BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.05.15. 14:43
null
Mahrez a hajrában büntetőt rontott (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának vasárnapi játéknapján a West Ham United 2–2-es döntetlent játszott Londonban a Manchester Cityvel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
WEST HAM UNITED–MANCHESTER CITY 2–2 (2–0)
London, London Stadion. Vezette: Anthony Taylor
WEST HAM: Fabianski – Coufal, Dawson, Zouma, Cresswell – Soucek, Rice – Bowen, Lanzini (Noble, 77.), Fornals (Ben Johnson, 90+2.) – Antonio (Jarmolenko, 90+5.). Menedzser: David Moyes
MAN. CITY: Ederson – Cancelo, Fernandinho, Laporte, Zincsenko – Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne – Mahrez, Gabriel Jesus, Grealish. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Bowen (24., 45.), ill. Grealish (49.), Coufal (69. – öngól)

ÖSSZEFOGLALÓ

A Manchester City-játékosok azzal a tudattal léphettek pályára a West Ham United otthonában, hogy amennyiben győznek, karnyújtásnyinál is közelebb kerülnek a bajnoki címük megvédéséhez. A „kalapácsosok” számára is fontos téttel bírt az utolsó hazai mérkőzésük, ők az El-t érő hatodik helyre pályáztak.

Craig Dawson fejesével indult a találkozó, és ekkor úgy tűnt, a következő West Ham-lehetőségre sokat kell majd várni. A City labdabirtoklási fölénye egyre csak nőtt, igaz, David Moyes csapata tudatosan rendezkedett be a kapuja elé, még a center Michail Antonio is 35-40 méterre védekezett. Ugyan a manchesteriek nemegyszer célba vették Lukasz Fabianksi kapuját, a lengyelnek nem kellett bravúrt bemutatnia. Kurt Zouma egyszer odarúgott Gabriel Jesusnak a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt.

A 24. percben aztán Pablo Fornals pazar indítása után Jarrod Bowen került Edersonnal szembe, és higgadtan értékesítette a ziccert (1–0).

A folytatásban is inkább a City veszélyeztetett, sőt, egyre többet tüzeltek Pep Guardiola játékosai, azonban a félidő hajrájában ismét Bowen kapott egy remek labdát, aki újfent nem hibázott (2–0).

Minden sorozatot figyelembe véve a Premier League-ben játszó angol játékosok közül csak Harry Kane szerzett több gólt (26) a mostani idényben Bowennél (17).

A második félidőre remekül jött ki a City, amely a 49. percben Jack Grealish kapáslövésével feljött egy gólra (2–1).

Sokkal nagyobb iramban és veszélyesen játszott Guardiola együttese, egymás után dolgozta ki a helyzeteket. Hátul azonban több hatalmas hibát is elkövetett, Bowen kétszer is gólt szerezhetett volna, de Antonio is ziccerbe került Fernandinho borzasztó hátrapassza után.

A 69. percben Rijad Mahrez oldalszabadrúgása után Vladimír Coufal tette bele rosszul a fejét a labdába, amely így a saját kapujában kötött kit (2–2).

A City meg is fordíthatta volna a mérkőzést, ugyanis a 85. percben Jesust buktatták a tizenhatoson belül, amit az eset visszanézése után Anthony Taylor szabálytalannak ítélt meg. A labda mögé Mahrez állt, de Fabianski érezte az irányt, és kivédte a büntetőjét.

Érdekesség, hogy Guardiola nem cserélt a meccsen.

A City ezt megelőzően a szünetre 52 alkalommal került kétgólos vagy ennél is nagyobb hátrányba a PL-ben, s ezek közül egyet sem tudott megnyerni: 1 döntetlen, 51 vereség.

A mai volt Mark Noble (a 77. percben lépett pályára csereként) utolsó mérkőzése hazai pályán a West Ham színeiben. A 35 esztendős középpályás 13 éves kora óta erősíti a londoniakat, most klublegendaként búcsúzott a szurkolóktól.

