Nem tudott nyerni odahaza a Real Madrid az Osasuna ellen!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.10.02. 20:50
Léc! (Fotó: AFP)
A La Liga 7. fordulójában a Real Madrid nagy meglepetésre nem tudta megverni odahaza az Osasunát, a mérkőzés 1–1-re végződött. A tabella élén maradt az FC Barcelona.

LA LIGA
7. FORDULÓ

Real Madrid–Osasuna 1–1 (1–0)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion, 55 410 néző. Vezette: Guillermo Fernández
Real Madrid:
Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Alaba, F. Mendy (Militao, 74.) – Ceballos (Camavinga, 53.), Tchouaméni (F. Valverde, 53.), Kroos (Asensio, 74.) – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Osasuna: Sergio Herrera – Nacho Vidal (Manu Sánchez, 82.), Unai García, David García, Juan Cruz – Moncayola (Aridane Hernández, 83.), Torro, Brasanac (Oroz, 69.) – Abde (Rubén Pena, 69.), Kike García (Budimir, 82.), Moi Gómez. Vezetőedző: Jagoba Arrasate
Gólszerző: Vinícius Júnior (43.), ill. Kike García (50.)
Kiállítva: David García (78.)

1990 decemberében 4–0-ra nyert a Real Madrid otthonában az Osasuna, Jan Urban mesterhármasával és Inigo Larraínzar találatával, 2004-ben a volt realos Valdo, a leendő realos Pablo García és a Moha góljával vitték el a három pontot, egyébként nem sok babér termett a Bernabéu-stadionban a pamplonaiaknak.

Akik most sokkal jobban kezdtek, de Barcelonától kölcsönhagyott Abde két helyzetet is kihagyott, egyet az ötös jobb, egyet az ötös bal sarkáról, Jon Moncayola 16 méteres lövését fogta a sérült Thibaut Courtois-t helyettesítő Andrij Lunyin, a felfutó jobbhátvéd, Nacho Vidal pedig kecsegtető helyzetből kapásból nagyon rosszul találta el a labdát.

Mégis a Real térhetett előnnyel a szünetre, Vinícius Júnior 16-os előtti lövését nem érte el a kapu előtt a lesen álló Antonio Rüdiger, de Sergio Herrera kapus későn vetődött: a VAR szerint szabályos volt a gól.

Rosszat tett a pihenő a madridiaknak, annak is örülhettek Carlo Ancelotti tanítványai, hogy Kike García a két helyzetéből csak egyet értékesített, pontosabban az ordító ziccerét közelről a kapu mellé küldte, ellenben Rüdiger mellől a kapunak háttal állva pazar gólt fejelt.

Elkezdte csipkedni magát erre a Madrid, és úgy nézett ki, a hajrában meg is nyeri a mérkőzést, mert Karim Benzema kiharcolt egy büntetőt, az őt ellökő David García piros lapot kapott – a francia csatár azonban a lécre rúgta a tizenegyest!

A Real 14 büntetőt rúghatott a ligában az Osasuna ellen, és csak hatszor volt eredményes, Benzema csak idén három büntetőt puskázott el az Osasuna ellen!

A döntetlen azt is jelentette, hogy maradt a tabella élén a Barcelona.

Korábban:
Celta Vigo–Real Betis 1–0 (Veiga 9.)
Kiállítva: Luiz Felipe (20., Betis)
Girona–Real Sociedad 3–5 (Riquelme 23., Arnau Martínez 27., Castellanos 48., ill. Sörloth 8., 42., Brais Méndez 66., Zubimendi 72., Kubo 85.)

Mallorca–FC Barcelona 0–1 (Lewandowski, 20.)
Espanyol–Valencia 2–2 (Joselu 56., Darder 83., ill. Gabriel Paulista 53., Cömert 96.)
Kiállítva: Braithwaite (90+2.), ill. Marcos André (85.)
Sevilla–Atlético Madrid 0–2
(M. Llorente 29., Morata 57.)
Cádiz–Villarreal 0–0
Kiállítva: Carcelén (90+3., Cádiz)
Getafe–Real Valladolid 2–3 (Borja Mayoral 29., Damián Suárez 31., ill. Sergio León 20. – 11-esből, 37., Plano 49.)
Athletic Bilbao–Almería 4–0 (Inaki Williams 10., Sancet 17., Nico Williams 62., Vesga 84. – 11-esből)

20. Elche615 2–16–14 1

Benzema a karrierje során 31 büntetőt lőtt be, 8-at hagyott ki. Az utóbbi hármat Herrera ellen…

A Madrid januárig (Benzema hibája az Elche ellen) zsinórban 26 büntetőt értékesített a La Ligában, azóta a 13-ból 6-ot kihagytak a realosok!

