Fordítani tudott a Szeged az ETO otthonában

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.08.07. 18:50
Gyors góllal került előnybe az ETO a szegediek ellen, a végén mégis a vendégek örülhettek (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában az első bajnokiját megnyerő ETO a MTK-tól vereséget szenvedő Szegedet látta vendégül. Győri előnnyel fordultak a csapatok, a második félidőben viszont már a vendégek akarata érvényesült – 2–1-re nyertek.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

ETO FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–2 (1–0)
Győr, ETO Park, 800 néző. Vezette: Ducsai József (Szalai Dániel, Mohos Milán)
ETO FC: Kovácsik– Kovács K., Fodor, Csonka, Vincze Á. – Toma, Tuboly, Óvári (Babati, a szünetben), Kiss Balázs (Kovács I., 80.) – Vitális (Kiss Bence, 68.), Priskin (Bacsa, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. T. – Ódor (Könczey, a szünetben), Temesvári, Szilágyi Z., Beronja (Bitó, 76.) – Gajdos, Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 60.), Pintér Á. – Szatmári L., Szakály D. (Bíró B., 60.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Csonka (3.), ill. Gajdos (56.), Szilágyi Z. (81.)

Az első fordulóban győzni tudott az ETO, és ennek szellemében kezdte a Szeged elleni meccset is: Csonka fejesével már a 3. percben vezetést szerzett. A hazaiak folyamatosan letámadták a vereségből érkező vendégeket, de Molnár Farkas Tamás kapuja előtt nagyobb helyzet nem alakult ki. A letámadás miatt viszont a szegediek alig jutottak el Kovácsik kapujáig.

A második félidőre nagyon megváltozott a játék képe. Bár az első nagyobb helyzetet szabadrúgás után az ETO alakította ki, ezt követően akadozni kezdett a győriek játéka. A szegediek egy bedobás után pillanatok alatt hozták össze az egyenlítést, a gyors passzok végén Gajdos lőtt a kapuba. A hazai együttes nem talált magára, amit a vendégek a meccs hajrájában kihasználtak: Szilágyi Zoltán lőtt szépségdíjas gólt a 81. percben. A győrieknél bemutatkozó Kovács István 10 percet kapott, és ez majdnem gólpasszt eredményezett, ám Vincze kecsegtető pozícióban nem találta el jól a labdát. 1–2

20.15
: Diósgyőri VTK–Soroksár SC (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC221–6–50

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmüket!

90+4. perc: Csere a vendégeknél: Szatmári helyett Vári a pályán.

90+2. perc: Pintér lövése elmegy Kovácsik kapuja mellett.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás a meccs végén.

90. perc: Kovács István viszi be a labdát az ötösön belülre, a visszapasszra Vincze érkezik, de nem találja el jól a labdát.

87. perc: Bitó kap sárgát.

84. perc: Babati kap sárga lapot, a labdát túl korán rúgta el egy szabadrúgásnál.

81. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Szeged! Pintér Ádámot nem tudják szerelni a győri védők, a tizenhatos jobb oldaláról passzolja be a labdát középre, Szilágyi pedig 14 méterről a léc alá ível. 1–2.

80. perc: Kiss Balázs hagyja el a pályát, Kovács István jön a helyére, így bő tíz percet kap első győri meccsén a korábbi válogatott játékos.

76. perc: Cserél a vendég együttes: Bitó áll be Beronja helyére.

76. perc: Bíró B. kap sárga lapot, Tomát talpalta le.

71. perc: A hazai szurkolók ébresztőért skandálnak, a játékvezető pedig ivószünetet rendel el.

68. perc: Vitálist váltja Kiss Bence.

67. perc: Egymás után a második szögletét végezheti el a szegedi csapat.

66. perc: A meginduló Pintért Vincze Á. szereli a tizenhatoson belül.

63. perc: Fodort kell ápolni.

60. perc: Kettős csere a vendégeknél: Szakály helyére Bíró áll be, Simont pedig Farkas Aurél váltja.

56. perc: GÓÓÓÓL! A semmiből egyenlít a Szeged! Szakály és Pintér Ádám játszik össze egy bedobás után, majd Pintér a középen tisztán érkező Gajdoshoz passzol, neki pedig már nincs nehéz dolga: hét méterről az üres kapuba belsőzi a labdát. 1–1

49. perc: Babati jobbról érkező szabadrúgása a sorfalról pattan Fodorhoz, aki hat méterről sarkazza a labdát kapura, a gólvonalról sikerül tisztáznia Szilágyinak.

48. perc: Babati lapos lövését védi Molnár F. T.

46. perc: Kezdődik a második félidő.

46. perc: Óvári és Priskin helyére Babati és Bacsa állt be a szünetben a hazai csapatban. A Szeged-Csanád GA is cserélt: Könczey váltja a sárgalapos Ódort.

45+1. perc: Egy perc a ráadás. Ebben az egy percben már fontosabb esemény nem történik: szünet következik.

45. perc: Kiss Balázs lő jobbról, éles szögből, a próbálkozás azonban elmegy a kapu előtt.

38. perc: Vitális szabadrúgását magabiztosan fogja Molnár F. T.

37. perc: Ódor kapja a mérkőzés első sárga lapját, Vinczét borította fel a győri térfélen.

33. perc: Fodor ívelését Kiss Balázs fejeli kapu mellé.

Pintérék előtt nem adódott sok lehetőség az első félidőben (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

23. perc: Technikai szünet: itt a lehetőség a frissítésre.

22. perc: A vendégek bal oldali szöglete után Temesvári fejel tíz méterről kapu mellé.

17. perc: Az agresszív győri letámadás eredményre vezet: a megszerzett labdát egy passz után Óvári lövi el 14 méterről, ám Temesvári blokkolni tud.

15. perc: Priskin támadja le egy hazaadás után a szegediek kapusát. Molnár F. T. állja a sarat.

14. perc: Kiss Balázst szerelik a szegedi védők egy gyorsan elvégzett bedobás után a tizenhatos vonalánál. A játékvezető szerint szabályosan.

Csonka fejese révén már a 3. percben előnyhöz jutott a hazai csapat (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

3. perc:GÓÓÓÓL! Vitális bal oldali szabadrúgását Csonka fejeli tíz méterről előrevetődve a jobb alsóba. 10

1. perc: Zöldben a győri, fehérben a szegedi együttes. A mérkőzést a hazaiak kezdik.

A  csapatkapitányok üdvözlik egymást a kezdőrúgás előtt (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a bajnokságot győzelemmel kezdő ETO a vereséggel rajtoló Szeged ellen.