Férfi kézi NB I: bronzérmes a Balatonfüred, nyert a Veszprém

M. D.M. D.
2022.05.28. 15:42
Ligetvári Patrik hat lövésből hat gólt dobott a Tatabányának (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A Telekom Veszprém 37–28-ra legyőzte hazai pályán a Tatabányát a férfi kézilabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában. A Balatonfüred nyert Komlón, így megszerezte a bronzérmet. A Csurgó a Kecskemét elleni sikerrel zárta az évadot.

Magabiztos győzelemmel fejezte be az alapszakaszt a Szeged elleni bajnoki fináléra és a Bajnokok Ligája négyes döntőjére készülő Veszprém, amely hazai környezetben kilenc góllal nyert a Tatabánya ellen (37–28). A 14. percben még döntetlenre állt a meccs (10–10), ám a szünetben már Momir Ilics felszabadultan kézilabdázó csapata vezetett hét góllal (21–14).

A második félidő elején hamar tízre nőtt a különbség a két csapat között, a játékrész második fele pedig már a kísérletezés és az energiatakarékosság jegyében telt a Veszprémnél. A vendégeknél Ancsin Gábor kilenc gólt lőtt, ő volt a mezőny legeredményesebb játékosa. A bakonyi együttesből Kentin Mahé kisebb sérülés, Dejan Manaszkov betegség miatt hiányzott.

A Tatabánya veresége után a Ferencvárosnak vasárnap egyetlen pont is elég a „kis Veszprém” ellen ahhoz, hogy az európai kupaindulást érő negyedik helyen végezzen a tabellán.

A Balatonfüred megszerezte a harmadik helyet, mivel 35–33-ra nyert a Komló otthonában. A vendégek sikeréhez a magyar válogatott Topic Petar kilenc, Szöllősi Balázs pedig hat góllal járult hozzá. A baranyaiak csak egyszer, 9–8-nál vezettek az egész mérkőzésen.

A fürediek harmadszor végeztek dobogós helyen az élvonalban, 2012-ben és 2014-ben is bronzérmesek lettek.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 37–28 (21–14)
Veszprém
, 2000 néző. V: Kiu G., Kiu T.
VESZPRÉM: CORRALES – Gasper Marguc 1 (1), Jahja 4, B. Blagotinsek 1, STRLEK 5, Lauge 4, Nenadics 4 (1). Csere: CUPARA (kapus), Maqueda 4, LIGETVÁRI 6, Lukács P. 2, Lékai 1, Sipos A. 2, A. NILSSON 3, Ilic Z., Dörnyei. Edző: Momir Ilics
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B. 1, ANCSIN 9, Juhász Á. 3, Stojnic 1, Győri M. 3, SUNAJKO S. 6 (2). Csere: Wyszomirski (kapus), Urban 4, Usal, Zdolik, Fotache, Fekete D. 1, Tóth B., Bodor, Bognár N. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–4. 9. p.: 6–5. 13. p.: 9–9. 19. p.: 15–10. 25. p.: 18–13. 40. p: 26–15. 45. p.: 30–19. 51. p.: 31–24. 55. p.: 34–25.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Momir Ilics:
– Az első tíz-tizenöt perc nem tetszett, az utána látottakkal viszont nagyon elégedett vagyok.
Dragan Djukics: – Érzelmes mérkőzés volt nekünk, mert ebben a szezonban mindent megpróbáltunk. Attól kezdve, hogy novemberben a klubhoz érkeztem, a csapat minden találkozón a maximumot adta, ahogy most is.

SPORT36-KOMLÓ–BALATONFÜREDI KSE 33–35 (16–18)
Komló
, 800 néző. V: Nagy F., Túróczy.
KOMLÓ: Pásztor I. – Takács B. 3, Zobec 3, Szőllősi O. 1, Jóga 2, Jerkovic 4, Orbán B. Csere: Granic (kapus),VASKÓ 4, SZKOKÁN 4 (4), Szunajko F. 3, MELNYICSUK 2, Grünfelder, HOFFMANN 4 (3), Radic 1, Urbán 2. Edző: Kilvinger Bálint
BALATONFÜRED: ANDÓ – Rodríguez 3, MALINOVIC 4, Németh B. 2, TOPIC 9, SZŐLLŐSI B. 6 (3), BÓKA 4. Csere: Tóth Mihály (kapus), Szűcs B. 1, Kemény 3, Szmetán M. 3, Brandt. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 10. p.: 5–5. 26. p.: 11–16. 37. p.: 21–21. 40. p.: 21–25. 49. p.: 26–30.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/3
Kilvinger Bálint:
– Mindent megtettünk, igyekeztünk, hogy nagy csatára kényszerítsük a bronzérmes Balatonfüredet. Sajnos nem tudtunk hazai pályán győzelemmel búcsúzni, de ettől függetlenül büszke vagyok csapatom idei teljesítményére.
György László: – Óriási csatában szereztük meg a bronzérmet, nagyon sokat dolgoztunk érte egész évben, de gratulálok a Komlónak is, méltó partnerek voltak.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–CSURGÓ KK 29–31 (12–17)
Kecskemét, 400
néző. V: Bóna, Földesi.
KECSKEMÉT:
Deményi – Csordás, ENAMOTO 6, Vetési 6 (1), Szrnka 3, Hiramoto 4, Menyhárt 2. Csere: Marczika (kapus), Mazák L. 1, Karai 2, Országh, Szeverényi, HORVÁTH A. 5, Simon B. Edző: Bencze József
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – TÓTH Á. 9 (4), KRECIC 6, Herceg 4, Rotim 1, GÁBOR M. 8, Kerkovits 1. Csere: Konyicsák (kapus), Borsos 1, Szeitl L., Ács P. 1, Gebhardt, A. Kovacevic, Edző: Baranyai Norbert
Az eredmény alakulása. 8. perc:2–4. 15. p.: 4–9. 22. p.: 7–12. 27. p.: 10–17. 37. p.: 19–18. 46. p.: 21–23. 52. p.: 23–27. 58. p.: 27–30.
Kiállítások: 8., ill. 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4
Bencze József:
– Az első félidőben próbáltuk lassítani a játékot, de csak hellyel-közzel sikerült. A második félidő elején tudatosan növeltük a tempót, amivel meg is leptük őket. Sajnos utána nem tudtunk élni a lehetőséggel, nem lőttük be a helyzeteinket, a Csurgó védekezése pedig nagyon stabil volt.
Baranyai Norbert: – Látszott a csapatokon, hogy ez az utolsó meccs. Jól kezdtünk, irányítottuk a játékot, támadásunk és védekezésünk is összeállt. A szünetben valami megtört, átvette a kezdeményezést a Kecskemét, ám stabilizálni tudtuk a játékunkat, és rendben volt a kapusteljesítményünk is.

1. Veszprém 26 24 2 931–688 +243 50
2. Szeged 26 23 1 2 913–654 +259 47
3. Balatonfüred 26 17 2 7 806–733 +73 36
4. FTC 25 16 9 794–748 +46 32
5. Tatabánya 26 15 2 9 774–750 +24 32
6. Gyöngyös 26 14 1 11 751–759 –8 29
7. Komló 26 11 3 12 753–771 –18 25
8. Budakalász 26 10 4 12 696–754 –58 24