25 év a West Hamben (Fotó: Getty Images)

„Sok családtagom volt ma kint. Ezalatt 60 ezret értek.”

A Manchester City számára ez a döntetlen azt jelenti, hogy még mindig lépéselőnyben van a Liverpoollal szemben, négy pont az előnye, viszont a „vörösöknek” még két meccsük van hátra. Eközben aWest Ham számára ez az iksz azt jelenti, hogy valószínűleg az Európa-konferencialigát érő hetedik helyen fejezi be az idényt.

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! 2–2

90+5. perc: Antonio le, Jarmolenko be.

90+4. perc: Jesus is kapott egy sárga lapot.

90+2. perc: Fornals le, Ben Johnson be.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás!

86. PERC: FABIANSKI KIVÉDTE MAHREZ BÜNTETŐJÉT!

85. PERC: TIZENEGYESHEZ JUT A MANCHESTER CITY! DAWSON SZABÁLYTALANKODOTT!

84. perc: Anthony Taylor kimegy megnézni, a bajnoki cím is múlhat ezen a döntésen!

83. perc: Jesus esett el ismét a tizenhatoson belül. Tizenegyest kap a City?

77. PERC: ÉRKEZIK A PÁLYÁRA MARK NOBLE! MEGHATÓ PILLANATOK! LANZINIT VÁLTJA.

76. perc: Eddig még egyik csapat sem cserélt.

75. perc: Bowen lövése épphogy elkerülte a kaput. Ez is megpattant.

Mahrez szabadrúgásába tette bele rosszul a fejét Coufal.

69. PERC: GÓL – EGY ÖNGÓLLAL EGYENLÍT A CITY! 2–2

68. perc: Ismét jó helyről járhat egy City-szabadrúgás.

67. perc: Zincsenko távoli kísérletét tolta oldalra Fabianski.

67. perc: Most egymás után lövi szögleteket a City.

64. perc: Ezúttal Fernandinho hibázott óriásit, de Antonio elszórakozta a hatalmas helyzetet.

61. perc: Bowen közel volt a triplához, de csak az oldalhálót találta el. Ederson és Laporte nem értették meg előtte egymást.

60. perc: Fabianski kapott egy „sárgát” időhúzásért.

60. perc: De Bruyne szabadrúgása kapu fölé szállt.

58. perc: Remek helyről járhat vendégszabadrúgás. Villant is a sárga lap Coufalnak.

56. perc: Fabianski védett nagyon, majdnem itt volt az egyenlítés!

55. perc: A második félidőben eddig 84 százalékban van a labda a vendégeknél.

54. perc: Antonio ápolása miatt állt a játék. Jól jött a West Hamnek a játékmegszakítás, lendületben volt a City.

52. perc: Fabianski védte lábbal Jesus éles szögből leadott lövését.

50. perc: Továbbnyom a City!

A sarokrúgás után úgy tűnt, felszabadítanak a hazaiak, de aztán Grealish elé került a labda, aki kapásból, egy kis szerencsével juttatta azt a hálóba.

49. PERC: GÓL – GREALISH SZÉPÍTETT! 2–1

48. perc: City-szöglet.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! MEGLEPETÉSRE 2–0-RA VEZET A WEST HAM!

45. perc: 1 perc a ráadás.

Ezúttal Antonio tette pazarul Bowen elé a labdát, aki Fernandinho lábai között lőtt a kapuba.

45. PERC: BOWEN EZT IS BELÖVI! 2–0!

45. perc: De Bruyne oldalszabadrúgását védte könnyedén Fabianski.

42. perc: Továbbra is nagyon fegyelmezett hátul a West Ham.

36. perc: Ismét veszélyeztettek a vendégek, de a kaput most sem találták el.

32. perc: Bowen kapott sárga lapot buktatásért.

29. perc: Laporte lőtt, de ő sem találta el a kaput.

29. perc: Hazai szöglet után indulhatott meg a City.

Fornals félfordulatból indította Bowent a félpályáról, aki Edersonra vezethette a labdát ziccerben, majd eltolva mellette lőtt a kapuba.

