Újabb szegedi vereség a Bajnokok Ligájában

2022.09.29. 18:40
Nem ment a Szegednek (Fotó: AFP)
A szünetben mindössze egygólos hátrányban állt a Pick Szeged a THW Kiel otthonában, végül ötgólos vereséget szenvedett a Bajnokok Ligájában, így továbbra is a 7. helyen áll a B-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ, B-CSOPORT

THW KIEL (német)
PICK SZEGED 34–29 (15–14)
Kiel, 10 285 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
KIEL: MRKVA – EKBERG 6 (1), Weinhold 3, WIENCEK 4, Johansson 1, Wallinius 4, M. Landin. Csere: Bilyk 3, REINKIND 5, ZARABEC 2, Overby 4, Duvnjak 2, Pabst. Edző: Filip Jícha
SZEGED: ALILOVIC 1 – Sostaric 3, Garciandía 4, BOMBAC 2, ROSTA M. 5, Bodó 3, Frimmel 2.Csere: Mikler R. (kapus), Gaber 1, Blonz 2, Szita 2, B. Radivojevics 3 (1), Tönnesen, Martins 1.Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása.5. perc: 2–0. 8. p.: 3–3. 17. p.: 9–6. 23. p.: 11–11. 26. p: 12–13. 34. p.: 16–16. 38.p.: 20–16. 44. p.: 24–18. 50. p.: 27–23. 53. p.: 31–24. 55. p.: 33–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
MESTERMÉRLEG
Filip Jicha: – Örülök a győzelemnek, de nem vagyok elégedett az első félidő második felében mutatott játékunkkal, főleg támadásban hibáztunk sokat. Szerencsére a második félidőben mindenki visszatalált a megfelelő útra, és győzni tudtunk.
Juan Carlos Pastor:
– A második félidei játék alapján megérdemelten szerezte meg a győzelmet a Kiel, amely kevesebbet hibázott, ráadásul a kapusa is kiváló teljesítményt nyújtott, és ezen a meccsen ez döntőnek bizonyult. Végigküzdöttük a találkozót, de ez ennyire volt elegendő. Dolgozunk tovább, van még lehetőségünk javítani, győzelmet szerezni.

Jó emlékei vannak a Pick Szegednek a THW Kiel otthonában tett legutóbbi látogatásáról, hiszen hétgólos hátrányból felállva bravúros, 32–32-es döntetlent ért el Juan Carlos Pastor csapata, mindez pedig olyan lendületet adott a Tisza-partiaknak, hogy a hátralévő kilenc BL-mérkőzéséből mindössze kettőt veszített el.

Ezt a lendületet hiányolhattuk az idei sorozatban a szegediektől, akik két vereség után úgy léptek pályára Németországban, hogy csapatkapitányukra, egyben legtöbb BL-gólt szerző társukra, Bánhidi Bencére nem számíthattak. A Kiel is hasonló cipőben járt, hiszen a Celje elleni, 38–36-ra elveszített legutóbbi találkozóhoz hasonlóan ezúttal sem játszhatott Sander Sagosen, Hendrik Pekeler és Sven Ehrig.

Nagyon biztatóan indult a mérkőzés a vendégek számára, hiszen szélről többször is bevették a németek kapuját, Mirko Alilovic pedig remekül tette a dolgát saját portáján.

Azonban még neki sem sikerült felülmúlnia a házigazdák kapusát, Tomás Mrkvát, aki az első félidő felénél 53 százalékos hatékonysággal védett a kapuban, ráadásul Harald Reinkind, a Kiel jobbátlövője ekkor már hat gólnál járt. Az utolsó tíz percben sorozatban hármat lőtt a Szeged, visszazárkózott, sőt, néhány pillanat erejéig a vezetést is átvette.

A második félidőre beállt Mikler Roland a kapuba, és a kétszer két percet kapó Rosta Miklós is a pályán maradt. Utóbbi nem bizonyult rossz ötletnek Pastor részéről, hiszen bár hamar meglógtak néggyel a németek, a válogatott beálló tartotta a lépést a hazaiakkal. Az utolsó nyolc percben kezdtünk ismét megijedni, hiszen öt perccel a vége előtt nyolccal ment a Kiel, végül „csak” ötgólos vereséget szenvedett a Szeged.

A Tisza-partiak legutóbb két évvel ezelőtt kezdték három vereséggel a BL-t, igaz, abban a sorozatban a koronavírus nehezítette meg a magyar együttes mindennapjait.

További eredmények a csoportban:

Barca (spanyol)–Celje (szlovén) 38–30 (19–15)
Nantes (francia)–Elverum (norvég) 41–30 (20–14)

Forrás: ehfcl.com

30. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

30. perc Blonz lő gólt még a végére.

29. perc Överby betörése gólba torkollik.

28. perc Alilovic 10. védése ma, Sostaric a lécre lő nyolcról.

28. perc Két kapufát lőnek a hazaiak, Sostaric ballal a hosszúba talál a jobb szélről. 33–27!

