Viníciusnak rémálmai lesznek, nem született gól a Madrid–Sociedadon

2023.01.29. 20:50
Vinícius Júnior hagyta ki a Real legnagyobb gólhelyzeteit (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában a Real Madrid 0–0-s döntetlent játszott a Real Sociedaddal.

SPANYOL LA LIGA
19. FORDULÓ

REAL MADRID–REAL SOCIEDAD 0–0
Madrid,
Santiago Bernabéu, 58 129 néző. Vezette: Melero López
REAL MADRID: Courtois – Nacho, Militao, Rüdiger, Camavinga – Valverde (Asensio, 78.), Kroos, Ceballos (Modric, 78.) – Rodrygo, Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
REAL SOCIEDAD: Remiro – Elustondo (Olasagasti, 65.), Zubeldia, Le Normand, Munoz (D. Rico, a szünetben) – Méndez (R. Navarro, 55.), Zubimendi, Illaramendi, Kubo – Sörloth (C. Fernández, 85.), Oyarzabal (P. Marín, 55.). Vezetőedző: Imanol Alguacil

Nem várt könnyű feladat a Real Madridra, az a Real Sociedad látogatott ugyanis a Santiago Bernabéuba, amely zsinórban öt győzelmet ünnepelhetett a La Ligában, s a fordulót megelőzően mindössze három pontra volt az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó „királyiaktól”.

Carlo Ancelottinak nélkülöznie kellett David Alabát, Dani Carvajalt, Ferland Mendyt és Aurélien Tchouaménit is.

Nagy iramban kezdtek a csapatok, a hatodik percben Oyarzabal találta meg a bal szélen felfutó Munozt, aki kapásból, erőből lőtt középre. Az ötösnél Sörloth érkezett lendületből, ám nem találta el a labdát. A 14. percben jegyezhettük fel az első Vinícius Júnior-ziccert – a támadó a bal szélről húzott befelé a Sociedad-védők között, majd nagyjából hét méterről a hosszú alsót vette célba. Nagyon közel volt a gólhoz, de kicsivel elméretezte a lövést.

Innentől kezdve nem láthattunk sok helyzetet, a hazaiak inkább átlövésekből próbálkoztak. A szünet előtt aztán ismét Vinícius lőhetett volna gólt, a gyors ellentámadás végén azonban képtelen volt elgurítani a labdát Alex Remiro lába mellett.

A fordulást követően ismét a Sociedad kapusa szomorította el a brazil csatárt egy védéssel, kisvártatva pedig Valverde bombájánál imádkozta ki ugyanő a labdát a jobb felső sarokból. Húsz perccel a meccs vége előtt Benzema hozta nagy helyzetbe Viníciust, pimasz emeléssel próbálkozott, de Remiro ebbe is belekapott. A hajrában a Sociedad egyértelműen a döntetlenre játszott, a Real meg képtelen volt bevenni a kapuját. 0–0

A madridiak ötpontos hátrányban vannak a Barcelonával szemben a tabellán – a katalánok szombaton 1–0-ra legyőzték a Gironát.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+7. perc: itt a vége, nem született gól.

90+4. perc: Remiro kap sárgát időhúzásért.

90+3. perc: hiába ér fel gyorsan a Real a Sociedad tizenhatosához, a vendégek ott magabiztosan bekkelnek.

90. perc: öt perce maradt a Realnak megnyerni a meccset.

87. perc: Kroos lőtt nagyjából 25 méterről szabadrúgásból, de a sorfal tette a dolgát.

85. perc: Sörloth kocogott le, Carlos Fernández állt be.

82. perc: a Real a jobb szélen próbálkozik támadással, de Asensio rendkívül körülményes a labdával. Többször is beadással próbálkozott, de egyszer sem jutott el a labda Benzemáig.

78. perc: kettőt cserélt a hazai csapat – Modric és Asensio állt be, Ceballos és Valverde jött le.

71. perc: REMIRO NAGY VÉDÉSE! Vinícius Júniornak rémálmai lesznek a Sociedad kapusáról – a brazil csatár Benzema passzából megint óriási helyzetbe került, egy pimasz emeléssel próbálkozott, de Remiro ebbe is belekapott.

68. perc: Kubo a tizenhatoson belül kissé hosszan vette át a labdát, így helyette Courtoist fejét találta el becsúszva. Sárga lapot kapott.

66. perc: Jon Olasagasti váltotta Elustondót.

65. perc: Elustondo nagyon csúnyán lépett oda Camavingának, egyből sárgát kapott.

64. perc: kis körömpasszokkal operálna a Real még a Sociedad tizenhatosán belül is, de kissé túlcifrázta Benzema és Ceballos is – az ötösnél kényszerítőztek volna.

60. perc: Kubo került a tizenhatoson belülre, majd ballal próbálta meglepni Courtoist, de a belga kapus időben reagált, szépen védte a japán lövését.

55. perc: csere a vendégeknél – Oyarzabal és Méndez helyén Pablo Marín és Robert Navarro.

51. perc: Sörloth nyargalhatott a Real Madrid kapuja felé, a közelében nem volt senki, ennek ellenére nagyon csúnyán eltörte a labdát.

