Ronaldo megint két gólt lőtt a válogatottban és műesésért kapott sárga lapot

VOETBAL LUXEMBURG Horizontal FOOTBALL FOOT
Portuguese Cristiano Ronaldo celebrates after scoring during a soccer game between the national teams of Luxembourg and Portugal, on Sunday 26 March 2023 in Luxembourg City, the Grand Duchy of Luxembourg, the second (out of 8) Euro 2024 qualification match. BELGA PHOTO BRUNO FAHY (Photo by BRUNO FAHY / BELGA MAG / Belga via AFP)
A portugál válogatott Luxemburban lépett pályára Európa-bajnoki selejtezőn, melyet természetesen simán, 6-0-ra nyert meg.

A 38 éves Cristiano Ronaldo ezúttal is kezdő volt a válogatottban, ahogy az előző, Liechtenstein elleni meccsen is. Roberto Martínez ezúttal is csapatkapitányként lépett pályára, és ahogy az előző meccsen, most is két gólt szerzett.

Cristiano Ronaldo 124 gólnál jár a portugál válogatott mezében Forrás: Belga via AFP/Bruno Fahy

Ronaldo világrekordot jelentő 199. alkalommal volt válogatott és már 124 gólnál jár. Első találatát a 10. percben szerezte, egy visszafejelt labdát kotort a kapuba. Később Joao Félix és Bernardo Silva is betalált, majd a 31. percben egy szép indítás után ballal lőtt a kapuba.

A második félidőben műesésért kapott egy sárgát, majd Martinez lecserélte. A második félidőben még Otavio szerzett gólt, majd a becserélt Leao hagyott ki egy tizenegyest, de a meccs utolsó előtti percében ő is gólt szerzett, így 6-0-ra nyertek a portugálok és vezetik a csoportjukat.

A címvédő olaszok kétgólos győzelmet arattak Máltán, Mateo Retegui és Matteo Pessina találataival.

Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló:

C csoport:
Málta-Olaszország 0-2 (0-2)
Anglia-Ukrajna 2-0 (2-0)
Az állás: 1. Anglia 6 pont/2 mérkőzés, 2. Olaszország 3/1 (3-2), 3. Észak-Macedónia 3/1 (2-1), 4. Ukrajna 0/1 (0-2), 5. Málta 0/2 (1-4)

H csoport:
Észak-Írország - Finnország 0-1 (0-1)
Szlovénia-San Marino 2-0 (0-0)
Kazahsztán-Dánia 3-2 (0-2)
Az állás: 1. Szlovénia 6 pont, 2. Dánia 3 (5-4), 3. Észak-Írország 3 (2-1), 4. Kazahsztán 3 (4-4), 5. Finnország 3 (2-3), 6. San Marino 0

J csoport:
Szlovákia - Bosznia-Hercegovina 2-0 (2-0)
Luxemburg-Portugália 0-6 (0-4)
Liechtenstein-Izland 0-7 (0-2)
Az állás: 1. Portugália 6 pont, 2. Szlovákia 4., 3. Bosznia-Hercegovina 3 (3-2), 4. Izland 3 (7-3), 5. Luxemburg 1, 6. Liechtenstein 0