28. perc Mrkva a jobb felső előtt eléri Bombac ravasz, takarásból, a földről elengedett hétméteres, jobbkezes lövését! MI VAN MA ITT? BRAVÚRHEGYEK.

26. perc Zarabec eladja, Garciandía a hatosról ballal a jobb sarokba lő.

25. perc Rosta ziccert ront.

Három szegedi légióskodott Németországban: Borut Mackovsek, Kent Robin Tönnesen s Bogdan Radivojevics.

24. perc Magyar időkérés.

24. perc Ekberg a jobb szélről a rövidbe lő most ballal, Garciandía eladja, Ekberg a hatosig kocog.

23. perc Igen, Alilovicról Wiencek elé pattan a labda, két védő néz, a jól megtermett német meg az üres kapuba talál. Szita passza után Duvnjak fut végig a pályán, majd Szita eredményes szép cselek után. 31–25.

22. perc Rosta passza pocsék. Ennyi volt?

22. perc Ekberg elé csorog a labda a lécről, ballal a jobb sarokba húzza a labdát.

21. perc Eredményes Bombac-bevetődéssel kezdődik a hajrá.

A Kiel négyszer ejtette ki a Szegedet a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában: 2015-ben a negyeddöntőben, 2016-ban és 2018-ban a legjobb 16 között, tavasz a rájátszásban.

20. perc Frimmel és Bilyk is szélről eredményes, 28–23.

19. perc Ekberg
pattintása mesteri, ismerjük el. Radivojevics ziccere meg Mrkváé.

18. perc Wallinius átlövésből, Gaber beállóból eredményes. A helyzet változatlan. Rosta helyett a légiós a pályán.

17. perc Szita megvillan, átlövése sebészi pontosságú.

16. perc Reinhold passza jó, Överby hétméteres lövése meg pláne, 25–19. Elúszik???

15. perc Radivojevics a szélről beugorva ballal a kapus fejére tekeri a labdát, az onnan a jobb felsőbe csusszan. Miklernek nem ment, Alilovic a pályán Weinhold újabb gólját követően.

13. perc Wallinius lövése a lécé, Szita ziccere Mrkváé... 45 százalékos hatákonysággal véd a légiós, most kipofozta a labdát a jobb felső sarok elől!

12. perc Weinhold átlövése... pontos. Estében a kapus lába között talált a kapuba, pedig Bodó és Garciandía rángatta közben.

11. perc
Bodónál belemenés, eltotojázott akció végén.

10. perc És azonnal érkezik a válasz Överbytől. Akiket két perc aztán Rosta ellökéséért, ami eleve bravúr. 22–18!

10. perc Bodó passza nem az igazi, de assziszt, mert Radijovecs nagyot ugorva eléri, kínai figura!

9. perc Rosta 9 lövésből 4-szer lőtt gólt, most betalált a hatosról.

8. perc Bodó passzát Rosta a kapusba pazarolja, Weinhold meg első lövéséből betalál ma. 20–16!

8. perc Magyar időkérés.

8. perc Rosta és Radivojevics ziccert ront közben, 18–16. Duvnjak a pályán, a második ziccerét már a léc alá suhintja.

7. percReinkindet ketten is lökik, de azért hétről felugrásból ballal így is a bal sarokba lő, félmagasan.

6. perc Reinkind irgalmatlan nagy gólt lő, Tönnesen eladja, Wallinius ziccerben... de jobbal a léc fölé talál bevetődve!

4. perc Ekberg és Bodó villámgyors gólváltása.

2. perc Mikler megfog (!) egy lövést, kontra, Rosta bevetődve a bal alsóba lő. 15–15!

1. perc Rosta lövését védi Mrkva, Johansson lövésébe belekap egy védő, Reinkind bombája a lécen csattan, Bombac indítása gyenge.

Mikler a magyar kapuban!

1. PERC FOLYTATJUK!

A Sven Ehrig, Sander Sagosen, Hendrik Pekeler nagyon hiányzik a Kielből.

A Kiel hétszer verte meg a Szegedet a BL-ben, négyszer veszített, és egyszer döntetlent játszott. Az előző szezonban a Szeged egyszer ikszelt a Kiellel, odahaza pedig ugyebár megverte.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ. 15–14!

30. perc Johansson szép passzát Zarabec a bal szélről belövi, majd elgurul a labda. Bodó távoliját majdnem beejti magának Mrkva… de eléri aztán ültében a labdát a bal sarok előtt!

30. perc Zarabec eladja… Blonz a bal szélről meg kihagyja a maga ziccerét!

28. perc Martins a jobb szélről, a negyedik kísérletéből először eredményes Johansson középről lő a bal sarokba. 14–14.

27. perc Martins ad egy gólpasszt Wienceknek…

Az előző körben a Kiel 38–36-ra kikapott a Celjétől.

26. perc Wiencek helyzetben, Rosta ellöki, két perc és hetes. Ekberg húzását jobb sarokkal védi Alilovic!

