Szoboszlai Dominik szenzációs gólokat lőtt, egyedül nyerte meg a meccset

RB Leipzig - VfB Stuttgart Sports Bundesliga soccer Horizontal
27 January 2023, Saxony, Leipzig: Soccer: Bundesliga, RB Leipzig - VfB Stuttgart, Matchday 18, Red Bull Arena. Leripzig's Dominik Szoboszlai (2nd from left) has just scored to make it 2:0 and is cheering. Photo: Hendrik Schmidt/dpa - IMPORTANT NOTE: In accordance with the requirements of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. (Photo by HENDRIK SCHMIDT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
A Bundesliga 18. fordulójában az RB Leipzig a két fantasztikus gólt szerző Szoboszlai Dominik vezérletével 2-1-re nyert a Stuttgart ellen.

Az októberben súlyos térdsérülést szenvedő Gulácsi Péter továbbra sem állhatott a lipcseiek kapujában, de Willi Orbán és a friss Magyar Aranylabda-győztes Szoboszlai Dominik ott voltak a kezdőcsapatban.

A fölényben futballozó Leipzig szerzett vezetést a 25. percben, méghozzá Szoboszlai fantasztikus, 30 méteres szabadrúgásgóljával.

A magyar válogatott középpályás számára a második félidő is remekül indult, ugyanis a 49. percben egy újabb remek találattal növelte az előnyt. Ezúttal Andre Silva fejelte oda hozzá a labdát, Szoboszlai átvette, majd egy pattanás után, 16 méterről bezúdította a jobb alsó sarokba.

Szoboszlai Dominik zseniális gólokat lőtt a Stuttgart ellen Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Hendrik Schmidt

A Stuttgart a 69. percben Chris Fuhrich büntetőjével szépített, így izgalmasnak ígérkezett a hajrá, ám végül a játék képe nem változott, a Lipcse magabiztosan őrizte előnyét és Szoboszlai vezérletével megnyerte a meccset.

Győzelmével a Leipzig egy pontra megközelítette az éllovas Bayernt, amely egy meccsel kevesebbet játszott.