91 forduló után áll újra a Barcelona a La Liga élén.

A Realé a legjobb mérleg a büntetők mérlegében a ligában: +252 (555 neki, 303 ellene). Az Osasunáé a legrosszabb: -73 (155 neki, 228 ellene).

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. perc Hernández kifejeli Rodrygo jobb oldali beadását, Valverde jobbal kapura lő 30-ról, blokkolják.

90+4. perc Rodrygo jobb oldali beadását Benzema ötről a jobb sarok mellé fejeli középről, Unai és Hernández közül.

Hetedszerre sem kap ki Ancelotti az Osasuna ellen, de ez nem siker most neki.

90+2. perc Valverde jobb oldali beadását Díaz hatról a bal felső fölé fejeli, nem sokkal! Kissé jobbról, hat méterről.

5 perc a ráadás.

90. perc A Budimir által eléfejelt labdát jobbal 22-ről nem sokkal szúrja a bal sarok mellé Gómez, félmagasan. Lunyin nagyot vetődött, alighanem elérte volna a labdát.

88. perc Vinícius balról jobbal az ötösre adja a labdát, amelyről éppen csak lemarad a bevetődő Díaz.

Az előző 7 büntetőből a La Ligában 2-t értékesített a Real.

87. perc Vinícius jobbal a bal alsóba lőne középről, 18 méterről, a bal alsó előtt eléri a labdát vetődve Herrera, és fogja is a labdát.

86. perc Mariano Díaz is a pályán, Ancelotti "végső kétségbeesésében" becserélte őt is. Carvajal ment le. Majd felrúg egy nagy mikrofont mérgében...

14 realos büntető az Osasuna ellen, 6 lett gól.

A hazai kispadon ott ül a kis Canizares, az apjához hasonlóan szintén kapus Lucas.

82. perc Ante Budimir K. Garcíát váltja. Manuel Sánchez pedig Moncayolát, Aridane Hernández Vidalt.

81. perc Benzema jobbal a jobb alsóba lő egy lecsorgó labdát középről, de les.

79. PERC KARIM BENZEMA JOBBAL A LÉCRE LŐ! Középre.

79. perc Kike García reklamál, sárga lap.

78. perc DAVID GARCÍA KIÁLL, ÉS 11-ES JÖN. Jogos az ítélet, a bekk kétszer is lökött.

76. perc Camavinga szép emelése után Benzemát ellökik az ötös előtt, nyújtott karral, de tovább. VAR.

75. perc Vinícius bal oldali beadása után Militao ellöki D. Garcíát. Ápolás.

74. perc Marco Asensio Kroost, Éder Militao Mendyt váltja.

73. perc Vinícius a jobb sarok előtt, de elnyomják.

70. perc Camavinga jobb oldali beadását elkapja Herrera a magasra ugró Benzema elől.

68. perc Carvajal mellett Toro kiharcol egy kornert.

De 2005 óta nem rajtolt ilyen jól az Osasuna. 1991-ben a negyedik helyen végeztek, a Real-verés idényében, ez a klubrekord. Egy ponttal zártak a Real mögött akkor!

A Real története során negyedszer nyerheti meg első 7 bajnokiját. A rekord 9, 1968-ból.

66. perc
Rodrygo jobbal a bal alsóba lőne 25-ről, nagy erővel, a vetődő Herrera fogja azonban a labdát.

61. perc Benzema passzát Rodrygo ballal 12-ről, kissé balról a léc fölé vágja, Unai értő szorításában.

60. perc Benzema lő jobbal kapura az ötös jobb sarkáról, Kroos emelése után, Herrera véd a léc alatt, de les.

57. perc Alaba ballal milliméterekkel teker a bal felső sarok mellé egy 21 méteres, kissé jobbról járó szabadrúgást.

54. perc Ceballos és Tchouaméni le, Federico Valverde és Eduardo Camavinga be.

53. perc Megússza a Real, Gómez jobbal középre ad a bal sarok elől, Kike García jobbal a jobb alsó mellé lő, öt méterről. MI MARAD KI?! Ziccer, nem is kicsi.

50. PERC ITT IS A GÓL! Unai García jobb oldali beadását tízről, Rüdiger elől a jobb felső sarokba fejeli KIKE GARCÍA, a kapunak háttal állva! 1–0!

50. perc Teljesen visszaáll a Real, titki-takázik az Osasuna.

46. PERC FOLYTATJUK!

Előző 14 Osasuna elleni bajnokiján nem kapott ki a Real.

