Otthon is legyőzte a Szegedet a negyeddöntőbe jutó Veszprém

2023.03.30. 18:16
Az idegenbeli 13 gólos siker után hazai pályán öt góllal, 38–33-ra győzte le az OTP Bank-Pick Szegedet a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőbe jutásért rendezett szakaszának visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc köze.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

A SPORTRÁDIÓ ÉLŐ KÖZVETÍTÉSE A MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA ÉRHETŐ EL!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
RÁJÁTSZÁS A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED 38–33 (17–16)
Veszprém, Veszprém Aréna, 5210 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
TELEKOM VESZPRÉM:
CUPARA – GASPER MARGUC 7 (4), Remili 1, EL-DERA 4, Pesmalbek 2, LAUGE 9, STRLEK 5. Csere: CORRALES (kapus), Ligetvári 2, A. Nilsson 2, Sipos 1, Ilic Z. 3, Elísson, Vajlupau 2, Lukács P. Edző: Momir Ilics
SZEGED:
MIKLER – B. RADIVOJEVICS 6 (1), GARCIANDÍA 10, Gaber, Bánhidi 3, Bodó 3, Martins 4. Csere: Alilovic (kapus), Frimmel 1, Rosta M. 1, Szita 2, Bombac, Mackovsek, Blonz 1, Tönnesen 2. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 12. p.: 9–6. 15. p.: 12–8. 19. p.: 13–12. 25. p.: 15–14. 32. p.: 17–17. 37. p.: 18–20. 39. p.: 22–20. 47. p.: 29–23. 50. p.: 33–27. 58. p.: 37–32
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Továbbjutott: a Telekom Veszprém, kettős győzelemmel, 74–56-os összesítéssel

MESTERMÉRLEG
Momir Ilics:
– Két kitűnő meccs áll mögöttünk. Remekül játszottunk ezúttal is. A második félidő elején a Szeged átvette a vezetést, két góllal ellépett, de jól reagáltunk, és fordítani tudtunk. Még sok feladatunk van, ezekre készülünk.
Juan Carlos Pastor: – Bizonyítani akartunk az első mérkőzést követően, sikerült is fejlődnünk, de a Veszprém megérdemelten nyert. Sok labdát veszítettünk el, és könnyű gólokat kaptunk. Igyekeztünk néhány új dolgot gyakorolni, ezeket szeretnénk a jövőben is alkalmazni.

ÖSSZEFOGLALÓ

A LEGNAGYOBB HIÁNYZÓ Kentin Mahé volt a Telekom Veszprém–OTP Bank-Pick Szeged Bajnokok Ligája-rájátszás visszavágóján, a francia irányító belázasodott a meccs előtt, hiánya viszont ezúttal talán nem volt annyira égető, mivel a múlt héten az Építők tizenhárom gólos előnyt szerzett idegenben, és csoda lett volna, ha ezt a különbséget a Szeged valahogyan ledolgozza.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSAI
Kielce (lengyel)–Telekom Veszprém
Barca (spanyol)–GOG (dán)/Aalborg (dán)
Magdeburg (német)–Wisla Plock (lengyel)
PSG (francia)–THW Kiel (német)
A negyeddöntő hivatalos játéknapjai: 2023. május 10–11. és 17–18.
Négyes döntő (Lanxess Aréna, Köln): 2023. június 17–18.
Ráadásul már az elején kiderült, nem fogja, mert nemcsak a vendégcsapat kezdett jól a hét hat elleni támadójátékával, hanem a Veszprém is, amely támadásban és védekezésben is hatékonyabb volt ellenfelénél, így az első negyedóra után már négy góllal vezetett a telt házas Veszprém Arénában, amelynek felső karéján ezúttal százötven állójegyet is eladtak, akkora volt az érdeklődés.

Bár az első félidőben a vendégek többször is feljöttek egy gólra, egyenlíteni nem tudtak a szünetig. Ugyanakkor alárendelt szerepet sem játszottak, teljesen kiegyenlített volt az első harminc perc, Mikler Roland és Vladimir Cupara hasonlóan jó teljesítményt nyújtott a kapuban, és mivel az Építők játékosai az utolsó tíz percben hat lövést is elrontottak, a támadások hatékonysága is hasonló lett a két csapat között. A félidő végén Remili bokája megsérült, és már nem tudott visszaállni a folytatásban.

