Ligue 1: negyedóra alatt begyűjtötte a pontokat a Monaco

2023.02.05. 15:00
Embolo 12. bajnoki gólját szerezte az idényben (Fotó: AFP)
A francia bajnokság 22. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Monacónak mindössze 13 percre volt szüksége a Clermont elleni mérkőzés eldöntéséhez: előbb Mateusz Wieteska vétett öngólt, majd Breel Embolo volt eredményes az első negyedóra végéhez közeledve. Ezzel a Monaco sorozatban hetedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen, míg a Clermont-nak öt bajnokiból álló vereség nélküli szériája ért véget.

Jól kezdte a meccset a dobogós helyezésért hajtó Monaco, hiszen a találkozó harmadik percében egy jobbról beívelt szabadrúgást követően középen Guillermo Maripan csak belecsúsztatni tudott a labdába, amely a mellette felugró védő, Mateusz Wieteskáról a hazaiak kapujába vágódott.

Tíz percet sem kellett várni az újabb monacói találatra: egy jó labdaszerzést követő gyors kontra végén a svájci válogatott Breel Embolo fejelt szép mozdulattal a kapuba, amivel beállította a 0–2-s végeredményt.

A folytatásban újabb gól már nem esett, így a Monaco hetedik bajnoki mérkőzésén is megőrizte veretlenségét, míg a Clermont öt bajnoki után kapott ki újra.

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ
Clermont–Monaco 0–2
(Wieteska 3. – öngól, Embolo 13.)

KÉSŐBB
Olympique Marseille–Nice 1–3 (R. Malinovszkij 60., ill. S. Diop 38., Laborde 44., B. Brahimi 86.)
Brest–Lens 1–1 (Le Douaron 54., ill. Gradit 83.)
Ajaccio–Nantes 0–2