A Szuperliga feljelentette a FIFA-t és az UEFA-t az Európai Bíróságon, ugyanis szerintük jogtalanul fenyegették meg a Szuperliga klubjait, hogy kizárják őket számos versenysorozatból, például a világbajnokságról (a Szuperligában pályára lépő játékosokat). Ítéletet december 15-re várnak, a meghallgatások pedig a nyáron véget értek.

Habár egyértelmű, hogy Pérez szándéka a klubja anyagi helyzetének javítása, és az amerikai összehasonlítás némileg torz a piacok méretei és a fogyasztási szokások eltérése miatt, de nem minden kijelentése tűnik értelmetlennek.

Az otthoni problémákra is kitért a Real Madrid elnöke. „A La Liga sok tévés feliratkozót veszített, a stratégiája pedig az, hogy több pénzt kér a megmaradt kevesebb fogyasztótól. Egy luxusterméket hoztak létre egy olyan termékből, amelynek népszerűnek (tömegterméknek) kellene lennie. Hogy lehet az, hogy a klubunk csak kilencszer találkozott a Liverpoollal az európai kupákban 67 év alatt?”

Pérez összehasonlítást is tett az amerikai major ligákkal. „Az UEFA növeli az irreleváns csapatok közti mérkőzések számát. Ez csak felgyorsítja az európai futball hanyatlását. A Forbes szerint a Real Madrid a világ 13. legértékesebb sportvállalkozása, korábban ötödikek voltunk, a listán pedig csupán három futballklub található. A trend vitathatatlan, valamit nagyon jól csinálnak Amerikában.”

„Szeretett sportágunk folyamatosan veszít a népszerűségéből világszerte. A fiatalok egyre kevésbé érdeklődnek a játék iránt, ezt a folyamatot pedig meg kell fordítani. Az új generációk az online platformokat és a videojátékokat igénylik. Minőségi termékre vágynak, amelyet a futball jelenlegi versenyrendszere, még azok végső stádiuma sem tud megadni. Minden tiszteletem a nemzeti bajnokságoké, de az európai nemzetközi versenyrendszernek egész éven át mérkőzéseket kellene rendeznie, hogy visszacsalogathassuk a fiatalokat. A Szuperliga nem lenne zárt liga. A 25 százaléka nyitott lenne, vagyis bárki kvalifikálhat a helyek negyedére.”

Florentino Pérez a Real Madrid éves taggyűlésén szólalt fel, és számos témában nyilatkozott. Kijelentette, hogy az átépülő stadion soha nem fog nevet változtatni, valamint hogy a Szuperliga milyen változásokkal nézne ki a tavalyi tervekhez képest.

Forrás: Weltfussball

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Dani Ceballosnak sárga lap Brasanac megrúgásáért.

Két perc a ráadás.

45. perc Rodrygo kapura tör, a 16-oson szereli őt Unai. Kroos beadását Tchouaméni a léc fölé fejeli az ötös előteréből, jócskán.

43. PERC VEZET A REAL! Alaba balra passzol a 16-os elől, VINÍCIUS JÚNIOR jobbal a bal alsóba tekeri a labdát a 16-os sarka elől. Herrera késve vetődik, Rüdigerre és Benzemára "vár", akik az ötös előtt helyezkedtek. A német megindult, de megállt, Herrera elkésett, de ez így sem potya gól szerintünk: 1–0!

37. perc Ez sincs bent, Vinícius bal oldali, ballábas beadását jobbal tízről, kissé jobbról jobbal milliméterekkel teszi a jobb, azaz a túlsó felső sarok mellé Benzema.

33. perc Mellé, Gómez indít kontrát Kroos kornere és Tchouaméni rossz passza után, Abde lőhet az ötös jobb sarkáról... a túlsó alsó sarok mellé!

28. perc Ziccer, Vinícius ballal nyolcról, kissé balról Herrerához lő. Kroos bal oldali szögletét középről, az ötösről a jobb sarok mellé hátalja aztán Rüdiger.

27. perc Gómez passza után Moncayola jobbal 16-ról, középről Alaba elől kapura lő, laposan... de éppen Lunyin elé talál.

23. perc Folytatjuk.

A lelátón kellett egy szurkolót ápolni.

Valamit vizsgál a VAR? Két perce áll a meccs lassan.

20. perc Vinícius remek ívelését elfejeli Benzema elől Unai. Kontra, Abde lövését blokkolják, de a labda Vidalé... aki jobbal az ötös jobb sarkáról pocsékul találja el a labdát.

17. perc Carvajal jobb oldali beadását elfejeli Mendy az ötösön Unai és Benzema elől.

