Könnyed győzelemmel jutott be a klubvilágbajnokság döntőjébe a Real Madrid

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.02.08. 19:50
Vinícius (20) joggal fogadhatja a gratulációkat (Fotó: AFP)
A Marokkóban zajló klubvilágbajnokság második elődöntőjében a Real Madrid 4–1-es győzelmet aratott az egyiptomi al-Ahli felett.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG
ELŐDÖNTŐ
AL-AHLI (egyiptomi)–REAL MADRID (spanyol) 1–4 (0–1)

Rabat, Mulaj Abdallah herceg Stadion. Vezette: Matonte (uruguayi)
AL-AHLI:el-Senavi – Hani, Abdelmonem, Malul, M. Mahmud – Afsa (Kahraba, 88.), el-Szolia, A. Dieng (Fathi, 61.), el-Sahat (Taher, 75.), Abdel Kader – Serif (Tau, 61.).Vezetőedző: Marcel Koller
REAL MADRID:
Lunyin – Nacho, Rüdiger, Alaba, Camavinga – Modric (Odriozola, 90+5.), Tchouaméni, Kroos (Ceballos, 77.) – Valverde, Rodrygo (Mariano, 90+5.), Vinícius Jr. (Arribas, 90+8.).Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző:
Malul (65. – 11-esből), ill.Vinícius Jr. (42.), Valverde (46.), Rodrygo (90+2.), Arribas (90+8.)

A Marokkóban zajló klubvilágbajnokság második elődöntőjében az afrikai Bajnokok Ligája-győztes egyiptomi Al-Ahli az európai Bajnokok Ligája-győztes Real Madriddal mérkőzött.

Az első percekben még csak ismerkedtek egymással a felek, a legelső lehetőség a 16. percben adódott a Real előtt, de az egyiptomiak kapusa, el-Senavi védeni tudott. A 29. percben a végig rendkívül agilisan játszó Rodrygo került helyzetbe, de a jobb kapufát találta telibe. Az első gólra a 42. percig kellett várni, ekkor egy védelmi hibát kihasználva Vinícius találatával szerzett vezetést a Real Madrid.

A második félidő rögtön madridi góllal indult, Rodrygo lövése után a kipattanó labdát Valverde juttatta az egyiptomi kapuba. A két kapott gól felrázta az észak-afrikaiakat, akik többször is kapujuk elé szorították ellenfelüket, és a 63. percben büntetőt is kiharcoltak, amelyet Malul értékesített. A szépítés után rövid ideig úgy tűnt, az egyiptomiak lendülete az egyenlítésre is elég lehet, de Lunyin eszén másodjára már nem tudtak túljárni az afrikaiak. A hosszabbításban ráadásul újabb gólokat szerzett a Real. Előbb Rodrygo talált be, majd a csereként beálló Arribas – aki alapvetően a királyi tartalékok, a Castilla sorait erősíti, Ancelotti a sok sérült miatt nevezte a tornára – első labdaérintéséből beállította a végeredményt.

Al-Hilal–Real Madridx–x

90+9. perc: VÉGE! A Real Madrid könnyed győzelemmel jutott be a klubvilágbajnokság döntőjébe.

90+8. perc: GÓÓÓÓÓL! A csereként beállt Arribas első labdaérintéséből betalált! A fiatal spanyol egy lecsorgó labdát lőtt a bal alsó sarokba. 1–4!

90+8. perc: Ismét cserélt a Real, Arribas érkezett Vinícius helyére.

90+5. perc: Kettőt cserélt a Real, Modric helyére Odriozola, Rodrygo helyére Mariano érkezett.

90+2. perc: GÓÓÓÓL! ELDŐLT! Rodrygo sarokkal továbbított Ceballoshoz, a spanyol sarokkal visszajátszotta a brazilhoz a labdát, aki kimozdította kapujából el-Senavit, majd négy méterről a kapu emelt. 1–3!

90. perc: Nyolc perc hosszabbítás következik.

90. perc: Rodrygo tört be a 16-oson belülre, majd 10 méterről a kapu fölé lőtt.

88. perc: Cserélt az al-Ahli, Afsa helyére Kahraba állt be.

87. perc: KIMARADT! Modric állt a labda mögé, de gyenge lövését a balra vetődő el-Senavi védeni tudta.

86. perc: A bíró megnézte az esetet és úgy ítélte meg, hogy el-Szolia buktatta Viníciust, BÜNTETŐ!

85. perc: Mialatt a bíró kiment megnézni az esetet Abdelmonem és Tchouaméni akaszkodott össze, mindketten sárga lapot kaptak.

84. perc:VAR-vizsgálat következik. Vinícius buktatása miatt kaphat büntetőt a Real.

79. perc: Bal oldali szögletet követően a röviden érkező Taher fejelt kapura, Lunyin bravúrral ütötte szögletre a ladbát.

77. perc: Cserélt a Real, Ceballos érkezett Kroos helyére.

75. perc: Cseréltek az egyiptomiak, Taher érkezett el-Sahat helyére.

