A hosszabbítás utolsó percében esett öngóllal jutott tovább a Kisvárda

2023.02.08. 12:50
Továbbment a Kisvárda – nagy nehezen... (Fotó: Kisvárda, Facebook)
A labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjében az NB III Közép-csoportjában negyedik helyen álló ESMTK az élvonalban harmadik Kisvárdát látta vendégül. A hazaiak nagyot küzdöttek, de Molnár Tamás utolsó utáni pillanatban szerzett öngóljával alulmaradtak, és nem lehetnek ott a negyeddöntőben.

MOL MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

ESMTK (NB III)–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–1 (0–0, 0–0, 0–0) – hosszabbítás után
Budapest, ESMTK Stadion, 500 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Zoltán, Rózsa Dávid)
ESMTK: Jeszenszky – Molnár R., Molnár T., Lipcsei Á., Márton D. – Molnár J. (Kovács D., 66.), Túri, Slezák – Ferkel (Lucz, 56.), Wirth, Soós B. (Boda J., 96.). Vezetőedző: Turi Zoltán
KISVÁRDA: Petkovics – Hej (Karabeljov, a szünetben), Kovacic, Széles, Alic (Leoni, a hosszabbítás előtt) – Ötvös B. – Melnyik, Lucas (Makowski, 59.) – Szpaszics, Ilievszki (Mesanovic, 59.), Vida (Camaj, 59.). Vezetőedző: Török László
Gólszerző:
Molnár T. (120+3. – öngól)
MESTERMÉRLEG
Turi Zoltán: – Igazi kupamérkőzést varázsoltunk a mai napra. Hosszabbításra tudtuk kényszeríteni az NB I harmadik helyén álló Kisvárdát. Úgy gondolom, hogy hibázott a játékvezető, mert kifelé szabadrúgással kellett volna jönnünk, sajnos azonban továbbengedte a játékot. Sajnálom a srácokat, hogy így estünk ki a kupából.
Török László: – Azzal kezdeném, hogy minden elismerésem az ESMTK csapatáé, nagyon szervezetten játszott. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, fel is készültünk, így is lett, nem is vettük félvállról, ami látszott is. Kicsit megnehezítette a helyzetünket a talaj, sok helyzetet sikerült ugyan kidolgoznunk, de azok ki is maradtak. A feladatot azonban, amely a továbbjutás volt, teljesítettük.

A kevés lövéssel tarkított első félidőt követően már nagyobb helyzeteket is láthattak szerda délután az ESMTK Stadionba kilátogató nézők. Bár a félidőben hármas cserével próbálta meg Török László felrázni a csapatát, mégsem a Kisvárda előtt adódtak a nagyobb lehetőségek. Ugyan folyamatosan támadtak a fehérben játszó vendégek, csak ritkán kerültek Jeszenszky Ádám kapuja elé. A 80. és a 88. percben is megszerezhette volna a vezetést a pesterzsébeti együttes, de előbb Wirth Dániel közeli lövését hárította bravúrral Danijel Petkovics, majd Lucz Viktor tekert a kapu mellé.

Jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, amelynek az elejét megnyomta a Várda, azonban gólt továbbra sem szerzett. A hazaiak inkább a kontrákra rendezkedtek be, de úgy igazán egyszer sem tudtak megindulni a ráadásban. Már-már úgy tűnt, kihúzza a tizenegyesekig az ESMTK, de az utolsó utáni pillanatban jobb oldali beadás után Molnár Tamás rosszul ért bele a labdába, és a saját kapujába juttatta. Ennek az öngólnak köszönhetően megnyerte a mérkőzést a Kisvárda, és bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe. 0–1

(NB III)–Budafoki MTE (NB II) 1–2

120+4. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A Kisvárda megszenvedett de bejutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

120+3. perc: GÓÓÓÓL! Megnyeri a mérkőzést a Kisvárda! Egy jobb oldali beadást követően középen pattogott a labda, majd Molnár Tamás lábáról került a hálóba. 0–1

120+1. perc: Jeszenszky védte Camaj lövését.

120. perc: Három perc a hosszabbítás.

117. perc: Slezák maradt lent, ápolni kell.

114. perc: Túri kapott sárgát.

113. perc: Ismét Szpaszics veszélyeztetett, a próbálkozása ezúttal a kapu felett szállt el.

110. perc: Szpaszics lövésébe léptek bele a védők.

106. perc: FOLYTATJUK!

105. perc: VÉGE A RÁADÁS ELSŐ FÉLIDEJÉNEK!

104. perc: Újabb hazai csere, Wirth hagyta el a pályát, Sükösd a pályán.

