Serie A: három góllal vetett véget rossz sorozatának a Juve

K. Zs.K. Zs.
2022.10.02. 22:35
null
Dusan Vlahovics is a kapuba talált, a Juventus három gólt ünnepelhetett (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén.

A Juventus a 24. percben szerezte meg a vezetést: Arkadiusz Milik csent labdát a pálya közepén, indította Dusan Vlahovicsot, ő balra passzolt, Filip Kosztics pedig éles szögből belőtte első gólját a „zebrák” kötelékében.

Az első félidő hajrájában Milik közeli lövését még védte honfitársa, Lukasz Skorupski, aztán a második játékrész derekán gyorsan eldőlt a meccs.

Az 59. percben, egy gyors ellencsapás végén Weston McKennie jobb oldali beadását a hosszú oldalon helyezkedő Vlahovics fejelte a hálóba, három perccel később pedig, a rövid felszabadítás után visszafejelt labdát – ezúttal Juan Cuadrado volt az előkészítő – Milik bombázta a léc alá.

Egy kis stat: Vlahovics sorozatban a negyedik, Bologna elleni bajnokiján szerzett gólt; a szerb támadó korábban épített ilyen sorozatot a Sampdoria ellen is. (Opta)

A Juventus háromfordulónyi – sőt ha a Bajnokok Ligáját is számításba vesszük, öt meccse tartó – nyeretlenség után gyűjtött be ismét három bajnoki pontot.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Juventus–Bologna 3–0 (Kosztics 24., Vlahovics 59., Milik 62.)
Korábban
Lazio–Spezia 4–0
(Zaccagni 12., Romagnoli 24., Milinkovics-Szavics 62., 90+1.)
Lecce–Cremonese 1–1 (Gabriel Strefezza 42. – 11-esből, ill. Ciofani 19. – 11-esből)
Sampdoria–Monza 0–3 (Pessina 11., Caprari 67., Sensi 90+5.)
Sassuolo–Salernitana 5–0 (Laurienté 12., Pinamonti 39. – 11-esből, Thorstvedt 53., Harrui 76., Antiste 90+2.)
Atalanta–Fiorentina 1–0 (Lookman 59.)