Mourinho csapata drámai küzdelemben harcolta ki az El-szereplést

Atalanta BC v AS Roma - Serie A NurPhoto General news Soccer Soccer MAtch April 24 2023 24th April 2023 Serie A Match Atalanta v AS Roma Italian Serie A Match Horizontal SPORT
Jose Mourinho of AS Roma in action during the Serie A football match between Atalanta BC and AS Roma at Gewiss Stadium in Bergamo, Italy, on April 24 2023 (Photo by Mairo Cinquetti/NurPhoto) (Photo by Mairo Cinquetti / NurPhoto / NurPhoto via AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 38., utolsó fordulójában eldőlt, hogy az Atalanta mellett az AS Roma szerezte meg a második El-csoportkörös helyezést, míg a Juventus csak a Konferencia-ligát jelentő hetedik helyen végzett.

Az már szombaton eldőlt, hogy a bajnok Napoli mögött a Lazio végzett a második helyen, harmadik lett a BL-döntős Internazionale, a negyedik helyet pedig a másik milánói csapat, az AC Milan szerezte meg.

A kérdés csak az volt, hogy az Atalanta, AS Roma, Juventus hármasból melyik két csap lesz az El-szereplő és melyiknek marad az Európa Konferencia-liga.

A forduló előtt az ötödik helyen álló Atalanta hozta a kötelezőt, hazai pályán 5-2-re legyőzte a Monzát, ezzel Gian Piero Gasperini csapata végzett az ötödik helyen.

A Juventus sokáig gólnélküli döntetlenre állt az Udinese otthonában, azonban a 68. percben Federico Chiesa villanásával kiharcolta a győzelmet. Sokáig úgy tűnt, a Zebrák ezzel beérnek a hatodik helyre, ugyanis az eltiltott José Mourinho nélkül harcoló AS Roma hazai pályán a hajráig csak 1-1-es döntetlenre állt a kiesés elől menekülő Speziával, azonban a 89. percben Paulo Dybala 11-esével megnyerték a meccset a Farkasok, ezzel pedig megszerezték a hatodik helyet.

Paulo Dybala volt az AS Roma hőse Forrás: MTI/Illyés Tibor

A kiesési harcban a Spezia riválisa, a Verona 3-1-re kikapott az AC Milan otthonában, így a két csapat egyaránt 31-31 ponttal végzett a bajnokságban, és

az új szabályok szerint egy semleges pályán megrendezésre kerülő, egymeccses osztályozó dönt majd arról, hogy a Sampdoria és a Cremonese mellett ki lesz a harmadik kieső.