24. PERC: GÓL – VEZET A WEST HAM! 1–0

23. perc: Fernandinho tüzelt, de kapu fölé. Nagyot repült Fabianski, de nem kellett védenie.

22. perc: Rodri lövése pattant meg Dawsonon, de nincs gól.

22. perc: Nagyon fegyelmezetten tolódnak a „kalapácsosok”.

20. perc: Grealish feje előtt ment el a labda. Hat méterről fejelhetett volna.

18. perc: Antonio birkózott nagyot, de végül ő volt a szabálytalan.

17. PERC: MARK NOBLE TISZTELETÉRE SZÓL A VASTAPS!

16. perc: A West Ham egyike annak a két csapatnak, amely eddig az összes PL-meccsen tudott gólt szerezni odahaza a mostani idényben.

14. perc: Majdnem 80 százalékban van a labda a Citynél, de egyelőre nem találják a rést a pajzson.

11. perc: Laporte lépett rá véletlenül az asszisztens lábára, de tudja folytatni.

8. perc: Nem támad ki a West Ham, a játékosok 40 méterre a kaputól védekeznek. Adogat a City.

Noble nevét skandálta a közönség a mérkőzés előtt (Fotó: Getty Images)

3. perc: Fornals beadása után Dawson fejese kerülte el a kaput.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Hagyományos mezében a West Ham, a Manchester City lilában látható.

0. PERC: A MAI MARK NOBLE UTOLSÓ MECCSE HAZAI PÁLYÁN A WEST HAM SZÍNEIBEN. A 35 ÉVES KÖZÉPPÁLYÁS 13 ÉVES KORA ÓTA ERŐSÍTI A LONDONIAKAT, MOST KLUBLEGENDAKÉNT BÚCSÚZIK A SZURKOLÓKTÓL!

„Kapitányunk” (Fotó: Getty Images)

A WEST HAM UNITED KEZDŐJE

A MANCHESTER CITY KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A Manchester City karnyújtásnyira van attól, hogy megvédje címét a Premier League-ben. A West Ham United legyőzésével szinten biztossá válna a bajnoki elsősége, de ehhez lesz egy-két szava David Moyes együttesének.

A Real Madrid elleni kupakudarc után azt mondták a szakértők, hogy az azt követő két bajnoki kulcsfontosságú lesz Pep Guardioláék számára. Nos, ez így is lett, viszont nem negatív értelemben. A City két győzelemmel, 10–1-es gólkülönbséggel vette a Newcastle és a Wolverhampton elleni akadályokat, így úgy vághat neki a mai ütközetnek, hogy a gólkülönbsége héttel jobb, mint a Liverpoolé.

A manchesteriek ráadásul bombaformában vannak a bajnokságban, a Pool elleni döntetlen óta sorozatban öt meccset nyertek meg, 22 gólt lőttek és csupán kettőt kaptak. Lényegében meccsenként néggyel javították meg a gólkülönbségüket.

A West Ham ezzel szemben az idény végére kiengedett. A legutóbbi hat tétmérkőzésükből csak a múlt hét vasárnapi, Norwich elleni bajnokin nyert, egy döntetlen mellett négy vereség a mérlege, ráadásul az Európa-ligából is búcsúzott. Moyesék ugyan papíron még megelőzhetik a hatodik helyen álló Manchester Unitedet, de ehhez mindenképpen győzniük kellene ma. A 7. helyük szinte biztosnak tűnik, így nagy valószínűséggel a következő idényben az Európa-konferencialigában bizonyíthatnak.

A két csapat novemberi meccsét a City 2–1-re nyerte, igaz, előtte a Ligakupában a West Ham kiütötte Londonban a „kékeket” tizenegyespárbajban.

A „kalapácsosok” legutóbb 2015-ben győzték le rendes játékidőben a Cityt. Azóta 11 tétmérkőzésen született manchesteri győzelem, emellett pedig csak három döntetlent jegyezhettünk fel (a legutóbbi volt a Ligakupában).

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A WEST HAM UNITED–MANCHESTER CITY LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!