99. perc: Ismét a hazaiak kapusa hárít, majd nem tudják a kipattanót a vendégek bekotorni.

96. perc: Soóst vátotta Boda.

95. perc: Jeszenszky védett hatalmasat Melnyik lövésénél.

94. perc: Camaj került helyzetbe, próbálkozása keresztbe repült el a kapu előtt.

93. perc: Szpaszics lövése pontatlan, a tizenhatos sarkáról tüzelt.

91. perc: ELKEZDŐDÖTT A HOSSZABBÍTÁS!

Leoni jött be Alic helyére.

90+4. perc: VÉGE A RENDES JÁTÉKIDŐNEK!

90+3. perc: Szabadrúgás az ESMTK-nak, ez lehet az utolsó esély. Nem tudják kihasználni a hazaiak, egy várdai fejéről került ki a labda az alapvonalon túlra.

90+2. perc: Túri lövése szállt el a kapu felett.

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

88. perc: Ismét nagy hazai helyzet maradt ki! Slezák készített elő Lucznak, aki a tizenhatos előteréből tekert a kapu bal oldala mellé.

82. perc: Vendég csere, Ötvös ment le, Czérna érkezett a helyére.

80. perc: Mi maradt ki? Wirth került hatalmas helyzetbe az ötösön belül, de Petkovics bravúrral hárította a lövését.

78. perc: Ötvös rántotta vissza ellenfelét, újabb sárga.

75. perc: Wirth akadályozta meg a bedobást, villant a sárga.

72. perc: Jeszenszky kapott sárgát.

71. perc: Ötvös lőtt ismét, ezúttal kaput is talált 18-ról és Jeszenszkyről is kijött a labda, de végül begyűjtötte a kapus.

69. perc: Camaj lépet meg a bal oldalon, majd középre passzolt, egy védő vágta ki a labdát szögletre.

66. perc: Hazai csere, Kovács Dániel váltotta Molnár Jánost.

66. perc: Ötvös próbálkozott messziről, de a lövés pontatlan volt.

65. perc: Makowski vert meg két hazai védőt, majd lőtt 20-ról, de a labda elszállt a kapu bal oldala mellett.

59. perc: Hármat cserélt a Kisvárda, lement Lucas, Vida és Ilievszki, a pályán Makowski, Camaj és Mesanovic.

56. perc: Cseréltek a hazaiak, Ferkel helyett Lucz folytatja.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

Karabeljov váltotta Hejt a szünetben.

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

41. perc: Veszély a Kisvárda kapuja előtt, Molnár János érkezett fejelni, de lecsúszott a labdáról.

40. perc: Jobb oldalt építettek támadást a vendégek, amelynek a végén Ötvös lábáról csúszott le a labda a beadásnál.

38. perc: Ötvös tüzelt távolról, de a labda messze elkerülte a célt.

37. perc: Márton fejelt egy jobb oldali beadást követően, Petkovics könnyedén fogta a labdát.

35. perc: Szpaszics hozta magát helyzetbe a tizenhatos előterében, lövése nem sokkal szállt el a kapu felett.

27. perc: Melnyik kapott sárgát.

26. perc: Molnár János végzett el szabadrúgást a tizenhatos sarkáról, Petkovics húzta le.

25. perc: Ötvös ütközte le Ferkelt, nincs sárga a heves reklamálás ellenére sem.

23. perc: Érdekes jelenetek, a játékvezető csúszott el a pályán, eközben pedig rálépett Ötvös bokájára. A vendégek középpályását ápolni kellett, de tudta folytatni.

21. perc: Szép játék után Illievszki lépett ki a védők közül a tizenhatoson belül, a csatár bal lábas kövését bravúrral védte Jeszenszky.

13. perc: Villant a mérkőzés első sárgája, Molnár Róbert húzta vissza ellenfelét.

12. perc: Ismét Vida volt akcióban, a Kisvárda támadója balról cselezett befelé, de a lövése nem talált kaput.

10. perc: Veszélytelen Lucas szöglete, Széles kapott bele.

9. perc: Vida indult meg a bal oldalon, majd visszajátszotta a labdát a második hullámban érkező Szpaszicsnak, aki ballal nagyon rosszul célzott.

6. perc: Túri lépett oda ellenfelének, de a lap a játékvezető zsebében maradt.

4. perc: Jeszenszkynek kellett lehúznia a beadást.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Érkeznek a csapatok, az ESMTK pirosban, a Kisvárda fehérben lép pályára.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az NB III Közép-csoportjának élmezőnyében helyet foglaló, de idén eddig tétmeccset nem játszó ESMTK az élvonalbeli bajnokságot két döntetlennel kezdő Kisvárda Master Good ellen.