Felkészülés: a belgák 9 perc alatt kettőt vágtak a németeknek

K. B.K. B.
2023.03.28. 22:44
Romelu Lukaku megszerezte 72. gólját a belga válogatottban (Fotó: Getty Images)
Belgium kedden jó iramú felkészülési mérkőzésen 3–2-re legyőzte a német válogatottat Kölnben.

Nyolc perc 26 másodperc – ennyi időre volt szüksége a belgáknak ahhoz, hogy 2–0-s vezetésre tegyenek szert Németország ellen. A „vörös ördögök” 2003 februárja óta nem dupláztak ennyire gyorsan, akkor a hét perc alatt Algériának lőttek kettőt.

A kölni Rhein Energie Stadionban előbb Yannick Carrasco volt eredményes, miután remek csellel lerázta magáról a védőt (VIDEÓ ITT!), majd Kevin De Bruyne passzából Romelu Lukaku talált be (VIDEÓ ITT!), immár 72. (!) alkalommal a nemzeti együttesben, ezzel ő lett a válogatott színekben ötödik legtöbb gólt szerző játékos az öreg kontinensen. Kedden Miroslav Klosét (71) előzte meg, Cristiano Ronaldo (122), Puskás Ferenc (84), Robert Lewandowski (78) és Kocsis Sándor (75) van még előtte.

Németország az első félidő végén Niclas Füllkrug higgadt tizenegyesével szépített (1–2 – VIDEÓ ITT!).

A második játékrész végéhez közeledve De Bruyne (VIDEÓ ITT!) és Serge Gnabry (VIDEÓ ITT!) is betalált, így a katari világbajnokság óta másodszor pályára lépő német válogatott 3–2-es vereséget szenvedett.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Németország–Belgium 2–3 (Füllkrug 44. – 11-esből, Gnabry 87., ill. Carrasco 6., R. Lukaku 9., De Bruyne 78.)
Szaúd-Arábia–Bolívia 1–2 (Al-Davszari 44., ill. Marcelo Moreno 13., Algaranaz 67.)
Marokkó–Peru 0–0
Kiállítva: Boufal (78., Marokkó), Zambrano (79., Peru)