50. perc: SISTERGŐS BOMBA! Valverde már megint egy szöglet után lőhetett, de ez már jóval veszélyesebb volt, mint az előző két próbálkozása. A labda a jobb kapufa mellett zúgott el, Remiro ezt csak nézte.

49. perc: MEGINT VINÍCIUS! A szélső Benzemától kapott pazar ütempasszt, ballal, egyből ráfordult, de Remiro lábbal hárította a bal alsóba tartó labdát.

46. perc: a második félidőben rögtön egy helyzetet láthattunk: Ceballos lőtt nagyjából 20 méterről, a kapus könynedén védett.

46. perc: Diego Rico váltotta Munozt a szünetben.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: vége az első félidőnek, gól nélküli döntetlennel mehetnek pihenőre a felek.

45+1. perc: MIT HAGYOTT KI VINÍCIUS? A brazil csatár egy gyors ellentámadás végén találta magát ziccerben, ám egy az egyben képtelen volt elgurítani a labdát a kapus mellett.

45. perc: Ceballos került lövőhelyzetbe a tizenhatos csücskétől, a tekerése nagyjából félméterrel suhant el a kapu mellett.

43. perc: Ceballos tört be a tizenhatoson belülre, a beadását blokkolták. A szöglet után ismét Valverde lőtt, de akárcsak az előző próbálkozása, ez is maximum az NFL-ben számított volna mezőnygólnál.

41. perc: Nacho lépett oda keményen, a jutalma egy sárga lap.

35. perc: ismét szépen kígyózott Vinícius, majd Rodrygo sarkazott Benzemának, aki egy szép csel után ballal vette célba a kaput, de ahogy Hajdú B István mondta a FIFA-ban: „Nem a kapuba, hanem a kapusba lőtt!”

32. perc: szép támadást vezetett a Real Madrid, előbb Vinícius találta meg Valverdét, aki legurított Kroosnak. A német középpályás egyből lőtt, a bal alsóból szedte ki a kapus. A szöglet után az uruguayi is lőhetett, de ez már kevésbé volt veszélyes.

29. perc: Kroos akadt össze Illaramendivel, érdekes mozdulatokat mutattak be, majd egy kisebb szökdelés után mindketten a földön végezték.

27. perc: Zubimendi sárgult be.

26. perc: megint a brazil szélső van a középpontban, a jobb oldalról lőtt volna középre, de beleértek a beadásába.

23. perc: Vinícius Jr. dühöng, amiért nem kapott pontos passzt.

20. perc: Vinícius most a jobb oldalon bolondította meg a vendég védőket, egy parádés csel után Valverdének gurított volna vissza, de a passza nem volt pontos.

17. perc: A VOLT REAL-JÁTÉKOS MAJDNEM ELSZOMORÍTOTTA A HAZAIAKAT! Illaramendi került lövőhelyzetbe a Real tizenhatosán belül, nem is tétovázott, ballal állítás nélkül lőtt. Courtois vetődött ugyan, de ezt biztosan nem érte volna el, szerencséjére a labda elsuhant a bal kapufa mellett.

14. perc: PARÁDÉS JELENETEK, DE NINCS GÓL! Vinícius a bal szélről húzott befelé a Sociedad-védők között, majd nagyjából hét méterről a hosszú alsót vette célba. A brazil támadó nagyon közel volt a gólhoz, de egy kicsivel elméretezte a lövést.

12. perc: a Real Sociedad térfelén folyik most a játék, de a madridiak nem nagyon támadnak le, a vendégek könnyedén passzolgatnak.

9. perc: a tizenhatoson belül Valverde addig-addig emelgetett, míg a lába is olyan magasságba került, ami már nem volt szabályos.

7. perc: MOST A REAL VESZÉLYEZTETETT! A tizenhatoson belül Benzema ügyesen bújt ki a védők között, a próbálkozásánál nem sok hiányzott a gólhoz.

6. perc: NAGY LEHETŐSÉG MARADT KI! A tizenhatos előterében Oyarzabal találta meg a bal szélen felfutó Munozt, aki kapásból, erőből lőtt középre. Az ötösről Sörloth érkezett lendületből, ám nem találta el a labdát.

3. perc: Kroos a jobb oldalról végzett el szabadrúgást – a labda veszélyesen kanyarodott középre, de az egyik vendég védő szögletre mentett. A sarokrúgás az első emberben elakadt, a kipattanónál pedig hiába tüzelt Valverde, a labda nem jutott el a kapusig.

2. perc: Benzema egy szerelés után sántikál, a Real-szurkolók remélik, hogy nem komoly az eset.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Nem lesz könnyű feladata a Real Madridnak, hiszen az a Real Sociedad lesz az ellenfele, amelyik az elmúlt öt mérkőzését kivétel nélkül megnyerte a spanyol La Ligában, s mindössze három pontra van az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó „királyiaktól”.

Carlo Ancelottinak ráadásul nélkülöznie kell David Alabát, Dani Carvajalt, Ferland Mendyt és Aurelien Tchouaménit is. A Real kezdőjében egyébként nincs ott Luka Modric sem, Dani Ceballos fogalja el a horvát klasszis helyét.

A madridiaknak igencsak fontos lenne a három pont megszerzése, miután a Barcelona szombaton Robert Lewandowski nélkül is legyőzte a Gironát 1–0-ra, így jelenleg hat pont választja el egymástól a két együttest a tabellán.