A ráadás utolsó percében szerzett győztes gólt a DVTK

B. CS.B. CS.
2022.10.05. 17:50
A labdarúgó NB II 10. fordulójában nagy mezőnyfölényben játszott a Diósgyőr, amely az utolsó másodpercekben esett góllal tartotta otthon a három pontot a sereghajtó Doroggal szemben. A piros-fehérek 2–1-es győzelmükkel egy helyet előrébb léptek a tabellán, és már negyedikek.
A fehér mezes Dorog számára fájdalmas lehet a vereség (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
LABDARÚGÓ NB II

10. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–DOROGI FC 2–1 (1–1)
Diósgyőr, 2085néző. Vezette: Káprály Mihály (Tóth II Vencel, Kovács Gábor)
DVTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Cseke (Bertus, 72.), Holdampf, Bényei – Lukács D., Eppel (Szőke, 62.), Koman. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B., Berkó (Oldal, a szünetben), Gyurácz, Keresztes, Lakatos Cs. – Szerencsi (Kovács O., 85.), Lénárth, Sztojka, Barna (Magyari, a szünetben) – Vígh Á. (Szedlár, 62.). Sportigazgató: Bene Ferenc
Gólszerző: Gyurácz (7. – öngól), Lukács D. (90+5.), ill. Vígh Á. (14.)
MESTERMÉRLEG
Kuznyecov Szergej: – Kitartottunk, dicséret illeti a csapatot. Visszajött az, ami az előző két-három meccsen volt, hogy sok helyzetet dolgoztunk ki, de nem sikerült betalálnunk. Mondtam a mérkőzés előtt és közben is, hogy tartsunk ki, ne kapkodjunk, ne legyünk görcsösek, jön majd a helyzet, amit be fogunk rúgni. Remélem, a jövőben nem húzzuk el így, az utolsó másodpercig. A dorogiak szervezetten futballoztak, a tudásuk maximumát nyújtották, de a végén a legjobbkor jött a gólunk.
Bene Ferenc: – Az már önmagában nagy dolog, hogy a DVTK ellen idegenben ilyen kapkodásra, pánikszerű játékra tudtuk késztetni az ellenfelet. Éreztük az utolsó húsz percben, hogy a hazaiak jól futballoznak, de nem találtak rajtunk fogást. Kapusunk nagyszerűen védett, ám az utolsó percben elkövetett egy hibát. Dicséret illeti a csapatot, hogy az utolsó percig esélyünk volt a pontszerzésre, a végén egy kontrával még ennél is többre. Az elképesztő alázatot, a szervezett futballt tudnám kiemelni, védekezésben NB I-es szintet nyújtott a csapat, miközben a DVTK jól futballozott. Sajnálom a labdarúgókat, hogy nem sikerült pontot szerezni.

ÖSSZEFOGLALÓ

A mérkőzés első percétől az utolsóig a DVTK támadott a Dorog ellen, a hazaiak a Szentlőrinc elleni vereséget követően szerettek volna javítani az utolsó helyezett, edzőváltás közben lévő Dorog ellen. És bár a piros-fehéreknek voltak nagy gólszerzési lehetőségeik is a meccsen, mégsem ilyenekből, hanem a vendégek óriási hibáiból szereztek gólokat.

Az elsőt a 7. percben, amikor Lukács Dániel beadását Gyurácz a saját kapujába „pattintotta be” balszerencsés mozdulattal (1–0). Újabb hét perc elteltével az első és egyben utolsó épkézláb támadásából egyenlített a Dorog, Vígh csapata „második” találatát szerezte (1–1). A következő nyolcvan perc arról szólt, hogy a Diósgyőr ellenfele térfelén folyamatosan kereste a rést a tíz emberrel védekező sereghajtóval szemben, de csak ritkán találta.

A rombolásra építő vendégek legjobbja egészen a végéig Molnár Zsombor volt, akit csak néhány másodperc választott el attól, hogy társai agyonünnepeljenek. A hálóőr a 94. percig remekül teljesített, ám a hősszerep helyett mást osztott rá a futball végjátéka, a hosszabbítás ötödik minutumában egy hazaadásnál, a labdaátvételnél nagyot hibázott, Lukács Dániel megszerezte tőle a labdát, és az üres kapuba lőtt (2–1).

Ezzel buktak el az egy pontot a dorogiak, és szereztek hármat a diósgyőriek. Utóbbiak rászolgáltak erre a sikerre, kezdeményezőkészségük, egész meccses fölényük alapján megérdemelten szerezték meg a győzelmet.

Lukács Dániel a hajrában döntötte el a meccset (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

PERCRŐL PERCRE

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+5. perc: GÓÓÓL! Egy sima hazaadást rosszul vett át Molnár Zs., Lukács D. csapott le a labdára, átemelte a kapuson, majd az üres kapuba passzolt. 2–1

90+4. perc: Szedlár elfutásánál szerelt Szatmári.

