Női kézi BL: drámai hajrában ikszelt a Neagu vezette CSM

D. S. B.D. S. B.
2022.09.25. 18:08
Törökországban nyert a Rapid Bucuresti (Fotó: Handbal Rapid Bucuresti/Fb)
A két bukaresti csapat közül a Rapid idegenben győzte le a török Kastamonut, míg a CSM hazai pályán drámai végjáték után játszott döntetlent a német Bietigheimmel a női kézilabda Bajnokok Ligája-csoportkör harmadik fordulójában. A dán Esbjerg a szünetben már 11 góllal vezetett, végül tízzel győzte le a norvég Storhamart.

A BL-újonc Rapid Bukarest a horvát Lokomotiva Zagreb idegenbeli legyőzése és a francia Metz elleni döntetlen után a török Kastamonu Belediyesi vendégeként nem kezdett jól, de 8–4 után egyre inkább belejött, és 10–9-ről egy 6–0-s sorozattal fordított. A korábbi siófoki Katarina Jezicet is soraiban tudó török együttes egyszer még visszajött egy gólra (19–20), de ennél közelebb nem tudott kerülni, a Rapid pedig a hajrában növelte a különbséget, és 33–26-ra nyert idegenben.

Az B-csoport másik mérkőzésén a dán Esbjerg a norvég Storhamart fogadta. A hazaiak 7–1-es szériával alaposan bekezdtek, és a korai előnyt csak tovább növelték a folytatásban. A Storhamar már a 22. percben 18–8-as hátrányban volt (a parádésan védő Rikke Poulsen számos alkalommal kibabrált a látogatókkal), és a szünetre is 21–10-zel vonult. A norvégok játéka a fordulás után ugyan feljavult, de az Esbjerg nem engedte közelebb őket, és 35–25-re győzött.

Az A-csoportban a másik bukaresti klub, a CSM a hozzá hasonlóan két sikerrel álló német Bietigheimet fogadta. A találkozón a vendégek kezdtek jobban, az első félidőben volt, hogy négy góllal is vezettek, de a fordulás után Cristina Neaguék nemcsak visszajöttek a meccsbe, hanem 18–18 után két góllal el is léptek. Az utolsó negyedóra sok fordulatot hozott, hol a román, hol a német csapat vezetett. Bő két perccel a vége előtt a Bietigheim Xenia Smits gólja után 28–26-ra vezetett, majd Siraba Dembélé és Malin Aune is betalált, a CSM így 28–28-as döntetlenre mentette a mérkőzést.

A mérkőzés legjobbja a nyolc góllal záró bukaresti Neagu volt.

A Bietigheim magyar válogatott kapusa, Szikora Melinda 11 lövésből négyet védett a CSM ellen – az egyik nem kis bravúr volt.