Jégkorong-vb: osztrák siker a csehek ellen; svéd gála az első harmadban

2022.05.17. 21:36
null
Brian Lebler egyenlített a csehek ellen (Fotó: Getty Images, archív)
Nagy meglepetésre Ausztria jégkorong-válogatottja szétlövés után legyőzte a cseh válogatottat a finnországi világbajnokság keddi, 3. fordulójában, a dánok pedig nagy csatában verték meg az olaszokat – írja az MTI.

A divízió 1/A-osztályból felsorolt osztrák együttes – amely 37 másodperccel a vége előtt egyenlített extra mezőnyjátékossal – a rávezetésekben jobb volt, így két ponttal gazdagodott, a csehek csak eggyel. A csehekhez szerdán fog csatlakozni az NHL-rájátszásából kiesett bostoni David Pastrnak, a 2019–2020-as idény gólkirálya, és csütörtökön várható David Kämpf, aki a Toronto Maple Leafsszel nem jutott tovább a Keleti főcsoport negyeddöntőjéből.

A dánok az olaszokat győzték le 2–1-re, a vesztes csapat egyetlen gólját Alex Petan, a Fehérvár légiósa ütötte, ezzel lett 1–1 a második harmad hajrájában.