A Bonaventura nővéreknek nem volt könnyű dolguk… (Fotó: Török Attila)

A második félidőt azzal kezdte Juan Carlos Pastor együttese, hogy nemcsak egyenlített, hanem Bogdan Radivojevics találatával át is vette a vezetést, majd Kent Robin Tönnesen góljával rögvest növelte is az előnyét. Becsületére legyen mondva, végig nagyon komolyan vette a mérkőzést, amely sokkal inkább hasonlított a két csapat korábbi rangadóihoz, mint a múlt heti találkozó. A tűz sem hiányzott egyik oldalon sem, ami Rasmus Lauge és Bodó Richárd összekapásánál csúcsosodott ki.

Az utolsó tíz percben már tisztán látszott, hogy a hazaiak nemcsak a párbajt, a második találkozót is megnyerik, Gasper Marguc belőtte 1400. Veszprém-gólját (!), és Lauge is hintett kilencet Miklernek. A túloldalon Imanol Garciandía bizonyult a legtermékenyebbnek tíz találattal. A vendégek a végén újra a „hét hathoz” nyúltak, ami ezúttal nem jött be, a vége 38–33 lett – a hazai közönség állva tapsolt és ünnepelt, kettős győzelemmel Momir Ilics gárdája jutott tovább a Bajnokok Ligája-negyeddöntőjébe. Ahol májusban a Kielce csapatával találkozik majd, amelynél egyébként pénteken jár le a pénzügyi gondok megoldására megadott határidő, így hamarosan eldől a lengyel klub sorsa.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED 38–33
A bakonyiak jutottak a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, ahol a lengyel Kielce lesz az ellenfelük.

59. perc: Ilic Zoran is eredményes! 38–33

59. perc: Martins megint betalált. 37–33

59. perc: ezúttal Lukács Péter lőtt a kapufára.

59. perc: Garciandia szerezte meg tizedik gólját! 37–32

58. perc: ed-Dera bombázott a kapufára, de lövése a gólvonal mögött pattant. 37–31

58. perc: Lukács lövésénél az első félidőben is ápolt Matej Gaber maradt lent.

57. perc: Radivojevics magabiztosan értékesíti a szegedi hetest. 36–31

56. perc: Vajlupau majdnem labdát szerzett, de a szegedieknél maradt a labda, ráadásul Sipos kiállítása miatt emberhátrányba kerül a vendéglátó.

56. perc: szép játék végén Ilic bombázott a vendégek kapujába. 36–30

55. perc: Momir Ilics kért időt.

55. perc: az imént pályára lép Lukács adta el a labdát, Garciandia pedig ötre csökkenti a Szeged hátrányát. 35–30

54. perc: Garciandia vezethetett ziccert a hazai kapura! 35–29

54. perc: Bánhidi ismét jó bejátszást kapott! 35–28

53. perc: ed-Dera átlövését sem tudta védeni Alilovic. 35–27

52. perc: Bodó nehéz helyzetben vállalkozott lövésre, nem is lett gól belőle.

51. perc: Garciandia lövését védte spanyol honfitársa, majd Vajlupau saját térfeléről vette be az üres szegedi kaput. 34–27

51. perc: Alilovic véd egyet.

50. perc: Miguel Martins vette be a bakonyi kaput. 33–27

50. perc: Bodó kapufája után ed-Dera góljával már héttel megy az Építők. 33–26

50. perc: Vajlupau kapta meg a labdát a jobbszélen és értékesítette is lehetőségét. 32–26

49. perc: Garciandia is jól megy ma, szép átlövés a veszprémi kapuba. 31–26

49. perc: Lauge megint igazolja klasszisát. 31–25

48. perc: Martins szép passza után Bánhidi eredményes. 30–25

47. perc: Garciandia góljára Nilsson pillanatok alatt válaszolt. 30–24

47. perc: jön is az újabb szegedi időkérés.

