Elsőként az Alba Fehérvár jutott be az elődöntőbe a férfi kosárlabda NB I-ben, míg a címvédő Szombathely 22 ponttal legyőzte a vendég Szegedet a negyeddöntő keddi mérkőzésén, és 2-1-re vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban.

A negyeddöntő harmadik, keddi mérkőzésein a válogatott Vojvoda Dávid és csapata hét ponttal győzött Sopronban - úgy, hogy az utolsó negyed előtt 14 pontos hátrányban volt -, és 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot.

Vojvoda vezérletével nyert az Alba Forrás: GIRGASZ PETER/Girgasz Peter

A találkozó legjobbja a magyar válogatott Vojvoda volt, aki 22 pontot dobott. A Sopron amerikai játékosa, Myles Mack szintén 22 pontig jutott a találkozón.

A címvédő Szombathely 22 ponttal legyőzte a vendég Szegedet, és 2-1-re vezet az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A meccs legjobbja a vasiak válogatott játékosa, Perl Zoltán volt 23 ponttal.

Sopron KC-Alba Fehérvár 85-92 (27-23, 25-17, 23-21, 10-31)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Fehérvár javára.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely - Naturtex-SZTE-Szedeák 96-74 (28-21, 21-18, 25-20, 22-15)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-1 a Falco javára.