90+1. perc: Koman közeli lövését védte bravúrral Molnár Zs.

90. perc: öt perc hosszabbítás következik.

89. perc: Bertus balról érkező szögletét Szatmári fejelte a jobb felső sarok fölé.

86. perc: Lakatos kapott sárga lapot.

85. perc: Szerencsi jött le a pályáról, Kovács O. állt be.

84. perc: Bényei lőtt a kapu fölé.

83. perc: Koman jobbról érkező beadásáét Bertus fejelte nagy helyzetben a kapu fölé.

80. perc: Bertus beadását fejelték ki a védők.

Lakatos Csabáék sokáig jól tartották magukat (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

75. perc: Egy hazai szögletnélSzőke fejesét követően mentett újra a dorogi kapus.

74. perc: Bényei bal felső sarokra tartó lövését hárította szögletre Molnár Zs.

73. perc: Bertus bombáját ütötte ki a dorogi kapus, a kipattanó Lukács D. elé került, ám az ismétlést is megfogta Molnár Zs.

72. perc: Cseke helyett Bertus állt be.

70. perc: Molnár Zs. sárgult be, időhúzásért.

68. perc: Magyari és Bárdos is sárga lapot kapott, egy attak után.

67. perc: Most Lakatos ült le a fűbe, és jelezte, hogy ápolást kér. Egy perc telt el ezzel.

66. perc: Két vendégjátékos sérülése miatt állt meg a játék, néhány másodpercre.

62. perc: Csere itt és ott is, Eppel helyett Szőke állt be, Vígh helyett pedig Szedlár.

61. perc: Bényei lőtt balról a kapu fölé.

59. perc: Lukács D. kapott labdát, jól fordult le védőjéről, majd 16 méterről a léc fölé durrantott.

57. perc: Csirmaz kapu elé lőtt labdáját szedte fel Molnár Zs.

55. perc: A hazai fölény jelentős, egyelőre helyzetek nélkül.

47. perc: Koman szöglete után Szatmári fejesét védte bravúrral a kapus, a kipattanót hiába küldte a kapuba Bárdos, les miatt nem ítélt gólt a játékvezető.

46. perc: Egy csere volt a szünetben, Barna helyett Magyari állt be.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a második félidővel.

Cseke Benjáminék a szünetben döntetlenre álltak a sereghajtó ellen (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

45+2. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: 2 perc hosszabbítás következik.

45. perc: Berkó helyett Oldal állt be.

44. perc: Berkó sérülése miatt áll a játék.

41. perc: Ezúttal Bényei balról érkező beadását ölelte magához Molnár Zs.

40. perc: Csirmaz jobbról érkező beívelését húzta le a dorogiak kapusa.

36. perc: Hazai szöglet után előbb Lukács D., majd Holdampf lövése blokkolódott egy védőn.

33. perc: Ezúttal Cseke lövése akadt el a dorogi védelemben.

29. perc: Lukács D. jobbról érkező beadását paskolta szögletre Molnár Zs.

27. perc: Szerencsi beadását húzta le Danilovics.

35. perc: Bokros kapott jó labdát a 16-os előtt, ám Molnár Zs. jól helyezkedett, elcsípte a lövést.

23. perc: Bényei bal oldali, beadásszerű lövése szállt el a kapu előtt keresztbe.

16. perc: Koman lövése akadt el a vendég védelemben.

14. perc: GÓL! Tóth Barnabás indította a jobb oldalon Szerencsit, aki jó elfutása után remekül adott középre, az érkező Vígh pedig 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–1

13. perc: Bényei lőtt 17 méterről, a léc alá tartó labdát a kapus mentette szögletre.

11. perc: Lukács D. adott jó passzt Eppelnek, aki egy védővel szemben hosszan kereste a lövőhelyzetet, de végül nem találta meg.

7. perc: ÖNGÓL! Lukács Dániel adott be jobbról, és társ ugyan nem volt az ötösön, de Gyurácz olyan szerencsétlenól ért bele a labdába, hogy az a térdéről a kapu bal oldalába pattant. 1–0

5. perc: Bokros lőtt a kapu fölé.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.

A vendégek szakvezetője, Bene Ferenc jelentős változtatást eszközölt az előző forduló kezdőcsapatán, öt új fiút küldött csatába, Berkó, Barna, Lakatos, Sztojka és Vígh személyében, Papp, Oldal, Lustyik, Szedlár és Paudits csak a kispadra került.

A hazaiak vezetőedzője, ifj. Kuznyecov Szergej két helyen változtatott: bal oldali védőként Bertus helyett Bokros kezdett, a csatársorban a sérült Könyves helyén pedig Eppel.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, hogy mire megy a Diósgyőr otthonában Bene Ferenc szakmai igazgató irányításával a Dorog.