47. perc: kezd szétesni a Szeged, újabb eladott labdájából Strlek növelte a Veszprém előnyét. 29–23

46. perc: Lauge visszatért és be is talált! 28–23

45. perc: Martins lövését is védte Corrales, a bakonyiak spanyolja parádézik a második félidőben!

45. perc: veszprémi lerohanás után Strlek góljával megint néggyel vezetnek a hazaiak. 27–23

44. perc: Gasper Marguc az odavágóhoz hasonlóan ismét kiválóan teljesít, ezúttal akcióból talált be! 26–23

44. perc: Lauge kapufája után Bodó lövését védte Corrales.

43. perc: Blonzot játszotta meg Garciandia jobbátlövőből a balszélre, a norvég pedig értékesítette helyzetét. 25–23

43. perc: Tönnesen vétett támadóhibát, Ligetvári pedig saját térfeléről talált az üres szegedi kapuba! 25–22

42. perc: Ligetvári jobbátlövőből eredményes. 24–22

42. perc: Miguel Martins tört be ellenállhatatlanul. 23–22

41. perc: Imanol Garciandiát küldték le két percre ed-Dera megütése miatt. A Veszprémnél pedig Ilic Zorant is ápolni kell.

41. perc: Andreas Nilsson is beállóból talált be. 23–21

40. perc: Rosta kapott jó bejátszást és szerezte meg első gólját a meccsen. 22–21

40. perc: Laugénak közben fáj a keze is.

40. perc: Bodó és Lauge akaszkodott össze, majd a szegedi átlövő meg is lökte az ellenfelet. Mindkét játékost kiállították a játékvezetők két percre.

40. perc: Bodó-kapufa.

39. perc: Juan Carlos Pastor időt kért a 4–0-s veszprémi sorozat után.

39. perc: Bombac lövését védte Corrales, majd ed-Dera révén megint kettővel mennek a hazaiak. 22–20

39. perc: Ilic labdaszerzése után vezetett ziccert és visszavette az előnyt a Veszprémnek. 21–20

38. perc: Tönnesen átlövésből pattintott fölé, mellé, ráadásul a Veszprém Lauge góljával egyenlít. 20–20

37. perc: Gasper Marguc újabb hetesét Mirko Alilovic sem tudja védeni. 19–20

37. perc: Tönnesen gyönyörű átlövéssel növeli kettőre a szegedi előnyt! 18–20

36. perc: Bánhidi lövését is védte Corrales.

36. perc: rossz lövés a veszprémi támadás vége.

36. perc: Radivojevics beállóból eredményes. 18–19

35. perc: eladott labda a Veszprémnél, majd Bombac lövésébe belefújtak.

34. perc: Corrales újabb védést mutat be lábbal.

34. perc: Ilic lépéshibája után fordíthat a Szeged.

33. perc: megint Pesmalbeket keresték a hazaiak és ezúttal eredményes volt, de gyorsan jött a válasz Bodótól. 18–18

32. perc: Ilic szépen játszotta meg Pesmalbeket, de a beálló lövését védte Mikler, majd Kent Robin Tönnesen 6–6 után egyenlített. 17–17

31. perc: a hosszú szegedi támadás végén Bombac lövését védte Corrales.

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ez a harminc perc szegedi támadással indul.A hírek szerint a Veszprém februárban igazolt francia jobbátlövőjének, Nedim Remilinek kifordult a bokája.

ELSŐ FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED 17–16

30. perc: időn túli szabaddobással zárul a félidő. Ilic Zoran fölélőtt.

30. perc: Radivojevics góljával megint egyre olvasztja hátrányát a Szeged, ez volt a szegedi szélső negyedik gólja. 17–16

29. perc: Lauge passzívnál lőtte lábon Miklert.

29. perc: Remilit kezelik a kispadnál, kevés esély van a mai visszatérésére.

28. perc: Ligetvári 10 méterről leadott átlövését védte Mikler, de a szegedi gyors támadás végén Frimmel kísérletét Cupara is hárította.