26. perc Bodó átadását Blonz hétről a jobb alsóba húzza! 12–13!

25. perc Reinkind átlövése Alilovicé. 17 lövés, 5 védés. Majd a jobb szélről a lécre lő Ekberg. Vezethet a Szeged…

24. perc Zarabec nagy passza után Öreby lő a bal felső sarokba, Rosta zárást meg Bodó veszi észre.

23. perc Rosta két rontott helyzet után jobbal a bal alsóba lő a hatosról felugorva. Egyenlő!

23. perc Alilovic levonja a tanulságokat, Johansson rossz passza után maga lő üres kapus gólt! 11–10!

22. perc Újabb Alilovic-bravúr, Bombac az üres kapura lőhet... léc!

21. perc Hazai időkérés.

20. perc Rosta passzával bevetődik Garciandía, majd Rosta túlvariál egy ziccert Wallinius rossz lövése után. 11–9!

19. perc Garciandía a jobb szélről lő gólt, Zarabec hétről eredményes előtt, 11-ről meg irgalmatlan nagy gólt lő Wallinius.

18. perc Garciandía ziccerét kirúgja a jobb alsó elől Mrkva!

17. perc Reinkind újabb betörése is jó, Radivojevics hetesből ballal a bal felsőbe pattint Mrkva lába között. Klasszis gól! 9–7!

16. perc Frimmel ziccerét meg védi Mrkva!

14. perc Wiencek kétszer lőhet a hatosról, nem hibázik, Rosta egy gólja sovány vigasz.

12. perc Överby kioszt egy pofont két perc, előtte Bilyk ismét szépen tört be. Frimmel lövése a lécen csattan.

11. perc Bilyk és Bombac
gólváltása, ráadásul két perc a Bombacot ellökő Wienceknek. 5–5!

9. perc Reinkind átlövése sem rossz, Frimmel szélsőgólja dettó!

9. perc Sostaric a bal szélről ballal remekül cunderezi a labdát a hosszú felsőbe! Egyenlő.

8. perc Rosta emberével együtt befordul, gól a gól, és két perc az őt elfektető Landinnak. 3–2!

7. perc Bilyk! Eladja a labdát, de három szegedi közt ő lesz nagy meglepetésre a nevető negyedik, a kapunak háttal állva az üresen maradt kapuba lő!

7. perc Rostának két perc, orrba verte véletlenül Wienceket.

6. perc Sostaric megvillan, remek az átlövése. 2–1!

6. perc Pocsék szegedi támadások közben Alilovic-bravúr a Rostát kicselező Reinkind beugrásánál!

4. perc Reinkind simán betör a falba, 2–0.

3. perc Kapus nélkül a magyarok, Rosta ziccerből a pályán lévő kapusba lő.

3. perc Wallinius szerencsés gólt lő ziccerből, a fal adta a gólpasszt blokkal. 1–0

2. perc Két perc Frimmelnek.

1. perc Rossz Garciandía-passzal, 5-1-ben védekezik aztán a Szeged.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Bánhidi megsérült a tegnapi edzésen.

A Szeged az előző BL-meccsén kikapott a Nantes-tól.

A korábbi négyszeres BL-győztes németek vereségében az is közrejátszott, hogy az amúgy is erős keretükből hiányzott többek között a kétszeres BL-győztes és Európa-bajnok Hendrik Pekeler, valamint a rutinos horvát csapatkapitány, Domagoj Duvnjak. A szegedieknél továbbra sem épült fel a Barca ellen megsérült szlovén balátlövő, Borut Mackovsek, így ő nem utazott el a csapattal Németországba, Bánhidi Bence, a szegediek csapatkapitánya viszont már az előző körben visszakerült az utazó keretbe.

A legjobb eredmény a legutóbbi kiírásban, tavaly októberben született, amikor a mieink 32–32-es döntetlent harcoltak ki Németországban. Mindkét csapat győzelemmel hangolt az idei harmadik BL-fellépésére, a Szeged a Dabast múlta felül 37–26-ra az elmúlt hétvégén a bajnokságban, míg a Kiel a Hannover otthonában diadalmaskodott 29–27-re. Abban is hasonlít a két együttes, hogy vereséget szenvedtek az előző BL-körben, a németek gólzáporos összecsapáson 38–36-ra kaptak ki Szlovéniában a Celjétől, míg a Tisza-partiak 35–30-ra a Nantes otthonában.

CSARNOKAVATÓ MÉRKŐZÉSEN verte meg legutóbb a Pick Szeged a THW Kielt, a félidei hatgólos vezetés után 30–26-ra győzött a magyar együttes tavaly decemberben. Ami kevésbé számít jó jelnek ezt a HBC Nantes elleni Bajnokok Ligája-találkozót megelőzően is megírtuk –, hogy a Tisza-parti csapat egyszer sem tudta idegenben legyőzni a német gárdát a legrangosabb európai kupasorozatban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A KIEL–PICK SZEGED MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!