NBA: LeBron James a liga legtöbb pontot szerző játékosa!

D. S. B.D. S. B.
2023.02.08. 06:33
LeBron James Kareem Abdul-Jabbart megelőzve lett az NBA legtöbb pontot szerző kosárlabdázója (Fotó: Getty Images)
A Los Angeles Lakers sztárja, a négyszeres bajnok LeBron James lett minden idők legtöbb pontot szerző játékosa az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), miután a magyar idő szerinti szerdai játéknapon, az Oklahoma City Thunder ellen megdöntötte Kareem Abdul-Jabbar 38 387 pontos alapszakasz-csúcsát. LeBron James 38 ponttal (közte négy triplával), hét lepattanóval és három assziszttal zárta a mérkőzést, ám csapata szoros mérkőzésen 133–130-as vereséget szenvedett.
Klubjai:
Cleveland Cavaliers (2003-2010 és 2014-2018), Miami Heat (2010-2014), Los Angeles Lakers (2018-)
Posztja:
alacsonybedobó, erőcsatár
Eredményei:
kétszeres olimpiai bajnok (2008 Peking, 2012 London), olimpiai bronzérmes (2004 Athén), világbajnoki bronzérmes (2006 Japán), Amerika-bajnok (2007 Las Vegas), 4x NBA-bajnok (2012, 2013, 2016, 2020), 4x NBA-idény legjobbja (2009, 2010, 2012, 2013), 4x NBA-döntő legjobbja (2012, 2013, 2016, 2020), 19-szeres All Star-válogatott, az NBA történetének legeredményesebb dobója

LeBron Jamesnek a mérkőzés előtt 36 pontra volt szüksége a rekorddöntéshez, s kiválóan kezdett, hiszen az első félidőt 20 ponttal zárta, majd a harmadik negyed végén döntötte meg a csúcsot.

LeBron James 20 idény alapszakaszának 1410 mérkőzése alatt hozta össze jelenlegi 38 390 pontját, azaz meccsenként 27.2 pontot átlagolt pályafutása során a Cleveland Cavaliers, a Miami Heat és a Los Angeles Lakers színeiben. Érdekesség, hogy LeBron James 150 mérkőzéssel kevesebbet játszva döntötte meg Abdul-Jabbar rekordját.

LEBRON JAMES EZZEL A KOSÁRRAL DÖNTÖTTE MEG KAREEM ABDUL-JABBAR REKORDJÁT

LEBRON JAMES A REKORD UTÁN

ÍGY FOGADTA A KÖZÖNSÉG LEBRON JAMES REKORDJÁT

KAREEM ABDUL-JABBAR ÉS ADAM SILVER IS GRATULÁLT JAMESNEK

ÍME A LEGTÖBB PONTOT SZERZŐ JÁTÉKOSOK LISTÁJÁNAK ÉLMEZŐNYE

EGY KÉPEN 76 777 PONT

Azért a játéknap többi mérkőzéséről is essen szó: az Orlando Magic hazai pályán szoros mérkőzést vívott a New York Knicksszel, amely a második félidőben dolgozta le hátrányát és Jalen Brunson (25–2–5), illetve Julius Randle (22–14–6) vezérletével nyert 102–98-ra. A Brooklyn Nets is hazai pályán botlott, hiszen Deandre Ayton (35 pont, 15 lepattanó) 116–112-es győzelemre vezette idegenben a Phoenix Sunst. Érdekesség, hogy a Netsnél Cam Thomas 43 ponttal, öt lepattanóval és három assziszttal zárt, ezzel Allen Iverson után ő lett a liga második olyan játékosa, aki 22 éves kora előtt egymás utáni három mérkőzésen is 40 pont felett zár.

„Átlagos” teljesítményt nyújtva vezette 146–112-es Minnesota Timberwolves elleni győzelemre a Denver Nuggetset Nikola Jokics. A szerb ezúttal is tripla duplával, 20 ponttal, 12 lepattanóval és 16 assziszttal fejezte be a mérkőzést, de rajta kívül Michael Porter (30–5–1) és Aaron Gordon (24–3–8) is remekelt.

Hiába Nikola Vucsevics 28 pontos és 17 lepattanós dupla duplája, a Chicago Bulls sima, 104–89-es vereséget szenvedett a nyugati második Memphis Grizzlies vendégeként.