27. perc: Szita Zoltán ismét beköszönt a veszprémi kapuba. 17–15

27. perc: ezúttal Manuel Strlek használta ki a szegediek hibáját. 17–14

26. perc: Bombac szórta el a labdát, a Veszprémtől pedig Sipos Adrián váltotta gólra a lerohanást. 16–14

26. perc: Lauge ezúttal jobbátlövőből bombázott a keresztlécre.

25. perc: Frimmel balszélről nem tudott a veszprémi kapuba pörgetni.

25. perc: Ilic bombáját a kapufa segítségével hárítják Miklerék.

24. perc: Garciandia nagyon elkapta a fonalat! Ő is ötnél jár már! 15–14

23. perc: gyönyörű játék után Ligetvári lövését bravúrral védte Mikler, de eközben Remili szorul ápolásra.

22. perc: Garciandia lövését védte ezúttal Cupara.

22. perc: Nilsson harcolt ki hetest, Marguc pedig értékesítette is azt, megszerezve ötödik gólját. 15–13

21. perc: Szita lövését védte Cupara.

20. perc: Garciandiának ma nagyon jól megy, megint betalál. 14–13

20. perc: jó szegedi védekezés ellenére Lauge bombázott a bal alsóba. 14–12

19. perc: ezúttal Momir Ilics kért időt.

19. perc: Radivojevics viszont jól megy, már háromnál jár és egyre csökkenti a vendégek hátrányát. 13–12

19. perc: Bánhidi zárt szabálytalanul, így nem tud egy gólra visszajönni a Szeged, de a túloldalon Lauge ezúttal nem talált kaput.

18. perc: Garciandia lövését most nem tudta védeni Cupara. 13–11

17. perc: Lauge emberhátrányban is betalált! 13–10

17. perc: Mikler védése után Radivojevics szinte saját alapvonaláról lőtt a veszprémi kapuba. 12–10

16. perc: Szita Zoltán első lövéséből megszerezte első gólját. 12–9

16. perc: Pesmalbeket küldték le két percre a Bánhidivel szemben elkövetett szabálytalansága miatt.

15. perc: megbosszulta magát a Szeged hét a hat elleni játéka, Pesmalbek lőtt a vendégek üresen tátongó kapujába. Négy közte. Összesítésben pedig 17... 12–8

14. perc: Marguc a jobbszélről használja ki a veszprémi emberelőnyt. 11–8

14. perc: Radijovevicset játszották meg jobbszélen a szegediek és a jobb alsóba lőtt. 10–8

14. perc: Strlek próbálkozott egy eladott szegedi labda után a hazai térfél oldalvonaláról üres kapura, de mellélőtt a veszprémi szélső.

13. perc: Pesmalbek bár labdát szerzett, Garciandia azonnal vissza is szerezte azt a vendégeknek.

13. perc: szinte ahogy kiegészült a Szeged, ismét hátrányba kerül, Rosta Miklós kiállítása mellett Gasper Marguc harmadik hétméteresét ezúttal értékesíti. 10–7

13. perc: Bodó óriási bal felső sarkos góllal törte meg a vendégek gólcsendjét. 9–7

12. perc: Juan Carlos Pastor időkéréssel próbálja megtörni a Veszprémet.

12. perc: újabb rontott szegedi támadás után Strlek balszélről szerzett góljával 9–6 a Veszprémnek.

11. perc: Strlek üreskapus góljával először kettő közte – a Veszprém javára. 8–6

10. perc: ed-Dera harcolt ki hétméteres a Veszprémnek és egy kétperces kiállítást Bánhidinek. Gasper Marguc büntetőjét ugyan védte Mikler Roland, de az ismétlést már belőtte a veszprémi szélső. 7–6

10. perc: Radivojevics ígéretes helyzetét védte Cupara.

9. perc: Bodó lövését ezúttal védte Cupara, de a labda a vendégeknél maradt.

