Férfi kézi NB I: hiába Dzsamali kilenc gólja, nyert a Komló

N. T.N. T.
2023.03.31. 20:22
Dzsamali (a labdával) kilenc gólig jutott (Fotó: HÉP-Cegléd, archív)
A Komló egy góllal nyerni tudott a Cegléd vendégeként a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában.

A bennmaradásért küzdő Cegléd a meccs nagy részében vezetni tudott, a hajrá azonban a Komlónak sikerült jobban, ezzel elvitte a két pontot. A hazaiaknál Dzsamali Iman kilenc gólt szerzett (ebből hetet az első félidőben), ez sem volt azonban elég a pontszerzéshez. A túloldalon Melnicsuk Viktor tízszer talált be.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
20. FORDULÓ
HÉP-CEGLÉD–SPORT36-KOMLÓ 26–27 (16–14)
Abony, 400
néző. V: Asztalos, Szalay
CEGLÉD: Kránitz – PÁSZTOR 6 (5), Kállai 2, SPEKHARDT 4, Bartha, Juhász 1, Szepesi 1. Csere: DZSAMALI 9, Teleki, Tóth 1, Császár 1, Markovics 1, Mazák, Csomor. Edző: Nagy Károly
KOMLÓ: Granic – Vekic, MELNICSUK 10 (3), Grünfelder, Hoffmann 5, Urbán 2, Sunajko 2. Csere: Pásztor (kapus), JERKOVIC 4, Vranac, Szuharev, Vaskó 4, Szöllősi. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 9. p.: 6–6. 14. p.: 8–7. 21. p.: 11–10. 25. p.: 13–12. 37. p.: 18–16. 40. p.: 18–16. 48. p.: 24–24. 53. p.: 25–25. 57. p.: 26–26
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 1/4
MESTERMÉRLEG
Nagy Károly:
– Átérezte a csapatom a mai meccs jelentőségét, küzdött, hajtott, de ma ez nem volt a győzelemhez elég. A második félidőben fiatal csapatom a rutintalanságából fakadóan olyan hibákat vétett, amivel egy ilyen szoros mérkőzést el lehet veszíteni. Kicsivel nagyobb szerencsével akár pontszerzés is lehetett volna ebből.
Marosán György: – Az első félidőben még nem működött a védekezésünk, különösen Dzsamali ellen nem találtuk a fogást. A szünetben sikerült rendezni a sorokat, így a második félidőben összeállt a védekezésünk, és a végén a kulcsmomentumokból mi jöttünk ki győztesen.

1. Szeged 20 19 1 725–558 +167 38
2. Veszprém 19 18 1 744–539 +205 37
3. Tatabánya 19 12 1 6 589–533 +56 25
4. FTC 19 11 1 7 638–600 +38 23
5. Balatonfüred 19 10 2 7 538–517 +21 22
6. Csurgó 19 10 2 7 526–523 +3 22
7. NEKA 19 8 3 8 510–518 –8 19
8. Budakalász 19 8 3 8 516–560 –44 19