Wimbledon: Djokovics 0:2-ről nyert öt szettben a nyolc között

CS. M.CS. M.
2022.07.05. 18:21
Djokovics már elődöntős (Fotó: Getty Images)
A címvédő Novak Djokovics kétszettes hátrányból felállva, öt játszmában (5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2) legyőzte a 20 éves olasz Jannik Sinnert a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyének negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé. Késő délután a brit Cameron Norrie csatlakozott hozzá, szintén ötszettes meccsen (3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5) múlva felül a belga David Goffint.

Kétségkívül a hatszoros győztes, címvédő Novak Djokovics volt a mérkőzés toronymagas esélyese, s jól is kezdett: elvette Jannik Sinner adogatását, majd már 4:1-re is vezetett az első szettben, de ekkor jött a fordulat. Az olasz kihasználta a hibáit, s felpörgette a tempót, ami nem ízlett Djokovicsnak, aki nemcsak az első játszmát (5:7), hanem a másodikat is elbukta (2:6), így nagyon nehéz helyzetbe került.

A harmadik szettre azonban már nem a sokat hibázó, sokkal inkább a kíméletlen, parádésan szerváló Djokovics futott ki, s 6:3-as játszmagyőzelemmel visszajött a meccsbe. Ezt követően Sinner lába megsérült, hosszú percekig ápolni kellett, s bár tudta folytatni, innen gyakorlatilag nem volt esélye.

Djokovics az utolsó két szettben a félelem legkisebb jele nélkül, a szokásos magabiztossággal, gyakorlatilag hiba nélkül teniszezett, és 6:2, 6:2-re nyert.

A késő délutáni David Goffin–Cameron Norrie negyeddöntő előzetesen jóval kisebb érdeklődést váltott ki, de a teniszezők tettek róla, hogy emlékezetes élményben legyen része a nézőknek.

Ugyan a 9. kiemelt brit Norrie volt az esélyesebb, de az első szettet szinte hibátlan játékkal húzta be a belga. A második játszmában egyenlített a brit, ám alaposan megszenvedett (7:5), s magához képest továbbra is rengeteget hibázott. A harmadik szett aztán 6:2-vel, három elvett adogatójátékkal lett Goffiné, így Norrie a kiesés szélére került.

Azonban nem adta fel, egyre jobban kezdett szerválni, s behúzta a negyedik játszmát 6:3-ra. Jöhetett a mindent eldöntő szett, ahol 5:5-ig mindenki megnyerte a saját adogatását, majd jött a kulcsjáték: a 11. gémben Norrie brékelt, és lezárta a meccset (7:5). Pénteken jön a Djokovics–Norrie elődöntő.