Fordított az Újpest, és legyőzte a Honvédot

2023.01.29. 15:18
A labdarúgó NB I 17. fordulójában az Újpest az első félidőben hátrányba került a Budapest Honvéd ellen, de a másodikban magához ragadta a kezdeményezést, fordított, és megnyerte a kiesés elkerülése szempontjából roppant fontos találkozót (2–1).
Az első félidőben jobb volt a Honvéd, de visszaesett, és ezt kihasználták a lila-fehérek (Fotó: Szabó Miklós) – GALÉRIA A KÉPRE KATTINTVA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Újpest–Budapest Honvéd 2–1 (Kastrati 61., Antonov 75. – 11-esből, ill. Lukics 30. – 11-esből)
Budapest,Szusza Ferenc Stadion, 4044néző.Vezette:Karakó

KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Úgy egy órával a kezdés előtt az újpesti sajtóteremben a taktikai táblán olvasni lehetett a kispesti kezdőcsapat várható összetételét – pontosabban csak tíz nevet, a tizenegyedik helyen csak egy kérdőjelet láthattunk. Néhány perc múlva kiderült, a mérkőzésre készülő lila-fehérek nem mindegyiket nevet találták el (Christian Gomis és Eördögh András csak a kispadon kapott helyet, míg a 19 éves Benczenleitner Barna a Megyeri úton mutatkozhatott be az élvonalban), a három–négy–hármas hadrendet viszont megérezték. Vagy lehet, inkább tudták...

Azt is sejteni lehetett, hogy a két tábor között hamar elkezdődik egymás szidalmazása, a hangosbemondónak már a 36. másodpercben (!) figyelmeztetni kellett az Újpest-szimpatizánsokat és a Kispestről érkező hétszáz fanatikust, hogy sportszerűen biztassák kedvenceiket – ennek persze szokás szerint sok foganatja nem volt. Lassan csordogáltak a percek, több technikai hibát láthattunk, nem alakult ki folyamatos játék. Aztán a 11. percben végre örülhettünk, hogy történik valami érdemleges, Jairo Samperio lövése után a jobb oldali kapufa mellett suhant el a labda. A korábban Újpesten is szereplő, jelenleg a Honvédban futballozó Zsótér Donát is csak csóválhatta a fejét a lelátón. Mint ismert, a vendégek támadója kidőlt a sorból, miután két hete a törökországi edzőtáborban, a szerb FK Kolubara elleni felkészülési összecsapáson belefejelt az ellenfél vállába, elvesztette az eszméletét, és kórházba kellett szállítani. A hírek szerint még néhány hét szükséges, mire újra számíthat rá a szakmai stáb, Nenad Lukicsra azonban már vasárnap is lehetett. A szerb csatár a joggal megítélt tizenegyest (Karakó Ferenc döntését a VAR megerősítette) higgadtan értékesítette. Hogy a légiós mennyire fontos láncszeme a kispestieknek, arra bizonyíték, hetedik gólját jegyezte az idényben.

A vendégek megérezték a vérszagot, a következő percekben is próbáltak nyomást helyezni a hazaiakra, akik a kapott gólig sem futballoztak jól, utána viszont csak keresték a helyüket. Szappanos Péternek nem is kellett védenie – a 39. percben sem, amikor a friss újpesti szerzemény, Ognjen Mudrinszki veszélyeztetett, de úgy egy méterrel célt tévesztett. Apropó, Mudrinszki... Információnk szerint a szerb csatárt a Honvéd is szerette volna magához csábítani a télen, de a 31 éves futballista a IV. kerületieket választotta.

A szünetben változtatott Milos Kruscsics, az Újpest FC vezetőedzője, s hogy jó döntést hozott, arra bizonyíték: a csereként beálló Lirim R. Kastrati szép gólt szerzett, kilőtte a jobb felső sarkot (1–1).

Felpezsdült a mérkőzés, nem is kellett sokat várni a második hazai gólra: Herdi Prenga és Albi Doka várt egymásra, Csoboth Kevin pedig szemfüles volt, elvitte a labdát, majd tizenegyest harcolt ki, miután Lazar Csirkovics szabálytalankodott vele szemben. Nemanja Antonov ugyanolyan nyugodtan gurított a jobb alsó sarokba, mint a másik oldalon Lukics.

Az eredmény már nem változott, s mivel az ugyancsak az élvonalban maradásért küzdő Mezőkövesd is nyert a Puskás Akadémia ellen, az Újpesttel együtt valamelyest ellépett a most kieső helyen álló Honvédtól és Vasastól. 2–1

CSOBOTH: JÓ IDŐBEN GYÚJTOTTÁK A SZURKOLÓK A TÜZEKET