15. perc Helyzet, Brasanac 17-ről Rüdigerbe lő, K. García passzát Abde ballal az oldalhálóba rúgja, az ötös bal sarkáról.

14. perc Fegyelmezetten bekkel az Osasuna, nem tud ezzel mit kezdeni a Real.

7. perc Rodrygo Cruz mellett jobbról jobbal élesen középre lő, de fogja a labdát Herrera.

4. perc Vinícius kiharcol egy kornert a balon, a beadást Ceballos jobbal 18-ról Torróba vágja. Vinícius újabb szögletet harcol ki, Herrera bizonytalan, Tchouaméni jobbal az ötös jobb sarkáról egy védőbe lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek piros mezben és fekete nadrágban.

Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés.

Amancio Amaróé a kezdőrúgás, a Real-legendát Benzema átkarolva kíséri a pályára.

18 éve nem nyert itt az Osasuna.

Valverde megkapja az előző hónap legjobbjának járó díjat... majd leült a kispadra.

Egy kis örökmérleg: 84 találkozó, 53 madridi és 13 pamplonai sikerrel, 183, ill. 79 rúgott góllal.

Eltiltott: a pamplonai Chimy Ávila.

A hazaiaktól Thibaut Courtois, Lucas Vázquez és Luka Modric sérült, a vendégektől Kike Saverio maródi.

Ez alapján átlagosan a legtöbb néző az FC Barcelona stadionjában van (83 383), de ez abból a szempontból nem meglepő, hogy majdnem 100 ezer férőhelyes a Camp Nou. A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid stadionja felújítás alatt áll, ezért találhatjuk a blancókat a top 10-en kívül.

A Die falsche 9 sorrendbe állította Anglia, Spanyolország, Németország, Olaszország és Franciaország futballcsapatait aszerint, hogy mely együttesek stadionjait látogatják a legtöbben a mostani idényben. Az első három osztályban szereplő gárdák (365) mérkőzéseit vizsgálták meg.

A 21 éves spanyol válogatott támadó gólpassza előtti labdalevétele külön is megér egy misét. Ha ezt Vinícius Júnior csinálja, hetekig cikkeznek róla.

„Nem tudjuk, mi lesz majd. Azon gondolkozunk, hogy mit csináljunk majd azokkal a futballistákkal, akik elutaznak a világbajnokságra. Január közepéig talán csak azokat szerepeltetjük majd, akik itthon maradnak. Szét kell osztani a keretet azokra, akik maradnak és azokra, akik elutaznak. Nem játszhat mindenki, aki részt vesz a világbajnokságon. Pihenniük kell, miután hazatérnek, kapnak majd egy tíznapos szünetet” – vázolta a Real Madrid terveit Ancelotti. Ezek szerint könnyen előfordulhat, hogy a csapatnak akár három bajnoki meccsen is nélkülöznie kell majd fontos játékosait.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője szinte maradéktalanul elégedett volt csapatával az Atlético Madrid 2–1-es legyőzését követően, és Diego Simeone, a városi rivális trénere is dicsérte a Realt – igaz, annyi vagányságot belevitt a méltatásba, hogy saját korábbi bajnokcsapatához hasonlította Valverdééket.

Ebben az idényben alaposan felforgatja a bajnokságok megszokott menetrendjét a november végén kezdődő katari vb. A torna döntőjét december 18-án rendezik, a spanyol bajnokság pedig a tervek szerint az év utolsó napján, december 31-én indul újra.

„A sűrű menetrend most a legnagyobb gondunk, sok mérkőzés áll előttünk. A szervezeteknek együtt kell dolgozniuk, hogy megoldják ezt, hiszen egyszerűen túl sok meccset kell játszanunk” – mondta az olasz tréner.

A Real Madrid igazi maratonit kezd meg a vasárnapi találkozóval, a blancók kilencszer lépnek pályára októberben, a hónap közepén pedig lesz egy olyan sorozatuk, amikor kilenc napon belül négyszer játszanak, ráadásul ekkor mérkőznek meg a Barcelonával, a Sevillával és az RB Leipziggel is.

„Fede nagyon hasonlít Gerrardra. Nagyon jó neki, hogy egy ilyen sikeres játékoshoz hasonlítják. Minden megvan benne ahhoz, hogy arra a szintre jusson, sőt, túl is szárnyalhatja” – nyilatkozta az Osasuna elleni összecsapás előtt Carlo Ancelotti.

A mérkőzés előtt a csapat vezetőedzője, Carlo Ancelotti tartott sajtótájékoztatót, ahol beszélt Federico Valverdéről, a szűk menetrendről és a világbajnokságról is.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A REAL MADRID–OSASUNA MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!