Férfi kézi NB I: megszakadt a Tatabánya győzelmi sorozata

K. Zs.K. Zs.
2022.05.15. 19:37
Széles Ákos kilenc gólt lőtt a hazai csapatban (Fotó: Veszprém Megyei Napló/Fotó: Penovác Károly – archív)
Megszakadt a Tatabánya győzelmi sorozata a férfi kézilabda NB I-ben: a legutóbbi nyolc bajnokijukat megnyerő tatabányaiak idegenben 33–31-re kikaptak a Fejér-B.Á.L. Veszprémtől a 24. forduló vasárnap esti mérkőzésén.

Szinte végig a tatabányaiak vezettek, volt, hogy négy góllal is (10–14, 21–25 ), ám a kiválóan hajrázó hazai csapat az utolsó percben lőtt két góllal megnyerte a mérkőzést.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
24. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzés
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA 33–31 (13–15)
Veszprém, 400
néző. V: Asztalos, Szalay
VESZPRÉM: Podoba – Tóth P. 3, SZÉLES 9, BUGYÁKI, VAJDA 8, Kristóf M. 1, Hári 4. Csere: Borbély (kapus), Szmetán P. 2, Éles B. 3 (1), Seregi, Tóth M., Tóth J. 1, Somogyi B. 2. Edző: Éles József
TATABÁNYA: Wyszomirski – HORNYÁK B. 4, ANCSIN 8, JUHÁSZ Á. 4 (1), Stojnic 3, Zdolik 2, Sunajko S. 4 (1). Csere: Bartucz (kapus), Győri 1, Urban 2, Usal 1, Fekete D. 2, Bodor. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 11. p.: 7–6. 20. p.: 9–12. 25. p.: 11–14. 37. p.: 17–18. 44. p.: 20–20. 49. p.: 20–24. 55. p.: 27–27. 59. p.: 31–30
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Éles József:
– Ezen a mérkőzésen a kézilabda minden szépségét felvonultattuk. Féltem, hogy megelégszünk a bennmaradással, de szerencsére nem így lett, és nagyot küzdöttünk. Fortuna fogta a hajrában a kezünket, kis szerencsével nyertünk.
Dragan Djukics: – Hiába volt nagyon jó kapusteljesítményünk, a második félidőben húsz gólt kaptunk, ami nagyon sok. Rengeteg tiszta helyzetet elhibáztunk, így nem lehet mérkőzést nyerni.