Két marokkói villanás döntött, kikaptak a belgák

2022.11.27. 15:59
Az első marokkói gól (Fotó: AFP)
Abdelhamid Szabiri és Zakaria Abuhlal góljával Marokkó 2–0-ra felülmúlta Belgiumot az F-csoport második fordulójában.

VILÁGBAJNOKSÁG, KATAR
2. FORDULÓ
F-CSOPORT
BELGIUM–MAROKKÓ 0–2 (0-0)
Doha
,al-Tumama Stadion,43 738néző.Vezette:C. Ramos (mexikói)
BELGIUM:Courtois – Castagne, Alderweireld, Vertonghen – Meunier (R. Lukaku, 81.), A. Onana (Tielemans, 60.), Witsel, T. Hazard (Trossard, 76.) – De Bruyne, E. Hazard (Mertens, 60.) – Batshuayi (De Keteleare, 76.).Szövetségi kapitány:Roberto Martínez
MAROKKÓ:M. Mohamedi – Hakimi (Attijat Allah, 68.), Szaissz, Agerd, Mazraui – Unahi (el-Jamik, 78.), Amrabat, Amallah (Szabiri, 67.) – Zijes, en-Nesziri (Hamdallah, 73.), Bufal (Abuhlal, 73.).Szövetségi kapitány:Valid Regragi

Gólszerző:Szabiri (73.), Abuhlal (90+2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS A MÉRKŐZÉSRŐL!

Merőben szokatlan esemény vezette fel a vb-történelem második belga–marokkói összecsapását – az elsőt az 1994-es torna csoportkörében 1–0-ra nyerték meg az európaiak –: a himnuszok utáni csapatfotón a kezdőcsapatba jelölt Jasszin Bunu helyett már Munir Mohamedi kapus állt „meccsre készen”, s ő védett a találkozón a Sevilla kapusa helyett. Utóbb aztán a BBC arról számolt be, hogy Bunu arról panaszkodott Valid Regragi szövetségi kapitánynak a himnusz után, hogy valami gond van a szemével, ezértRegragi a váltás mellett döntött.

Sikeresen őrizték Eden Hazard-t a marokkói hátvédek (Fotó: Getty Images)

Ilyen közvetlen előzmények után az első veszélyes beadás a marokkóiaktól érkezett, az első védenivalója viszont Munirnak akadt – Michy Batshuayi tornáztatta meg. Az első félidő a folytatásban lüktető játékot hozott, dacára hogy a belgáknál volt többet a labda, s kaput eltaláló lövést is csak ők tudtak felmutatni az első 45 percben.

A marokkóiaknak erre – vagyis a kaput eltaláló lövésig – az első félidő ráadásáig kellett várni, amikor Zijes oldalról belőtt szabadrúgása nemcsak eltalálta a belga kaput, a labda bele is került – köszönhetően annak, hogy ketten is lesről indulva zavarták meg Courtois-t, így VAR-ozás után a mexikói César Arturo Ramos játékvezető visszavonta a gólt.

A fordulás után hamar megvolt az első, szabályos kaput eltaláló lövése is Marokkónak, Courtois védte Zijes újabb lövését, amire Eden Hazard válaszolt viszonylag gyorsan – Munirnak azért nagyobb védésre volt szüksége.

Ezt követően is maradt a változatos játék, ám a belgák támadásaiból valahogy hiányzott az átütőerő, a marokkói ellenakciók jóval veszélyesebbnek tűntek. Egy ilyen akció végén jutottak szabadrúgáshoz az „Atlasz oroszlánjai”, s az alig néhány perccel korábban beálló Abdelhamid Szabiri balról az alapvonal közeléből alaposan meglepte a belgák kapusát, amikor amolyan „Détári-szögből” egyből kapura lőve a jobb alsó sarokba talált, 0–1!

