Pontot mentett a hajrában a Szeged az ETO ellen

2023.01.30. 18:50
A szegedi együttesben a csapatkapitány, Gajdos Zsolt sokat harcolt a labdáért (Fotó: Gémes Sándor)
Döntetlennel zárult a labdarúgó NB II első tavaszi fordulójának hétfő esti záró mérkőzése Szegeden, ahol az ETO FC Győr már magáénak érezhette a három pontot, de a hazaiak a hajrában kiegyenlítettek (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–ETO FC GYŐR 1–1 (0–1)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 500 néző. Vezette: Berke Balázs (Aradi József, Szalai Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey (Beronja, 80.), Temesvári, Tóth B., Kővári – Simon Á. (Farkas A., 19.), Szakály D. – Papp Á. (Rédling, 80.), Gajdos, Kundrák (Prosser, 66.) – Bíró B. (Haruna, 66.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Csinger, Fodor F., Keresztes (Csontos, 78.) – Toma, Vitális (Kiss B., 78.), Kiss K. – Szendrei Á. (Babati, 48.), Morinígo (Priskin, 78.), Lacza (Szujó, 88.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző:
Temesvári (88.), ill. Lacza (24.)
Kiállítva: Csinger (87.)
MESTERMÉRLEG
Alekszandar Sztevanovics:
– Az első félidő nem tetszett, féltünk játszani, emiatt szomorú voltam, és ki kell elemezni a hibákat. A második félidőben feljavult a játékunk, gyors oldalváltásokkal, nagyobb tempóban játszottunk. Hozzáteszem, a meccs első negyvenöt percében a Győr agresszívebben futballozott, de gratulálok a saját játékosaimnak, mert nem adták fel, és egyenlítettünk.
Tímár Krisztián:
– Jó mérkőzésen vagyunk túl. Sikerült vezetnünk, de sajnálom, hogy a szünet előtt már három védőm kapott sárgát. A kiállítás befolyásolta a meccset, hiszen addig jól működött a rögzített szituációk levédekezése, ám a Szeged éppen egy ilyenből egyenlíthetett ki.Kézben tartottuk a meccset, ám meg kell tanulnunk nyerni. Fiatal a csapatom, örülünk az egy pontnak, de ha a szívemre teszem a kezem, akkor sajnálom az itt hagyott kettőt.

Két ellentétes félidőt láthatott a szegedi közönség. Az elsőben frissebbnek, ötletesebbnek tűnt a Győr, amely a 24. percben Lacza Alex szerencsés lövése révén meg is szerezte a vezetést. A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, Tóth Bence egyszer a gólvonal előtt úgy találta el a labdát, hogy az a lécről pattant ki.

A szünet után a Szeged volt a kezdeményezőbb, a bátrabb, és rögtön két fejessel veszélytette a győri kaput. Papp Áron közelről mellé csúsztatta a labdát, Gajdos Zsolt pedig fölé fejelt. A következő helyzet is a Szegedé volt, Kundrák Norbert fejese után egy védőről pattant szögletre a labda. A 78. percben Kővári Róbert volt soron, lövését Kovácsik Ádám a röviden védte.

A hajrá mozgalmasan alakult, előbb Csinger Márk megkapta a második sárgáját, majd rögtön utána Temesvári Attila fejesével egyenlített a Szeged. 1–1

PROSSER: SZERETNÉK FELJUTNI A SZEGEDDEL AZ NB I-BE

KOVÁCSIK FÉL ÉV UTÁN ÁLLHATOTT ÚJRA A KAPUBAN

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva olvashat!

20. Dorogi FC21451222–36–1417

90+3. perc: vége a mérkőzésnek.

88. perc: GÓÓÓÓL! Szakály Dénes bal oldali szabadrúgása után Temesvári Attila érkezett, és fejjel egyenlített öt méterről, 1–1

87. perc: Csinger megkapta a második sárgáját, így a pirosat is.

84. perc: Szakály D.kapott sárgát.

80. perc:Könczey helyére Beronja, Papp Á.helyére Rédling érkezett.

78, perc: Morinígohelyett Priskin, Vitálishelyére Kiss B., Kereszteshelyére Csontosérkezett.

77. perc: Kővári lőtt, Kovácsik a jobb oldali rövidnél védett.

75. perc: Kővári kapott sárgát.

72. perc: Prosser távolról lőtt, a labda Kovácsik zsákmánya lett.

66. perc: Bíró B. helyére Haruna, Kundrák helyére pedig Prosser érkezett.

63. perc: Kundrák fejese egy védőről pattant fölé.

54. perc: Papp Á. kapott sárgát.

51. perc: Lacza kapott sárgát.

50. perc: Papp Á. érkezett Szakály D. beadására, és fejjel éppen csak mellécsúsztatta a labdát.

48. perc: Szendrei helyére Babati érkezett.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+2 perc: vége az első félidőnek.

45. perc: Csinger is sárgát kapott.

39. perc: Fodor F.kapott sárgát.

31. perc: Morinígó fejelt fölé kilenc méterről.

28. perc: Keresztes kapott sárga lapot.

24. perc: GÓÓÓÓL! Lacza Alex a bal oldalon vezette rá védőjére a labdát, majd beadott volna, a labda azonban érdekesen indult el az útjára, és a kimozduló Takács János fölött a hálóba hullott, 0–1

19. perc: kényszerű szegedi csere: Simon Á. helyére Farkas A. érkezik.

13. perc:jobb oldali győri támadás után Vitálislövését Tóth Bencementette a gólvonal előtt.

Kundrák Norbert (jobbról) és a győri védő, Kovács Krisztián párharca. (Fotó: Gémes Sándor)

9. perc: Tomalőtt 20 méterről, a labda egy védőn felpattant, majd a kapu felett hagyta el a játékteret.

6. perc:Simon Ádámé az első kapura lövés, az elékerülő labdát lőtte rá 22 méterről, amely jóval elkerülte a kaput.

1. perc: a Győr kezdte a mérkőzést.

A Győr vezetőedzője, Tímár Krisztián nem csak azért foglalhatja el a helyét kispadon érdekes érzésekkel, mert volt a Szeged játékosa és utánpótlásedzője, hanem mert az U18-as válogatott szövetségi edzőjeként irányított már nemzetközi mérkőzésen a Szent Gellért Fórumban.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a télen többek között Prosser Dániellel erősítő Szeged az ellen az ETO ellen, amelyhez az átigazolási időszakban paraguayi játékos is érkezett.