Női U20-as kézi-vb: győzelemmel kezdték a mieink a középdöntőt

V. Á.V. Á.
2022.06.27. 21:52
Simán nyertek a mieink (Fotó: MKSZ)
A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte (40–23) Svájcot a Szlovéniában zajló U20-as világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Remekül kezdetek a mieink, a 4. percben 3–0-ra vezettek a sérülések miatt tartalékos svájciak ellen – mindössze három cserejátékosa volt az ellenfélnek. A félidőt 20–11-re nyerte meg az ifj. Kiss Szilárd által vezetett magyar válogatott.

Sok izgalmat a második játékrész sem tartogatott, Vámosék nagyon sima győzelmet arattak, így szinte biztosan ott lesznek a negyeddöntőben. 40–23

A válogatott csak akkor nem jut tovább, ha kedden Svájc legyőzi Egyiptomot, a mieink pedig több mint 16 góllal kikapnak Horvátországtól.

(Az ifj. Kiss Szilárd által irányított 2002-es korosztály 2019-ben az U17-es, 2021-ben az U19-es Eb-n szerzett aranyérmet.)

KÉZILABDA
NŐI U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. FORDULÓ
Magyarország–Svájc 40–23 (20–11)
MAGYARORSZÁG:
Bukovszky, Zsigmond (kapusok), Ballai B. 4, Besszer 2, Faragó 4, Farkas J. 5 (2), Ferenczy 3, Juhász 5, Kajdon 3, Kiss Zs., Koronczai 3, Kukely 4, Mérai 1, Mlinkó Zs. 1, Török 2, Vámos M. 3, Vártok. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd.
SVÁJC:
Käser (kapus), Coker 4, Emmenegger 6 (4), Gwerder, Hess, Jund 2, Rusert 1, Schaller 2, Schmid 8, Wolff. Szövetségi edző: Damian Gwerder.