9. perc: Laugét nem tudja tartani a Szeged, négy lövésből négy gólnál jár. 6–6

8. perc: Bodó Richárd lövését nem tudta védeni Vladimir Cupara. 5–6

8. perc: Lauge átlövés helyett ezúttal betörés után eredményes. A harmadik gólja. 5–5

7. perc: Garciandia is átlött a veszprémi védelmen, lövése pedig a hazai kapu bal sarkában kötött ki, ráadásul Miguel Martins góljával fordít a Szeged. 4–5

6. perc: Lauge második átlövését sem tudta védeni Mikler. 4–3

6. perc: szép bejátszást kapott Martinstól Bánhidi Bence és értékesítette is helyzetét. 3–3

5. perc: Remili betörés utáni góljával megint a Veszprémnél az előny. 3–2

4. perc: Sebastian Frimmel éles szögből lőtt a Veszprém kapujába balszélről. A rontott veszprémi támadás után Garciandia ziccerét védte Cupara. 2–2

3. perc: Gaberen harcolt ki hetest Pesmalbek, a büntetőt pedig Gasper Marguc értékesítette. 2–1

3. perc: hét a hat elleni játék a Szegednél, két beállóval, de az első ilyen próbálkozásnál Bodó csak a kapufát találta el.

2. perc: Rasmus Lauge átlövésből egyenlített. 1–1

1. perc: Remili lövését védte Mikler, a gyors szegedi támadás végén Garciandia átlövésével vezetnek a vendégek. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A házigazda veszprémiek piros szerelésben, a vendég szegediek fehér-világoskék csíkos mezben, világoskék nadrágban játszanak. Az első támadást a Veszprém vezeti, a Szeged védekezik.

ELŐZMÉNYEK

Meglepetésre nagyon egyoldalú mérkőzést vívott a Pick Arénában rendezett odavágón a Telekom Veszprém, amely már az első félidőben tíz góllal vezetett, végül idegenben 36–23-ra nyerte meg a rivális OTP Bank-Pick Szeged elleni odavágót a férfi kézilabda Bajnokok Ligája legjobb nyolc közé jutásért rendezett szakaszában.

A bakonyiak nagy különbségű győzelme után a Tisza-partiaknak alighanem csak a tisztes helytállás maradt hátra a nemzetközi porondon, hiszen csodára lenne szükségük, hogy ledolgozzák 13 gólos hátrányukat, viszont minden bizonnyal mindent megtesznek, hogy megfordítsák a párharcot.

Ugyanakkor Momir Ilics együttese megtorpant a Szeged elleni két mérkőzés között, hiszen csak döntetlent játszott a Nemzeti Kézilabda Akadémiával, s ezzel szemben Juan Carlos Pastor együttese rangadót nyert Tatabányán.

Kielce (lengyel)–Telekom Veszprém/OTP Bank-Pick Szeged
Négyes döntő (Lanxess Arena, Köln): 2023. június 17–18.

Bánhidi Bencéék azonban tisztában vannak vele, hogy nem teljesítettek jól az odavágón, s ezt nyílt levelet író szurkolók is szóvá tették, a klub pedig úgy döntött, visszatéríti a visszavágóra jegyet váltó vendégdrukkerek jegyeinek árát.

„Csak az első félidejét nyertük meg a Szeged elleni összecsapásnak! Meg kell tartanunk az előnyünket, sőt nyerni, de szeretnénk élvezni is a meccset, bár tudjuk, hogy kemény lesz. A Szeged nagyon motiváltan és teljes erőbedobással fog játszani a visszavágón, ami nekünk azért lehet kicsit nehéz, mert a vártnál könnyebben győztünk Szegeden, mégis nyugodtnak és koncentráltnak kell maradnunk. Ezen a rangadón mindenki nyerni akar, meg akarja mutatni, mire képes, ami az első meccsen szerintem nekünk sikerült” – mondta a klub honlapjának Mikita Vajlupau, a Veszprém fehér­orosz jobbszélsője, ami jól mutatja a másik fél indokait: Veszprémben, saját szurkolói előtt a csapat nem kaphat ki, és erre tényleg csak ritkán került sor az elmúlt időszakban.

A két együttes eddig 185 tétmérkőzésen találkozott egymással, melyek során 126 Veszprém győzelem született, 52-szer a Szeged ünnepelhetett, míg 7 alkalommal zárult a találkozó döntetlennel.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A TELEKOM VESZPRÉM–OTP BANK-PICK SZEGED FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!