69. perc: El-Sahat passza után Afsa lőtt 10 méterről a kapu fölé.

65. perc: GÓÓÓL! Malul állt a labda mögé és a balra mozduló Lunyin mellett magabiztosan a jobb alsóba lőtte a labdát. 1–2!

63. perc: BÜNTETŐ! Camavinga buktatta el-Sahatot a 16-oson belül, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt!

61. perc: Kettőt cserélt az al-Ahli, Serif helyére Tau, Dieng helyére Fathi állt be.

Bár a visszajátszások alapján egyértelműnek tűnt a szabálytalanság, a VAR nem ítélt büntetőt. Szöglettel jöhet a Real.

57. perc: Vinícust buktatták az alapvonal közelében a 16-oson belül, a VAR vizsgálja az esetet.

48. perc: Egy egyiptomi kontra végén el-Sahat lőtt kiszorított helyzetből a kapu mellé.

46. perc: GÓÓÓÓL! Gyorsan megduplázta előnyét a Real! Modric passza után Rodrygo 13 méteres lövését még védeni tudta az egyiptomi kapus, a kipattanót azonban Valverde egy finom cselt követően hét méterről a kapu középe lőtte. 0–2

46. perc: Elkezdődött a második félidő, cserek egyik csapatban sem volt a szünetben.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Vinícius 42. percben szerzett góljával a Real Madrid vezet.

45+1. perc: Egy villámgyors madridi kontra végén Nacho lőtt a kapu mellé 13 méterről.

45. perc: Az első félidő végén egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Real!! Egy visszafejelt labdát követően Mahmud hibázott nagyot, Vínicius köszönte szépen a lehetőséget és kapura tört, majd 11 méterről a kilépő kapus fölött a hálóba emelt. 0–1!

39. perc: El-Sahat vette észre, hogy Lunyin kimozdult kapujából, de 35 méteres emelése csúnyán a kapu fölé szállt.

37. perc: Egy hosszan előre ívelt labdát Valverde lőtt kapura nyolc méterről, de el-Senavi védeni tudott.

31. perc: El-Sahat remek cselekkel verte meg Camavingát, majd a 16-os oldalsó vonalától a bal felső sarkot vette célba, Lunyin bravúrral védeni tudott.

29. perc: Rodrygo harcolt meg egy labdáért az oldalvonal mellett, majd két csellel lendületesen betört a 16-oson belülre, és négy méterről a kilépő kapus mellett a jobb kapufát találta telibe.

29. perc: Rodrygo és Vinícius összjátéka végén utóbbi került helyzetbe, de három méterről, kiszorított helyzetből a kapu mellé lőtt.

28. perc: Lendületes kontrát vezetett az al-Ahli, Hani futott el a jobb szélen, Serif középen teljesen üresen várta a labdát, de Hani passza rossz volt, így Nacho menteni tudott.

26. perc: Mahmoud középre fejelt labdájára Abdelmonem érkezett lendületből, de fejese a kapu fölé szállt.

23. perc: Valverde a jobb szélről lőtte be középre a labdát, a lendületből érkező Rodrygo azonban csak a kapu mellé tudott lőni.

19. perc: Egy egyiptomi kontratámadás végén Serif lépett ki jó ütemben Camavinga mellől, de 10 méterről a kapu fölé lőtt.

17. perc: Rodrygo tört be a 16-oson belülre, éles szögből szerette volna kapura lőni a labdát, de Mahmoud becsúszva szögletre mentett. A szögletet Modric adta be, Rüdiger erőtlen fejesét pedig könnyedén védte el-Senavi.

16. perc: Hani buktatta Rodrygot 20 méterre a kaputól, a megítélt szabadrúgás Kroos ívelte a 16-oson belülre, de a kilépő el-Senavi könnyedén lehúzta a labdát.

Egyelőre jól tartják magukat az egyiptomiak, a Real Rodrygo és Vinícius gyorsaságát kihasználva igyekezne lehetőségeket kialakítani, de ezidáig nem jártak sikerrel.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real Madrid indította útjára a labdát.

A találkozó egy perces megemlékezéssel indul a törökországi földrengés áldozatainak emlékére.

Az egyiptomi gárda piros-fehér, a Real Madrid lila mezben lép pályára.

Pályán a csapatok, hamarosan kezdődik az összecsapás.

A találkozót az az uruguayi Andrés Matonte vezeti majd, aki a katari labdarúgó-világbajnokságon egy mérkőzést vezetett, a Horvátország-Kanada összecsapást.

Az Al-Ahli eddig 10 alkalommal nyerte meg az afrikai Bajnokok Ligáját, míg a Real Madrid 14 alkalommal az európai Bajnokok Ligája küzdelmeit.

A győztes csapat ellenfele a szaúd-arábiai Al-Hilal lesz majd a szombati döntőben.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a klubvilágbajnokság második elődöntője, melyen a Real Madrid az egyiptomi Al-Ahli ellen lép pályára.