Szoboszlai Dominik 30 méterről rúgott fantasztikus bombagólt - videó

RB Leipzig - VfB Stuttgart Sports Bundesliga soccer Horizontal
27 January 2023, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, RB Leipzig - VfB Stuttgart, Matchday 18, Red Bull Arena. Leipzig's Dominik Szoboszlai (2nd from right) has just scored to make it 1:0 and is cheering with David Raum (from left), Amadou Haidara and Dani Olmo. Photo: Hendrik Schmidt/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by HENDRIK SCHMIDT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 18. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán fogadta a Stuttgartot. A lipcsei csapat a 25. percben Szoboszlai Dominik fantasztikus szabadrúgásgóljával szerzett vezetést.

A magyar válogatott futballista a 25. percben jó 30 méterről végezhetett el szabadrúgást. Szoboszlai félmagas lövése elzúgott a sorfal mellett és éppen a kapus előtt pattant le, aki csak beleérni tudott a labdába.

Szoboszlai bombagólja a linkre kattintva megtekinthető.

A második félidő is remekül indult a Lipcsének és Szoboszlainak, a 22 éves játékos a 49. percben újabb remek góllal növelte az előnyt. Andre Silva fejelte oda labdát a magyar középpályásnak, aki átvette és 16 méterről ragyogóan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

Szoboszlai második gólját ide kattintva nézheti meg.