Simán nyert Győrben a listavezető DVTK

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.11.27. 14:50
A lendületesen, pontosabban játszó DVTK simán nyert az ETO Parkban (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a játéknap előtt 8. helyen tanyázó ETO a listavezető Diósgyőrt fogadta, amely megérdemelten nyert 3–0-ra, sorozatban negyedik győzelmét aratva.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–DIÓSGYŐRI VTK 0–3 (0–2)
Győr,
ETO Park, 1100 néző. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Rózsa Dávid, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Szujó (Vincze Á., 90+1.), Fodor, Papp Milán – Kovács K., Toma (Vitális, 61.), Tuboly (Kovács I., a szünetben), Kiss Bence, Benczenleitner – Babati (Kiss M., 78.), Óvári (Borsos, a szünetben).Vezetőedző: Tímár Krisztián
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári, Bokros (Farkas D., 83.), Bárdos – Koman (Radics M., 74.), Bényei, Bertus (Illés B., 83.) – Eppel (Gyurek, 61.), Lukács D., Gera D. (Könyves, 83.).Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző
: Csirmaz (13.), Gera D. (43.), Lukács D. (65.)
MESTERMÉRLEG
Tímár Krisztián: – Rendkívül kishitűen játszott a csapat, többen nem érzik át, milyen múltú klubban futballoznak. Nem hivatkozhatok a sérülésekre, egyelőre az öltözőbeli fogadkozások jobban mennek, mint a pályán a játék.
Kuznyecov Szergej: – Sikerült jól feltérképezni a Győr játékát, jó estét szereztünk magunknak és a szurkolóinknak. Éretten, taktikusan futballozott a csapat, a három gól mellett még helyzeteket is kidolgoztunk.

Az már az első perctől látszott, hogy a tabella élén álló DVTK a három pontért jött Győrbe, hiszen pontosabban, gyorsabban kezdte a mérkőzést. A vendégek mezőnyfölénye a 13. percre érett góllá: az előre rúgott labdára Csirmaz csapott le, és a kimozduló Ruisz mellett a kapuba lőtt. A gól után kicsit ki tudott jönni a szorításból az ETO, de komolyabb helyzetet ekkor sem sikerült kialakítania. A vendégek gyorsan visszavették az irányítást, és az első félidő végén szinte a semmiből, de megérdemelten szerezték meg második góljukat.

A második félidőben ugyan többet volt a labda a győrieknél, mint az első félidőben, ám Danilovics kapujára csupán egyetlen lövés, Kiss Bence próbálkozása jelentett veszélyt – a miskolci kapus a helyén volt. A győri védelmet viszont többször is átjátszották a piros mezesek, a 65. percben pedig újabb gólt szereztek Lukács révén. A mutatott játék alapján teljesen megérdemelt a DVTK győzelme.0–3

20. Dorogi FC18341119–33–1413

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Két perc a ráadás.

90+1. perc: Szujó helyére Vincze Á. áll be.

83. perc: Hármas diósgyőri csere: Gera helyére Könyves Norbert, Bokros helyére Farkas Dániel, Bertus helyére pedig Illés Bálint áll be.

79. perc: Kiss Bence távoli lövését védi Danilovics.

78. perc: Győri csere: Babatit Kiss Máté váltja.

74. perc: Komant Radics Márton váltja a vendégeknél.

65. perc: GÓÓÓL! Lukács és Gera játszik össze a győri tizenhatoson belül, végül az egyedül kapura törő Lukács Ruisz mellett az ötös vonaláról pöcköli a labdát a kapu jobb oldalába. 03

61. perc: Toma helyett Vitális játszik a továbbiakban a hazai csapatban. Eppelt Gyurek váltja a vendégeknél.

Az eredményben is megmutatkozott, hogy miért van a tabellán ekkora különbség a két csapat között (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

56. perc: Szép összjáték után Koman gurítja a labdát kapu mellé nyolc méterről.

53. perc: Toma is besárgul.

48. perc: Kiss Bence kap sárga lapot.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Győri cserék: Tuboly helyére Kovács István, Óváriéra pedig Borsos Filip áll be a szünetben.

A fehérben játszó győriek nem tudtak sok helyzetet  kialakítani az első félidőben (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Szatmári kap sárga lapot.

45. perc: Benczenleitner fejesét fogja meg Danilovics.

43. perc: GÓÓÓL! Lukács a kezdőkörtől indítja el a jobb oldalon Gerát, ő tisztán vezetheti kapura a labdát, aztán tíz méterről jobbal Ruisz jobb lába mellett a hálóba lő. 02

A piros mezben játszó diósgyőriek az ETO ellen is folytatni tudták nyolc meccs óta tartó veretlenségi sorozatukat (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

39. perc: Gera kerül helyzetbe egy jó labdaátvételt követően, de a hazai védőknek végül sikerül tisztázni.

36. perc: Kiss Bence szabadrúgása után tisztázni tudnak a diósgyőri védők.

35. perc: Csirmaz ütközi le Babatit a kaputól 23 méterre, mindkét játékost ápolni kell.

Piros mezben Bertus Lajos, mellett Óvári Zsolt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

29. perc: Papp Milán kap sárga lapot.

19. perc: Babati szabadrúgását védi Danilovics.

13. perc: GÓÓÓL! Koman a kezdőkörből rúgja előre a labdát, a jobbról érkező Csirmaz elviszi azt a kimozduló Ruisz mellett, majd 12 méterről ballal az üres kapuba lő. 01

5. perc: Tuboly kap sárga lapot.

Koman Vladimir (balról) és Kovács Krisztián kézfogása a kezdőrúgás előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

1. perc: A pirosban játszó vendégek kezdik a mérkőzést. Fehérben az ETO.

Üzenet a hazai szurkolóktól a kezdőrúgás előtt (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három meccsén nyeretlen ETO az utóbbi hetekben remeklő, nyolc bajnoki óta veretlen DVTK-val szemben.