megválasztott Jimmy Butler 28 pontot szerzett a vendégcsapatban, Caleb Martin 26 ponttal és 10 lepattanóval járult hozzá a sikerhez, odaát Jayson Tatum – aki a meccs legelején kisebb bokasérülést szedett össze – 14 pontig és 11 lepattanóig jutott, Jaylen Brown 19, Derrick White 18 ponttal zárt.

ILYEN VOLT JIMMY BUTLER ESTÉJE

CALEB MARTIN EDDIGI LEGJOBBJÁT NYÚJTOTTA A PLAYOFFBAN

ÍGY ÉRT VÉGET A MECCS

Legutóbb (1999) a New York Knicks jutott be nyolcadik kiemeltként a nagydöntőbe. A Miami 2006-ban járt először a fináléban, a mostani lesz a hetedik próbatétele, eddigi mérlege: három győzelem, három vereség.

A Denver–Miami nagydöntő magyar idő szerint péntek hajnalban kezdődik Denverben.

BŐVEBBEN A KEZDŐ 5-ÖN OLVASHATNAK A MÉRKŐZÉSRŐL!