A világbajnokság első közvetlen szabadrúgásból született gólja után a belgák mindent bevetettek, még a sérüléséből felépülő Romelu Lukaku is beszállt az utolsó bő tíz percre, ám ő sem segíthetett csapatán. Sőt, a ráadás perceiben Axel Witsel talán már az öltözőben érezte magát, villámgyors afrikai támadás alatt ugyanis vagy három hibát követett el, amit Zakaria Abuhlal góllal torolt meg. 0–2

Ezzel Marokkó felugrott a csoport élére – legalábbis a hamarosan kezdődő Horvátország–Kanada találkozó végéig biztosan.

Horvátország–Kanada 4–1
(Kramaric 36., 70., Livaja 44., Majer 90+4., ill. A. Davies 2.)

BELGIUM KERETE
KAPUSOK: 1 Thibaut Courtois(Real Madrid – Spanyolország),12 Simon Mignolet(FC Bruges),13 Koen Casteels(VfL Wolfsburg – Németország)
VÉDŐK: 2 Toby Alderweireld(Royal Antwerp FC),3 Arthur Theate(Rennes – Franciaország),4 Wout Faes(Leicester City – Anglia),5 Jan Vertonghen(Anderlecht),19 Leander Dendoncker(Aston Villa – Anglia),26 Zeno Debast(Anderlecht)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:6 Axel Witsel(Atlético Madrid – Spanyolország),7 Kevin De Bruyne(Manchester City – Anglia),8 Youri Tielemans(Leicester City – Anglia),15 Thomas Meunier(Borussia Dortmund – Németország),16 Thorgan Hazard(Borussia Dortmund – Németország),18 Amadou Onana(Everton – Anglia),20 Hans Vanaken(FC Bruges),21 Timothy Castagne(Leicester City – Anglia)
TÁMADÓK:9 Romelu Lukaku(Internazionale – Olaszország),10 Eden Hazard(csk, Real Madrid – Spanyolország),11 Yannick Carrasco(Atlético Madrid – Spanyolország),14 Dries Mertens(Galatasaray – Törökország),17 Leandro Trossard(Brighton & Hove Albion – Anglia),22 Charles De Ketelaere(AC Milan – Olaszország),23 Michy Batshuayi(Fenerbahce – Törökország),24 Loïs Openda(Lens – Franciaország),25 Jérémy Doku(Rennes – Franciaország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Roberto Martínez(spanyol)

MAROKKÓ KERETE
KAPUSOK: 1 Jasszin Bunu(Sevilla – Spanyolország),12 Munir Mohamedi(al-Vehda – Szaúd Arábia),22 Ahmed Reda Tagnauti(Vidad AC)
VÉDŐK: 2
AsrafHakimi(Paris Saint-Germain – Franciaország),3 Nusszair Mazraui(Bayern München – Németország),5 Najef Agerd(West Ham United – Anglia),6 Romain Szaissz(Besiktas – Törökország),18 Dzsavad el-Jamik(Real Valladolid – Spanyolország),20 Asraf Dari(Brest – Franciaország),24 Badr Benun(Qatar SC – Katar),25 Jahia Attijat Allah(Vidad AC)
KÖZÉPPÁLYÁSOK:4 Szofjan Amrabat(Fiorentina – Olaszország),7 Hakim Zijes(Chelsea – Anglia),8 AzzedinUnahi(Angers – Franciaország),10 Anassz Zaruri(Burnley – Anglia),13 Iliasz Sair(QPR – Anglia),14 Zakaria Abuhlal(Toulouse – Franciaország),15 Szelim Amallah(Standard Liege – Belgium),17 SzofianBufal(Angers – Franciaország),23 Bilal el-Kannusz(KRC Genk – Belgium),26 JahjaDzsabran(Vidad)
TÁMADÓK:9 Abderrazak Hamdallah(al-Ittihad – Szaúd Arábia),11 Abdelhamid Szabiri(Sampdoria – Olaszország),16 Abde Ezzalzuli(Osasuna – Spanyolország),19 Juszef en-Nesziri(Sevilla – Spanyolország),21 ValidSeddira(Bari – Olaszország)
SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Valid Regragi