Férfi kézi BL: a Kiel óriási csatában nyert a PSG ellen, s jutott a final fourba

V. Á.V. Á.
2022.05.19. 22:38
A Kiel óriási csatában gyűrte le a PSG-t (Fotó: AFP)
Az idegenbeli négygólos sikert követően a Barca hazai pályán 27–24-re legyőzte a német SG Flensburg-Handewittet a férfi kézilabda BL-negyeddöntő második mérkőzésén, s biztosította a helyét a kölni final fourban. A THW Kiel szintén ott van a négy között, miután hazai pályán 33–32-re nyert a Paris Saint-Germain ellen.

A címvédő Barcelona ezúttal kiváló védekezésének köszönhetően nyert, csupán 24 gólt engedélyezett riválisának.

Ennél jóval izgalmasabb volt a THW Kiel–PSG találkozó. A második félidő 28. percében Luc Steins egyenlített (31–31), amivel továbbjutásra állt a PSG. Ezt követően azonban kétszer is betalált a Kiel (33–31). Luka Karabatic fél perccel a vége előtt közelebb hozta a franciákat (33–32), majd időkérés után elvesztette a labdát a házigazda. Ezután a PSG kért időt, négy másodperce volt az egyenlítésre, de Steins lövése elakadt Landinban – ezzel a Kiel jutott a kölni final fourba.