U20-as női kézi-vb: remek második félidő, döntősök a mieink!

K. Zs.K. Zs.
2022.07.01. 22:05
Fotó: Magyar kézilabda-válogatott Facebook
A magyar válogatott 33–25-re legyőzte Svédországot az U20-as női kézilabda-világbajnokság péntek esti elődöntőjében, és bejutott a Szlovéniában zajló torna vasárnapi fináléjába, ahol Norvégia lesz az ellenfele. Mindkét elődöntőben a második félidő döntött.

Az irányító Kukely Annát kisebb sérülés miatt nélkülöző magyarok 4–3 után a 23. percben vezettek ismét (11–10), a szünetben pedig 15–14-es előnyben voltak. A második félidő is rendkívül szorosan alakult, eleinte nem tudott ellépni a címvédő, de az utolsó tíz percben remek védekezéssel és pontos támadójátékkal 10–2-es sorozatot produkált, ezzel eldöntötte a meccset – olvasható a Magyar Távirati Iroda tudósításában.

Farkas Johanna 11, Ballai Borbála hat, Besszer Borbála négy góllal, Bukovszky Anna nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.

A másik elődöntő első félideje is kiegyenlített játékot hozott, majd a második egymást követő négy norvég góllal indult, s ez döntőnek bizonyult – a folytatásban háromnál közelebbre egyszer sem tudott felzárkózni a holland együttes.

Ifj. Kiss Szilád szövetségi edző csapata a csoportkörben Egyiptomot 39–20-ra, az Egyesült Államokat 46–5-re, Lengyelországot 30–16-ra verte, a középdöntőben Svájcot 40–23-ra, Horvátországot 29–17-re győzte le, a negyeddöntőben pedig 30–26-ra nyert Dánia ellen.

A mostani a 23. női junior-világbajnokság, a mieink korábban egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet nyertek.